Autem na dovolenou do Bibione v Itálii

Naše rodina dovolenou nejraději tráví stylem relaxování v nějaké jižanské zemi plné temperamentu, kvalitního jídla a dobrého vína, proto padla volba na Itálii. Teď už jen zbývalo vybrat tu správnou oblast na poklidné odpočívání.


Dle recenzí na internetu a našich známých přátel jsme se rozhodli pro letovisko Bibione nacházející se v regionu Benátsko.

Cesta autem

Do Bibione jsme se vypravili koncem srpna a jako dopravní prostředek jsme zvolili auto. Byla možnost zvolit autobus, který vycházel o nějakých těch pár korun levněji, ale bezesporu je výhodnější cestovat do Itálie autem. Vyjeli jsme brzy ráno z důvodů menšího provozu na dálnicích.

TIP: Ubytování rezervujte před cestou na oblíbeném webu Booking.com.

Po necelých 9 hodinách cesty jsme dojeli do vysněné lokality. Realita nás ovšem trochu překvapila. Ve městě nikdo nebyl a vypadalo to, jako by tu před dvěma hodinami vybuchla bomba. O pár hodin jsme zjistili, že tady to je město, které v noci nespí. Jak přišla devátá hodina, do ulic se začaly trousit tisíce turistů.

Itálie Bibione

Místní obyvatelé k nám byli velmi laskaví, ale práci moc času nevěnovali a hlavně odpočívali, možná proto jejich ekonomika postupně směřuje do recese. Hlavním důvodem je ,,siesta´´, která trvá zpravidla v celé Itálii od 13:00 do 16:30. Musím ale přiznat, že nám způsob života Italů vyhovoval. Celé dny jsme si jen užívali, relaxovali, nakupovali, chodili na diskotéky a do restaurací, kde jsem například ochutnal pravé italské těstoviny a pizzu. Jistou komplikací může být cena v obchodě, ale doporučuji si připlatit, a to jak za zmrzlinu, tak za oblečení, jelikož se tu dají sehnat opravdu velmi pěkné a kvalitní věci.

Nejlepší částí dne byla nepochybně dlouhá noc. Najednou bylo všude plnou lidí a celé Bibione ožilo krásou. Co se týče ubytování, bydleli jsme v apartmánu, ve kterém se nacházel pěkný bazén, který kolikrát stačil k úplné spokojenosti.

Víte, kde se v Itálii levně ubytovat?

Itálie Bibione 2

Apartmán byl v moderním rázu, čistotný a cena odpovídala kvalitě. Tento apartmán můžete rezervovat zde.

rezervujte ubytování

Přeci jen jsme zavítali i na nádhernou bibionskou pláž, která se nacházela asi 500 metrů od apartmánu. Místy tam pobíhali otravní prodavači zmrzlin či slunečních brýlí, ovšem celkový dojem to nezkazilo.

Dovolenou v Bibione si někdy s radostí znova zopakuji a všem ji můžu jen a jen doporučit.

Související:

9 komentářů u „Autem na dovolenou do Bibione v Itálii“

 1. “ reportáž“ o ničom. Poznatky z cesty, platenie, kolóny na cestách, parkovanie, proste článok o hov.. . Odstraňujem z RSS.

 2. Bimbo, pokud náš web sledujete, pak velmi obsáhlý článek o cestování do Itálie zde již máme. https://www.autovylet.cz/autem-k-mori-do-italie-tipy-a-triky/
  Tento aktuální popisuje letovisko Bibione a jsou to subjektivní názory autora, já jej nepsal.

  Ohledně schvalování komentářů, to je dnes nutnost, protože sem píše i mnoho anonymů atd. a jak chápete, to webu na informační hodnotě nepřidá.

 3. Pan „Bimbo“ asi nepochopil, že nejde, aby všechny články psal autor Miloš sám a tak zde občas i vyjde článek od jiného autora, který nepřináší informační hodnotu tolik, jako ty ostatní. Ale já se naopak ráda podívam na pěkné fotky a přečtu o cizí zemi, i když tam není popsáno co, kde a za kolik. Podobných webů jako je tento sice na internetu je dost, ale většina tam má jeden článek o něčem a druhý „reklamu na cestovku“, zde reklamní snad vůbec nejsou a to právě oceňuji a jsem ráda, že si můžu novinky číst několikrát týdně a pokaždé odjinud.

 4. druhy tyden v srpnu se chystam s rodinkou do bibione tivoli..jede nekdo take?? ahoj jirka

 5. ahoj milosi tak jsem si cirou nahodou precetl tvuj komentar…jak jste se rozhodli frcite??
  napis spojeni a muzeme se nejak domluvit na spolecne ceste..

Napsat komentář