Dovolená v Podgoře v Chorvatsku

Minulý rok v létě jsme se s rodinou rozhodli zajet autem na dovolenou do Chorvatska. Jako místo našeho týdenního odpočinku jsme si vybrali Podgoru. Je to oblíbené přímořské letovisko, kde si každý najde to své.


Podgora Chorvatsko

Ubytovaní jsme byli v jednom z apartmánů, které leží těsně v blízkosti moře. Takových míst k přespávání je tam spousta, takže je z čeho vybírat. My jsme si ubytování předem nerezervovali, a přesto jsme neměli problém nějaké najít. Navíc s nádherným výhledem na moře.

TIP: Jedete-li s rodinou, je lepší rezervace ubytování předem. Na Booking.com je opravdu ubytování levné i luxusní, vybere si každý.

Podgora pláže

Jak je v Chorvatsku zvykem, pláže nebývají písčité, ale poseté malými bílými kaménky. Moře bylo velice příjemné a teplé, sem tam jsme si užili pořádných vln a jelikož je voda v těchto místech naprosto průzračná, mohli jsme donekonečna šnorchlovat a pozorovat ryby, ježky a další mořské živočichy.

TIP: Živogošče Chorvatsko – perfektní místo pro velkou rodinu

A pokud jsme zrovna neměli náladu na plavání, mohli jsme si sednout na lavičku do stínu na vrcholku malé skály, a přečíst si knihu, nebo se kochat krásným výhledem na moře a okolí. Takové lavičky totiž byly všude kolem, na každé pláži a vypadaly velice romanticky.

Podgora Chorvatsko

Během koupání si můžete jít zařádit na vodní atrakce. Těch je tam totiž několik, a užijí si ji nejen děti, ale i dospělí. A nejen, že si na takovém malém nafukovacím hřišti přímo na moři pořádně dáte do těla, ale užijete si i spoustu zábavy. A pokud vás toto zrovna moc neláká, můžete zažít pořádný adrenalin během parasailingu nebo nafukovacích atrakcích přivázaných za motorové čluny.

Podgora výlety a zajímavosti

Jedním z výletů, který jsme podnikli, byl do Dubrovníku. Cesta tam z Podgory není zrovna nejkratší, ale stojí to za to. Dubrovník je krásné město plné zajímavé architektury, umění a výhledů. Jen je lepší zajet tam v den, kdy je zrovna chladněji a vy tak nemůžete strávit den u moře, jelikož v parných dnech je to v Dubrovníku opravdu náročné. Davy lidí, pražící slunce a žádné místo, kde se před ním schovat.

Každý večer jsme se šli na procházku po promenádě, a pokaždé jsme tam našli něco nového, co stálo za to. Ať už to byl krásný výhled, skvělé noční koupání v moři, nebo tisíce restaurací a barů, kde jsme si mohli dát skvělé drinky a jídlo. Podgora je nádherné místo, kde je stále co dělat.

Ubytování – Booking Podgora

Související:

Napsat komentář