Dovolená v Egyptě v ***** hotelu Hilton Marsa Alam Nubian Resort


Pokud koukáte po zážitkových dovolených s nádechem luxusu, možná Vám tento článek poskytne patřičnou inspiraci. V roce 2016 jsme se s manželem rozhodovali, kam vyrazit na svatební cestu. Rodinný přítel, který se zrovna vrátil z dovolené, nám ukazoval fotky a v minutě bylo jasno, že naší destinací bude Egypt, konkrétně oblast Marsa Alam.

Navštívili jsme cestovní kancelář a byl nám doporučen pětihvězdičkový hotel Hilton Marsa Nubian, jelikož se nachází v zálivu a přímo u hotelu jsou nádherné korály. Ideální hotel pro aktivně strávený čas v moři.  Ve variantě Last Minute vycházel desetidenní pobyt pro jednu osobu na cenu lehce přesahující dvanáct tisíc. S variantami odletu Ostrava a Brno.

Hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort

Cesta na hotel probíhala vcelku normálně, bez zbytečných prodlev a čekání. Na letišti nás vyzvedl minibus s česky mluvícím delegátem a postupně všechny cestující rozvážel na zvolené hotely. Jedinou nevýhodou bylo, že náš hotel byl od letiště nejdál, takže cesta byla poměrně zdlouhavá.

Po příjezdu na hotel nás čekala krásná prostorná recepce, kde nám byly přiděleny karty od pokoje. Následně nám milý portýr vzal zavazadla a odprovodil nás na pokoj. Samotné ubytování bylo krásné a bylo z něj poznat, že je hotel relativně nový. Pokoj byl vybaven klimatizací, bez níž bychom se neobešli, jelikož i v září bylo v dané destinaci stále přes 30°C. Uprostřed pokoje se nacházela robustní manželská postel s ručníky poskládanými do tvaru labutí. Koupelna byla z velké části tvořena mramorem. Vzhledem k nočnímu příjezdu nás čekalo na pokoji drobné občerstvení.

Zájezdy do tohoto hotelu vybírejte na Dovolena a Invia.

Veškeré společné prostory budily dojem luxusu. Jen jídelna mírně vybočovala a byla zařízená spíše prakticky. Veškerý dojem ovšem hned v zápětí napraví hotelové bazény se strategicky umístěnými bary.

Další fotky hotelu a české recenze najdete na Booking.com.

Fotogalerie

Moře je od hotelu vzdáleno cca 400 metrů. V případě, že je to pro někoho příliš daleko, jezdí z hotelu v pravidelných intervalech „vláček“ až na pláž, kde se nachází bar a velké množství lehátek. Přístup do moře je ohraničen z důvodu ochrany korálů. Mimo povolenou oblast se vstup do moře trestá.

Moře

Jednoznačně nejlepší na hotelu bylo moře, které umožňovalo nekonečné množství zážitků a spoustu hodin plavání podél korálového útesu. Poblíž hotelové pláže jezdila spousta lodí s návštěvníky z jiných hotelů, kteří si za sledování podmořské nádhery museli připlácet nemalé sumy.

Velké množství podmořské flóry i fauny nás nutilo trávit několik hodin denně ve vodě a každý den jsme objevovali něco nového. Z největších zážitků uvedu například plavání s želvami, setkání s murénou, trnuchami, perutýny, pátrání po mořských klaunech a plavání s proslulou nafukovací rybou – Ježíkem hnědým.

Marsa Alam je ideální pro šnorchlování.

Výlety

V rámci dovolené si můžete vybrat z velké řady výletů. Například je možno vyjet obdivovat památky, plavat s mořskými krávami, obdivovat želvy, či vyrazit do pouště za beduíny.

My jsme v rámci pobytu zvolili jeden kulturní výlet za památkami do Údolí králů a jeden dobrodružný za beduíny do pouště. Oba výlety byly poměrně náročné, vzhledem k teplotě, ale vždy byl kladen vysoký důraz na turisty, aby byl zajištěn dostatek zážitků a zároveň jistá forma pohodlí. Samozřejmostí byl doprovod česky mluvícího delegáta.

Bezpečnost

Bezpečnost je zde zajištěna velmi dobře. Hotel se nachází v poušti bez blízkosti civilizace a vyskytují se v něm pouze hosté a hoteloví zaměstnanci, kteří se hostům chovají vždy mile a uctivě.

Služby

Veškeré služby zajišťované hotelem byly ve výborné kvalitě. Každodenní úklid pokojů překrásně skládanými ručníky. Výborné jídlo a všudy přítomné bary s usměvavými a milými barmany.

Shrnutí

Dovolená v oblasti Marsa Alam, konkrétně v hotelu Hilton Marsa Nubian, byla jednoznačně tou nejlepší, jako jsme kdy měli tu čest zažít. Kombinace luxusu, skvělých služeb a pestrobarevného podmořského světa zajistila, že jsme zde určitě nebyli naposledy. Všem milovníkům podmořského světa určitě doporučujeme, ale je možné, že pokud nejste vášnivými plavci, nebude pro Vás hotel obnášet dostatečné množství zážitků.

Kde koupit zájezd do tohoto hotelu

Invia.cz

Dovolena.cz

Napsat komentář