Dovolená v exotické Guatemale


Guatemala nás uchvátila. Během našeho putování jsme viděli město Quetzaltenango, jezero Atitlán, sopku San Pedro, trh v Chichicastenanga, bývalé hlavní město Antiqua a navštívili i pláže.

guatemala sopka

Guatemala a autobusy

Nejsilnějším zážitkem naší dovolené v Guatemale bylo samotné cestování místními Chicken busy. Těmito barevnými, předělanými americkými školními autobusy jsme měsíc cestovali Guatemalu. Je až neuvěřitelné, jak tam všechno funguje bez jízdních řádů, zastávek a čekáren.

Dovolená v Guatemale – nabídka zájezdů zde

Autobusy stojí u centrálního trhu a jen se tam zjevíte, už se vás někdo ujme a navede vás na správný autobus. Sami vědí, kde máte přestoupit a ukážou vám, do jakého autobusu zase nasednout.

Autobus v Guatemale

Takto se ladně dostanete z místa A do místa B, ani nevíte jak. Do toho nemusíte řešit jídlo, protože prodavači se vším možným během cesty neustále nastupují do autobusu a prodávají vše od ovoce až po pečená kuřata.

Cestování

Naše cestování začalo ve městě Quetzaltenango. Za námahu určitě stojí výstup k nedalekému posvátnému sopečnému jezeru Laguna Chicabal. Před polednem se jezero zahalí do mraků a jeho hladinou se nesou modlitby místních. I my jsme se najednou stali součástí tohoto mystického ceremoniálu a nebyli jsme schopni slova.

zájezdy

Pokračovali jsme k jezeru Atitlán, nad nímž se tyčí sopka San Pedro. V jezeře se dá koupat, můžete si pronajmout kajak a vesnice San Pedro i Panajachel jsou turisticky velmi přívětivé a plné milých kavárniček a barů.

jezero Atitlan - sopka San Pedro - Guatemala

Z Panajachelu se několika autobusy dostanete do Chichicastenanga na nejživější a nejbarevnější trh z celé Střední Ameriky.

Tento zážitek si rozhodně nenechejte ujít. Je to nejkrásnější a nejzajímavější trh, který možná v životě uvidíte.

Chichicastenanga - Guatemala

Máte-li rádi stará města a kouzelné uličky, zamilujete si bývalé hlavní město Guatemaly, Antigua.

Antigua - Guatemala

Je plné historických budov a díky ničivým silám zemětřesení, vulkánů a povodní je plné rozpadlých kostelů. Po právu se tak honosí titulem „Turistický klenot Guatemaly“.

Ulice v Guatemale

Pláže

Pláže v Guatemale, které jsme navštívili, byli nejslabší stránkou celé dovolené. Na jihu omývá břehy Pacifik, který se pyšní opravdu obrovskými vlnami a na severu je to Karibik, který je však na pobřeží špinavý a pláž tvoří místo písku malé kousíčky plastů. Bohužel, odpadky jsou v celé Guatemale hodně velký problém. Kdyby se Guatemala tohoto problému dokázala zbavit, jistě by se díky své výjimečné přírodní kráse brzy stala oblíbenou turistickou destinací. A my jí to z celého srdce přejeme.

Dovolená Guatemala

Vyberte si zájezd na Invia.cz

Pláž v Guatemale

Související:

Bayahibe: Zakus pravou chuť Karibiku

| Rubriky Exotika