Dovolená v Kolobřehu – Polsko


S přítelkyní jsme se opět rozhodli pro dovolenou u moře. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí slunné pláže Jadranu nebo břehy moře Černého. Naše cesty ale nevedly na jih, ale na sever. Rozhodli jsme se totiž trochu zaexperimentovat a dovolenou strávit v polském Kolobřehu (Kołobrzeg).

Cesta

Naše první cesta vedla po dálnici D8 z Prahy, přes Ústí nad Labem až k hraničnímu přechodu Krásný Les. Po přejetí hranic s Německem nás cesta vedla po teď už německé dálnici A17, jelikož je zde neomezená rychlost tak cesta ubíhala jako voda a my jsme zanedlouho byli u Drážďan, po krátké přestávce už jsme si to svištěli v pozdních nočních hodinách přes Lubbenau až k Berlínu. Poté jsme jeli pořád dál na sever až k hranicím s Polskem u města Štětín (Szczecin). Po cca 150 kilometrech drkotání se po okrskách jsme se konečně dostali do cíle cesty. Před námi bylo město Kolobřeh (Kołobrzeg).

Ubytování

Ubytování jsme měli již předem dohodnuté v luxusním hotelu Ultra Marine přímo na pláži. První co nás opravdu nadchlo byl náš pokoj, nacházel se v pátém patře a ten výhled za tu cenu opravdu stál.

Ubytování - booking

Před námi se totiž rozprostřelo po pohledu z okna krásně azurové moře, které lemovala nádherná písčitá pláž. Jediné čeho jsem se obával bylo aby bylo takhle na severu teplo, naštěstí jsme měli opravdu krásně a přes den bylo příjemných 30 stupňů.

Pláž a moře

Po příchodu na pláž jsem nelenil a hned jsem chtěl vyzkoušet teplotu vody, a následovalo další překvapení, moře mělo krásných cca 24 stupňů. Super byl i pozvolný vstup do vody a hlavně písečná pláž na kterou po pěti dovolených v Chorvatsku opravdu ani jeden z nás nebyl zvyklí. Co mě ale teď již po třetí překvapilo byly skoro prázdné pláže. Nikde hlava na hlavě jak jsme zvyklí ale jen pár opalujících se turistů a nic víc, ani protivní prodavači pochybně vypadajících pečených kukuru (kukuřic) jak jsme zvyklí z Chorvatska. Moře jsme si opravdu užili a následoval výlet do města.

Kolobřeh Polsko 1

Kolobřeh

Ve městě jsme navštívili starý maják, z jehož vrcholku je opravdu překrásný výhled na širé moře. Další zastávkou byly slavné Kolobřežské lázně.

Kolobřeh Polsko 3

Prý se jedná o jedno z nejvyhledávanějších lázeňských letovisek na světě, a dle mého je to pravda. Lázeňské procedury a prostředí jsou opravdu na vysoké úrovni a rozhodně se vyplatí za ten zážitek investovat těch pár zlotych.

Zhodnocení

Dovolenou v Kolobřehu jsme si opravdu užili. Netvrdím že je to pro toho, kdo je zvyklý na Chorvatsko, Turecko, Řecko a podobně ideální místo. Ale je to příjemná změna. Dovolenou v Kolobrzegu mohu tedy s čistým svědomím opravdu doporučit.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář