Dovolená v Indii a recenze zdejších hotelů

Sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země – to je Indie. Úžasná kultura, nádherná místa a neuvěřitelně chutná pálivá jídla, to vše nabízí země, v kterési budete připadat jako na úplně jiné planetě.


Indie dovolená a ubytování

Pokud jste zvyklí na silniční provoz nebo na nějaká ta pravidla, tak na ně rychle zapomeňte, protože v Indii nic z toho neplatí. Stejně tak je to s hotely, které nemusí být vždy úplně podle vašich představ, a tak budete muset udělat pár kompromisů. Pojďme se podívat na příklady hotelů, které jsou v Indii nejčastěji k vidění.

indie tajmahal

Hotel v horách – Ooty

Město v horách s tím nejlepším meals (jídlo králů), jaké jsem v Indii kdy měl. Chtěl bych ale uvést příklad pro nocleh, kdy se vám může zdát, že jste narazili na opravdu krásný odlehlý hotel s příjemným okolím a tichem. Jenže zdání často klame, a to se mi stalo osudným i v tomto případě. Zde je ukázka, jak hotel vypadal zvenku.

Indie Ooty – nabídka ubytování na Booking.com

indie ooty

indie ooty 2

Krutě jsem se spletl. Pokoj byla klasická indická „kobka“. Tak říkáme hotelům v Indii, které svým vzhledem opravdu připomínají prostor malých rozměrů pro věznění lidí. Ovšem i tak hotel svůj účel splnil, a kdyby nebylo těch krys nad stropem, tak bych se snad i lépe vyspal.

Hotel u moře – Gokarna

Městečko u moře plné obchůdků se suvenýry a bohužel i turisty. Ubytování tu ale najdete vskutku nádherné. Nečekejte ale žádný přepych, který chatky přímo u pláže opravdu nenabízejí. Komu by to ale vadilo, když můžete celý den trávit ve městě, v moři, na pláži nebo se kochat tímto nádherným výhledem?

Indie Gokarna – nabídka ubytování na Booking.com

indie hotel u moře

indie relax

Za mě opravdu nejnádhernější ubytování mé cesty po Indii. A pokud si chcete po dlouhých cestách a túrách odpočinout, tak doporučuji město Gokarna a na pláži jistě najdete spoustu možností, kde se ubytovat.

Přečtěte si i recenze hotelů na http://recenze-hotelu.invia.cz/indie/, pokud se sem chystáte například na poznávací zájezd.

Ke konci bych ještě zmínil, že ceny hotelů (a nejen hotelů) v Indii jsou opravdu nízké, například výše zmiňovaný hotel u moře vyšel na 200 Kč za čtyři noci. Úžasná cena za takový zážitek. Setkáte se ale i s dražšími hotely, kde vám už bude za vyšší cenu odměnou určitý indický standard.

Všechny hotely v Indii na Booking.com

indie hotel 2

indie hotel 3

Kdy jet nejlépe na dovolenou do Indie – cestování, informace

Pokud se chcete vyhnout velkým vedrům nebo naopak dešťům, pak ideální období, kdy do Indie vyrazit, je konec října a listopad až  březen. Velmi oblíbená je oblast Goa.

Dovolená v Indii

Poznávací zájezdy do Indie vybírejte na Invia.cz

Exotická dovolená je také v nabídce na Dovolena.cz (Student Agency – Regiojet)

Kdo hledá zájezdy, které nabízí cestovní kancelář Čedok, najde je také na výše zméněných portálech, které sdružují nabídky od všech cestovních kanceláří a agentur na jednom místě, takže není třeba procházet weby cestovek, stačí jen sem a vybrat si dle parametrů kdy kam a za kolik chcete jet. Např. Invia – Last Minute – India – Goa (Goja).

Co ještě před cestou musíte vědět

Napsat komentář