Dovolená v jižní Francii


Loni v létě jsme byli týden u moře v jižní Francii a ačkoliv jsem chtěl napsat krátký článek už tenkrát, vůbec jsem se k tomu nedostal. Je čas dohnat resty a čekejte i další články z toho, co jsme za poslední rok prožili. A bylo toho dost.

Jednalo se o první dovolenou s mou přítelkyní Martinou a mou první cestu do Francie. K moři už moc nejezdím a kromě Miami v roce 2016 jsem u moře nebyl ani nepamatuju. Týdenní válení u moře mě vždycky hrozně nabije energií a ve Francii to nebylo jiné. Člověk získá čas pro sebe a užitečný nadhled nad celým životem.

Francii jsem se obecně vyhýbal a doposud jsem nenavštívil ani Paříž. Byl jsem proto hodně příjemně překvapený, jak je jižní Francie pěkná a určitě tuto lokalitu můžu doporučit – především město Saint-Tropez, na které mám super vzpomínky.

Saint-Tropez Francie

Doporučit můžu místní města, trhy a supermarkety. Je tam spousta zajímavých věcí, které v ČR nemáme. Životní úroveň Francouzů mi přijde vyšší než jsem čekal, ačkoliv si myslím, že je ten jejich socialismus zahubí. (v ekonomické svobodě je Francie až na ostudném 52. místě)

TIP: Kam v létě na dovolenou? Na největší dunu ve Francii

Co se týká moře, tak to byl bohužel podprůměr. Zrovna první týden v červenci tam byly větry, které zchladily moře až moc a ten vítr nás celý týden obtěžoval při opalování na pláži. Byl jsem ale ujištěn, že toto se obvykle nestává a bylo to právě tím špatným termínem na začátku sezóny. Paradoxně mi to tolik nevadilo a dobře jsem si odpočinul i tak. Co se týká moře, tak bych řekl, že lepší než Katalánsko, ale horší než východní Itálie. Top stále zůstává Miami.

Fotek jsem moc neudělal. Celý týden byl hlavně o chillu. Tak snad se spokojíte s trochu neobvyklou pizzou.

Francie pizza

Zbytek léta jsem strávil v práci a už žádná další dovolená nebyla.

Související:

Krásy Francouzské riviéry