Dovolená v Kolobřehu – Polsko


S přítelkyní jsme se opět rozhodli pro dovolenou u moře. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí slunné pláže Jadranu nebo břehy moře Černého. Naše cesty ale nevedly na jih, ale na sever. Rozhodli jsme se totiž trochu zaexperimentovat a dovolenou strávit v polském Kolobřehu (Kołobrzeg).

Cesta do Kolobřehu

Naše první cesta vedla po dálnici D8 z Prahy, přes Ústí nad Labem až k hraničnímu přechodu Krásný Les. Po přejetí hranic s Německem nás cesta vedla po teď už německé dálnici A17, jelikož je zde neomezená rychlost tak cesta ubíhala jako voda a my jsme zanedlouho byli u Drážďan, po krátké přestávce už jsme si to svištěli v pozdních nočních hodinách přes Lubbenau až k Berlínu. Poté jsme jeli pořád dál na sever až k hranicím s Polskem u města Štětín (Szczecin). Po cca 150 kilometrech drkotání se po okrskách jsme se konečně dostali do cíle cesty. Před námi bylo město Kolobřeh (Kołobrzeg).

kolobrzeg polsko 2

Ubytování

Ubytování jsme měli již předem dohodnuté v luxusním hotelu Ultra Marine přímo na pláži. První co nás opravdu nadchlo byl náš pokoj, nacházel se v pátém patře a ten výhled za tu cenu opravdu stál.

Ubytování - booking

Před námi se totiž rozprostřelo po pohledu z okna krásně azurové moře, které lemovala nádherná písčitá pláž. Jediné čeho jsem se obával bylo aby bylo takhle na severu teplo, naštěstí jsme měli opravdu krásně a přes den bylo příjemných 30 stupňů.

Pláž a moře

Po příchodu na pláž jsem nelenil a hned jsem chtěl vyzkoušet teplotu vody, a následovalo další překvapení, moře mělo krásných cca 24 stupňů. Super byl i pozvolný vstup do vody a hlavně písečná pláž na kterou po pěti dovolených v Chorvatsku opravdu ani jeden z nás nebyl zvyklí. Co mě ale teď již po třetí překvapilo byly skoro prázdné pláže. Nikde hlava na hlavě jak jsme zvyklí ale jen pár opalujících se turistů a nic víc, ani protivní prodavači pochybně vypadajících pečených kukuru (kukuřic) jak jsme zvyklí z Chorvatska. Moře jsme si opravdu užili a následoval výlet do města.

Kolobřeh Polsko 1

Kolobřeh

Ve městě jsme navštívili starý maják, z jehož vrcholku je opravdu překrásný výhled na širé moře. Další zastávkou byly slavné Kolobřežské lázně.

Kolobřeh Polsko 3

Prý se jedná o jedno z nejvyhledávanějších lázeňských letovisek na světě, a dle mého je to pravda. Lázeňské procedury a prostředí jsou opravdu na vysoké úrovni a rozhodně se vyplatí za ten zážitek investovat těch pár zlotych.

Zhodnocení

Dovolenou v Kolobřehu jsme si opravdu užili. Netvrdím že je to pro toho, kdo je zvyklý na Chorvatsko, Turecko, Řecko a podobně ideální místo. Ale je to příjemná změna. Dovolenou v Kolobrzegu mohu tedy s čistým svědomím opravdu doporučit.

Napsat komentář