Dovolená v Maroku a recenze z cestování autem

Vnitrozemské velkoměsto na úpatí Velkého Atlasu nás vítá s otevřenou náručí, možná i proto, že Marrakéš znamená v překladu z arabštiny Boží země. Díky skoro jednomu milionu obyvatel je čtvrté největší město celého Maroka. Mezinárodní letiště nám přímo zprostředkovalo půjčení terénního vozu Dacia Duster na týden, abychom byli mobilní a mohli si všechno dostatečně prohlédnout.


Maroko autem

Auto na týden nás vyjde sice na 18 tisíc korun českých, ale máme ho s plnou nádrží a veškerým pojištěním i proti krádeži.

Půjčovna aut – Zarezervujte si auto ještě před cestou a ušetřete čas i peníze.

Vzhůru za Berbery

První zastávkou je berberská vesnice v Marrakéši na úpatí Atlasu. Berbeři jsou původními obyvateli severní Afriky. Je s podivem, že i když země patří původně tomuto etnikum, jsou ve svých státech utlačování a perzekuováni. Jsou zvyklí na život v nehostinné poušti a milují mátový čaj.

Berberská vesnice poblíž města Marakéš v Maroku

Za nákupy na tradičních tržištích

Tržiště v Marrakéši obklopuje celé historické kulturní centrum. Největším tržištěm je náměstí Djemaa El Fna, což znamená Shromáždění mrtvých. Pravý život tu ale začíná až po západu slunce.

invia maroko

Po nákupu, kdy nám prodejci nabízejí své neodolatelné zboží, nás čeká cesta na sever do Fesu. Přímo do centra historického dění, do mediny.

marrakesh bazar

Co si dáme k jídlu?

Fés je nejstarší královské město v Maroku a na nás už čekají nejkvalitnější výrobky z kůže, látky a dřeva. Do restaurace zajdeme hned, jak projedeme brány města. A co jiného bychom si měli dát než tradiční tajine? Znamená to vlastně hrnec a jídlo, respektive speciální hrnec s kónicky tvarovanou pokličkou, který se používá na přípravu pomalu dušených pokrmů. Na mě pod pokličkou čeká dušená zelenina, na které si pochutnám naprosto neskutečným způsobem. Chutná sice trochu exoticky, ale celou dobu se mi dělají boule za ušima. Takhle dobře jsem si už dlouho nepochutnala.

Čtěte recenzi hotelu Kenzo Europa v Maroku.

pohoří vysoký atlas v maroku

Důležité informace pro cestovatele, zajímavosti, cestování

Maroko je stát na severozápadě Afriky. Sousedními státy jsou Alžírsko, Západní Sahara a průliv Gibraltarský jej „spojuje“ se Španělskem.

Hlavní město je Rabat

Jedno z nejznámějších měst je Marakéš (také Marrákeš, Marrakech, Marrakesh).

Casablanca (Kasablanka) je největší město v Maroku.

Měna v Maroku informace o podnebí.

Maroko mapa 1 Mapa Maroka 2

Golf Maroko – Mnoho turistů jezdí do této země za sportem celoročně kvůli dobrému podnebí. Je zde 14 golfových hřišť.

Maroko wikipedie

Dovolená Maroko – kde nejlépe vybrat zájezdy

Super last minute nejlevnější dovolená a zájezdy Maroko na Invia.cz

Levné letenky

Právě nyní v listopadu nebo v prosinci můžete koupit poznávací zájezd all inclusive a navštívit Maroko, Marakeš, přestože v Čr je přes den skoro 20C, na koupání to už není, ale do Afriky k moři můžete vyrazit po celý rok. Levná dovolená a poznávací zájezdy do Maroka vybírejte ZDE.

2 komentáře u „Dovolená v Maroku a recenze z cestování autem“

  1. Odkdy je hlavním městem Marrakéš? To je článek jak od nějakého podprůměrného žáka základní školy. Neskutečné…

  2. Díky za upozornění, občas se chybička vloudí, přecejen článků už zde na webu od roku 2012 je skoro 1500.

Napsat komentář