Dovolená v Egyptě, rady, tipy a doporučení


Egypt má kouzlo naprosto jiné civilizace a proto nás tak láká. Je to prostě Afrika. Jsou tam jiní lidé, jinak to vypadá ve městě, jinak se lidé chovají na ulici, pravidelné modlitby. Prostě něco úplně jiného. Nesmíme se nechat omezit hotelovými komplexy a vyrazit mezi domorodce.

Cestovní ruch je jedním z nejdůležitějších příjmů do egyptské pokladny. Podle toho se taky k turistům Egypťané chovají. Jsou milí, kolikrát až vlezlí. Z každého obchodu se suvenýry se ozývá „Hallo, my frond“ a už nás doslova táhnou dovnitř.

Na druhou stranu dokážou pro nás zařídit naprosto cokoli.

Jen si musíme hlídat cenu a peníze všeobecně, jelikož my, jako turisté jsme ideálním cílem pro krádeže. Dobré je si vypůjčit auto. Velice nám usnadní pohyb, ale musíme dávat obrovský pozor, jelikož domorodci mají naprosto rozdílné návyky na silnicích. Blinkry prakticky neznají, zato klaksony jsou slyšet na každém rohu. Ceny jsou velmi příznivé, okolo 600,- Kč za den. Navíc pohonné hmoty nestojí oproti našim skoro nic.

Počasí Egypt

Egypt patří mezi nejteplejší stát světa, zároveň ale i nejsušší. Počasí v Egyptě nabídne téměř po celý rok letní teploty, pouze od prosince do února může být 15C, což na koupání moc nebude.

egypt pyramidy

Co se týče cen zájezdů, tak pravda je taková, že dovolená v Egyptě vychází levně celoročně, nejen mimo sezonu, ale i v létě, ideálně doporučuju koupit First minute zájezd, protože, pokud se spoléháte na zájezdy Egypt na poslední chvíli, tzv. Last minute, ty jsou leckdy už brzy „rozebrané“ a moc na výběr není.

Před cestou doporučuji přečíst recenze nejlepších hotelů v Egyptě.

Na webu jsme psali o hotelu Nefertari Safaga, Jaz Makadina a Morgana Beach Resort.

Hurghada

Čtyřicetitisícové město Hurghada se dělí na dvě části. Dahar – stará část města s původními obyvateli, najdete zde prodej masa u silnice, nejrůznější způsoby zábavy obyvatel, ale i pravidelné modlitby. Je to klasická Afrika. Za to část Sakala je zcela moderní s bulvárem, obchody se suvenýry, hotely. Všem doporučuji, sebrat odvahu a vydat se do Daharu. Zážitek můžete umocnit jízdou místním „busbusem“ s domorodci a kolikrát i nejrůznějším zvířectvem. Stojí doslova pár korun a pocit je nezapomenutelný.

Čtěte jaké jsou nejoblíbenější hotely v Egyptě.

V Daharu na Vás dýchne úplně jiný svět pro Evropana naprosto fascinující. Výběr hotelu bych doporučila právě na hranici Sakaly a Daharu. Rozhodně také vyzkoušejte potápění nebo minimálně šnorchlování. Když budete mít štěstí, potkáte delfíny nebo mořské želvy! Vše Vám zařídí na recepci každého hotelu. Hurghada rozhodně stojí za to a nebojte se projít i ta temná zákoutí. Budete mít na co vzpomínat. A vzpomínky, to je to jediné, co Vám nikdo neukradne.

zájezdy

Podle internetového prodejce zájezdů Invia.cz je nejlépe hodnoceným hotelem Iberotel Makadi Beach, který získal téměř 10/10 bodů !!!

O Egyptu Vás zajímají i tyto informace: super last minute egypt , egypt marsa alam, dovolená egypt all inclusive .

Pokud vás zajímá starověký Egypt, velmi dobře je vše popsáno na Wikipedii.

Kdo se rád potápí a šnorchluje, ten bude spokojen v oblasti Marsa Alam.

Napsat komentář