Dovolená v Miami Beach na Floridě v USA se vydařila


Spojené státy americké nabízejí řadu osvědčených destinací, v nichž může jak movitý, tak běžný turista strávit zajímavou dovolenou a načerpat množství nezapomenutelných zážitků.

Někdo zamíří do velkých měst Východního pobřeží (a projde se New Yorkem spolu s hrdiny seriálu Přátelé), jiný se nechá zlákat přírodními krásami Velkých jezer a další si procestuje třeba Pacifické pobřeží či místo zlaté horečky – Aljašku.

Dovolená Miami beach – Florida – mini cestopis

miami beach florida

My jsme ale zamířili do oblasti slunce, tenisové líhně, národního parku Everglades a současného působiště Jaromíra Jágra – na Floridu, konkrétně Miami Beach. Jak jsme se zde v roce 1997 ocitli?

TIP: Zájezdy do Miami na Floridě vybírejte na Dovolena.cz

Zajištění letenek a víz proběhlo bez problému, drobné potíže nastaly v okamžiku výměny peněz. Banku jsme překvapili požadavkem směnit cca 15 000 korun za dolary. Museli doslova prolézt každý kout, aby nám hotovost i s množstvím mincí shromáždili. Nutno dodat, že směnný kurz byl tehdy 1 USD = 33 Kč.

K letecké přepravě jsme si zvolili společnost Air France. Z Ruzyně jsme s přestupem na letišti Charlese de Gaulla přilétli na Floridu v pozdním odpoledni počátkem srpna. Cestu nám ani tak nepokazil časový pres na pařížském letišti, když jsme (prvně na takové cestě!) chvíli hledali správný východ (dodnes si pamatuji, že šlo o 2C), jako spíše zážitek s floridskou taxislužbou.

Miami Beach – The Sunshine state aneb Místo zaslouženého odpočinku

Jelikož jsme nenašli hotelový shuttle, byli jsme jako zmatení turisté odlapeni řidičem taxi, který nás velmi ochotně odlapil a zavezl do hotelu Beachharbour ocean resort na Collins Avenue. Aby ne ochotně, 90 dolarů včetně tipu (=dýška) za pár minut po dálnici.

Na druhou stranu, kolikrát jede člověk v lincolnu s dřevem vykládanou palubní deskou!

Navíc jsme si řekli, že 15 km po dálnici s kufrem člověk nepůjde.

Měli jsme před sebou čtrnáct dní odpočinku na pláži, u hotelového bazénu, baru, výletů a nakupování.

Pokud koupíte levné letenky, například na webu Azair.cz, pak si můžete zajistit ubytování sami a můžete si program na dovolené přizpůsobit tak jak sami chcete. Na stránkách www.booking.com najdete více jak 250 možností ubytování v Miami.

Ubytování v hotelu

Hotelový pokoj třídy superior byl vybaven velkou manželskou postelí, klimatizací, fénem, šatnou, koupelnou a balkonem, z něhož se naskýtal pohled jak na otevřené moře, tak na město samotné. Personál hotelu byl vlídný a starostlivý. Péče nejen o pokoje by mohla být pro jiné destinace přímo vzorem – denní výměna ručníků a toaletních potřeb, čisté a upravené pláže.

Stejně ochotná byla i hotelová restaurace přiléhající k pláži, která vám automaticky nabízela doggie bag (=plastovou krabičku na jídlo, které jste nesnědli). Nemluvě o tom, že obsluhující personál měl porozumění pro naši angličtinu a trpělivě vysvětloval, jaké jídlo dnes nabízejí – v rámci polopenze, resp. večeře jste mohli využít buď jídlo dne, nebo jste si zvolili jídlo v téže cenové relaci z jídelního lístku, tzv. a la carte.

Dodnes vzpomínáme na banánové palačinky ke snídani nebo křupavý ledový salát.

Jaká byla konkrétní náplň běžného dne? Po snídani jsme vyrazili na pláž těsně navazující na hotel a trávili zde čas do poledne, kdy nás nemilosrdné slunce vyhnalo do hotelu. Zpět jsme se odhodlali, až floridská pekelná výheň trochu opadla. Večer býval často naším cílem hotelový bazén. Samozřejmě, že celou dovolenou jsme neprožili pouze na pláži či u hotelového baru, do kterého nám hotel v rámci nabídky hned při ubytování poskytl zdarma poukázky na občerstvení.

miami beach výhled z hotelu n _pláž a atlantik

Jdeme nakupovat

Jací bychom byli návštěvníci, kdybychom nevyrazili do víru velkoměsta. Několikrát jsme se odhodlali nakupovat (JC Penny, Publix) do blízkých marketů, jednou jsme sebrali odvahu a jeli busem do nákupního centra Aventura Mall.

Nemohli jsme pochopitelně vynechat proslulou „Ameriku“ – KFC a McDonald´s.

Nemusím dodávat, že pro někoho, kdo poprvé vyrazil do velkého světa, bylo místní rychlé občerstvení nezapomenutelným zážitkem.

V Americe se opravdu všude jezdí autem, a půjčovny jsou na každém rohu, tak si také můžete auto půjčit a rezervovat online na RentalCars.com.

Stejně tak máme v živé paměti památku na dodržování amerických zákonů, když nám při placení u kasy odebrali nekompromisně balení šesti piv, protože jsme nemohli prokázat, že nám je více než 21 let. Bylo nám 23, ale pas s sebou na nákup pochopitelně nenosíte.

centrum miami florida

Výlet do národního parku

Zhruba v polovině pobytu jsme si na recepci objednali výlet do národního parku Everglades. Druhý den nás spolu s dalšími zájemci vyzvedl bus a vyjeli jsme. Řidič se jmenoval Rudolf a byl to nesmírný sympaťák, jenž zvládl paralelní komentář v angličtině i němčině. Však jsme jej v rámci tradice při výstupu odměnili drobným spropitným.

miami milionářská čtvrť

Zhlédli jsme čtvrť milionářů (patrové vilky se zahradami, bazény a motorovými čluny), miamský přístav, proslulou nadzemku, tenisový areál Key Biscayne, zastavili se v nákupním centru a poté zamířili do Everglades. Zde jsme absolvovali výlet na člunech po bažinách (Airboat tour), který byl zpestřený vyprávěním průvodce, jenž pro názornou ilustraci vystoupil ze vznášedla, ukázal jizvu na noze – prý od útoku aligátora.

Nemusím dodávat, že na jeho výzvu pronesenou s lehce ironickým úsměvem, aby si kdokoli vystoupil, nikdo nereagoval.

Hotel nabízel zprostředkování mnoha dalších výletů, například do Kennedy Space center a Universal studios nebo Police museum.

Návštěvníkům život ve městě usnadňují mapy a turistické materiál, jež jsou nabízeny zdarma.

Celá dovolená nás tehdy vyšla na cca 100 000 korun. Může se to zdát hodně, ale cena vyletěla kvůli nákupu letenek v hlavní sezóně. Kdyby se naskytla příležitost opět navštívit USA, neváhali bychom, byť bychom se spíše zaměřili na Yellowstone a další národní parky.

 

Miami Booking

Ubytování na Floridě

 

Porovnejte ceny zájezdů od všech cestovních kanceláří na jednom webu, kterým je DOVOLENÁ.cz a vyražte také na Floridu do USA.

zájezdy

Může se hodit

Letenky Florida

Mapa, kde leží Florida

Florida wikipedie

Aktuální čas na Floridě a časový posun

Webkamera v Miami Beach

Napsat komentář