Dovolená v letovisku Punat na ostrově Krk v Chorvatsku


V létě jsem se rozhodla se svými přáteli cestovat autobusem do oblíbené turistické destinace, na ostrov Krk v Chorvatsku. Byli jsme ubytovaní v hotelu v malé obci a zároveň v oblíbeném letovisku zvaném Punat.

Nebyli jsme klasičtí turisté, kteří celou dovolenou tráví opalováním se a koupáním se v moři.

Letovisko Punat je na ostrově Krk

Byli jsme také studenti hudební školy a chtěli jsme udělat radost tamním občanům a cizincům. Proto jsme každý druhý den chodili po restauracích a oblíbených turistických místech a zpívali anglické a české písně. Kromě hudby jsme navštívili mnoho atraktivních obcí a přístavů, jako jsou například Baška, nebo Malinska, ale nejvíce času jsme věnovali místu kde jsme bydleli, Punatu.

Punat Krk Chorvatsko

Památky a zajímavosti

Navštívili jsme zde barokní galerii Toš, podmořský pirátský park, ale také jsme si užili hodně zábavy ve zdejší tržnici. Lidmi se to zde jen hemžilo a často jsme potkávali hodně českých turistů. Smlouvání je zde běžné, tak jsme konečně také něco ušetřili a i to bylo důvodem k radosti!

Další zajímavá věc která nás vždy nadchla, byla zdejší zmrzlina. Lidé jí v Chorvatsku mají obzvlášť rádi, ale byla to také legrace, protože nás úsměvavý zmrzlinář vždy dokázal překvapit s tvarem a složitostí zmrzliny.

Viděli jsme mnoho krásných lodí a mnoho památek. Nejkrásnější ale byly dlouhé a historické ulice mezi domy, kde už tolik cestovní ruch nepřevládal, ale mohli jsme nahlédnout do prostého života zdejších občanů. Byli jsme se podívat do menších kapliček, zdejšího kostela, obchodů s keramikou a ručně vyráběnými věcmi, kde byli také i prodavači mluvící česky.

Pláže a moře

Také jsme občas chodili k moři jen tak se povalovat na pláž. Pláže byly každý den plné turistů a plné různých prodavačů s pizzou. A také plné prodejců, co nám chodili dávat na ruce chameleona, nebo jiné zvířátko, aby nás fotili a chtěli za to nějaké drobné.

Moře bylo krásné, ale občas i moc nebezpečné na to do něj vejít bez gumových bot. Často jsme narazili na různé mořské okurky, ježky a další drobné mořské příšerky.

V Chorvatsku je krásné počasí, příroda, čisté moře a hlavně tu žijí moc příjemní lidé, kteří si navzájem dělají radost a jsou přátelští. Určitě bych doporučila lidem do Chorvatska zavítat nejen kvůli moři, ale take kvůli historii a kultuře.

Ubytování v Punatu na ostrově Krk

Další zajímavá místa v Chorvatsku: