Dovolená v letovisku Punat na ostrově Krk v Chorvatsku


V létě jsem se rozhodla se svými přáteli cestovat autobusem do oblíbené turistické destinace, na ostrov Krk v Chorvatsku. Byli jsme ubytovaní v hotelu v malé obci a zároveň v oblíbeném letovisku zvaném Punat.

Nebyli jsme klasičtí turisté, kteří celou dovolenou tráví opalováním se a koupáním se v moři.

Letovisko Punat je na ostrově Krk

Byli jsme také studenti hudební školy a chtěli jsme udělat radost tamním občanům a cizincům. Proto jsme každý druhý den chodili po restauracích a oblíbených turistických místech a zpívali anglické a české písně. Kromě hudby jsme navštívili mnoho atraktivních obcí a přístavů, jako jsou například Baška, nebo Malinska, ale nejvíce času jsme věnovali místu kde jsme bydleli, Punatu.

Punat Krk Chorvatsko

Navštívili jsme zde barokní galerii Toš, podmořský pirátský park, ale také jsme si užili hodně zábavy ve zdejší tržnici. Lidmi se to zde jen hemžilo a často jsme potkávali hodně českých turistů. Smlouvání je zde běžné, tak jsme konečně také něco ušetřili a i to bylo důvodem k radosti!

Další zajímavá věc která nás vždy nadchla, byla zdejší zmrzlina. Lidé jí v Chorvatsku mají obzvlášť rádi, ale byla to také legrace, protože nás úsměvavý zmrzlinář vždy dokázal překvapit s tvarem a složitostí zmrzliny.

Také jsme občas chodili k moři jen tak se povalovat na pláž. Pláže byly každý den plné turistů a plné různých prodavačů s pizzou. A také plné prodejců, co nám chodili dávat na ruce chameleona, nebo jiné zvířátko, aby nás fotili a chtěli za to nějaké drobné.

Moře bylo krásné, ale občas i moc nebezpečné na to do něj vejít bez gumových bot. Často jsme narazili na různé mořské okurky, ježky a další drobné mořské příšerky.

Viděli jsme mnoho krásných lodí a mnoho památek. Nejkrásnější ale byly dlouhé a historické ulice mezi domy, kde už tolik cestovní ruch nepřevládal, ale mohli jsme nahlédnout do prostého života zdejších občanů. Byli jsme se podívat do menších kapliček, zdejšího kostela, obchodů s keramikou a ručně vyráběnými věcmi, kde byli také i prodavači mluvící česky.

V Chorvatsku je krásné počasí, příroda, čisté moře a hlavně tu žijí moc příjemní lidé, kteří si navzájem dělají radost a jsou přátelští. Určitě bych doporučila lidem do Chorvatska zavítat nejen kvůli moři, ale take kvůli historii a kultuře.

Ubytování v Punatu na ostrově Krk

Další zajímavá místa v Chorvatsku:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář