Dovolená v Egyptě v hotelu Morgana Beach Resort


V roce 2006 jsme se manželem vydali na první společnou dovolenou do zahraničí. Tehdy jsme ještě manželé nebyli, bylo to rok před svatbou a my si užívali „svobodného“ života bez závazků. Podívat se do Egypta, to byl vždycky můj sen. Ovšem výběr destinace byl nakonec trochu nečekaný, zvolili jsme Tabu.

Měla jsem kamarádku, která pracovala u Exim Tours a toto místo nám doporučila. Vydali jsme se tedy do opravdu luxusního hotelu Morgana Beach Resort.

Tak trochu jiná dovolená

Moderní letovisko Taba se rozkládá v severní oblasti Sinajského poloostrova a připomíná tak trochu pustinu, na které vyrůstají luxusní rezorty. Když jsme přijížděli od stejnojmenného letiště do hotelu, připadala jsem si jako v jiném světě. Všude jen kameny, minimum zeleně a jakoby zde nebyl žádný život. V rozmezí několika kilometrů se nacházely hotely, které na první pohled hýřily luxusem s obrovskou zahradou. Na celé dovolené mi nejvíce vadila skutečnost, že se člověk nedostal mimo hotel, a kdybychom to přeci jen riskli, pak jen na vlastní nebezpečí.

Jaké jsou nejlepší hotely v Egyptě? Přečtěte si recenze >>

Na druhou stranu se nám otevřel překrásný pohled na tři sousední země – Saudskou Arábii, Izrael a Jordánsko. Měli jsme dokonce možnost navštívit Izrael v rámci fakultativního výletu, ale nakonec jsme dali přednost výletu na lodi, který byl spojen se šnorchlováním.

Ačkoliv je Taba opravdová pustina, jde o jedno z nejluxusnějších středisek a všechny rezorty jsou opravdu na špičkové úrovni. My jsme zvolili hotel Morgana Beach Resort a rozhodně jsme si nevybrali špatně. I když věřím, že v Tabě nenajdete „špatný“ hotel.

Velmi příjemný rezort nacházející se u malebné pláže s bílým pískem a všude kolem obrovské hory. Tato nádherná scenérie mi uvízla v paměti dodnes a velmi ráda si prohlížím také fotky, které nám tuto krásnou dovolenou zvěčnily navždy. Na hotel a ubytování si rozhodně nemůžeme stěžovat. Krásné prostředí, velké bazény, bar, který se nacházel u bazénu i u moře, takže pití i jídlo neustále po ruce.

A ze všeho nejkrásnější byl tamní podmořský život. S partnerem jsme si užili šnorchování opravdu do sytosti. Doufám, že se sem jednou vrátíme.

Podívejte se na aktuální ceny zájezdů do tohoto hotelu.

zájezdy

Morgana beach resort Taba Egypt 2

Morgana beach resort Taba Egypt 3

Morgana beach resort Taba Egypt 1

Nejlevnější dovolená v Egyptě pro dva

Dovča u moře v Egyptě je levná, proto se sem často jezdí na podzim nebo v zimě,  ať už kvůli potápění, což je jeden důvod, nebo prostě chcete vyrazit za teplem a užít si poloprázdné pláže.

Přečtěte si rady a tipy před cestou do Egypta.

A není třeba se bát, i v tomto roce je dovolená zde bezpečná.

Morgana beach resort Taba Egypt 4

Morgana beach resort Taba Egypt 5

Další hotely v Egyptě, o kterých jsme psali

Napsat komentář