Dovolená v Polsku u moře – recenze, ceny a moje hodnocení


Dovolená autem u Baltského moře v Polsku předčila naše očekávání a užili jsme si ji. Kde všude jsme byli a kolik to celé stálo? Čtěte moje zkušenosti.

Jak bylo

Počasí vyšlo nádherně, přestože nebylo takové vedro jako v té době v ČR (zde bylo „jen kolem 30C“), zapršelo nám jen 2x, ale vždy jen chvíli a pak bylo zase hezky. Baltské moře bylo teplé – 22-23C a to nejen ve městě Miedzyzdroje, kde jsme měli ubytování, ale i ve Swinoujscie, Miedzywodzie i Kolobrzegu.

Polsko dovolená u Baltského moře
Všechna tato místa v Polsku jsme během dovolené navštívili osobně viděli

Projeli jsme cca 250 km autem po Baltském pobřeží, viděli tohoto dost, také ochutnali vše, co zdejší kuchyně nabízí a byly to jen samé dobroty ( i když kopr na brambory mít nemusím).

Jsou to už 4 roky, kdy mi můj kámoš Míra napsal článek o tom, jak jel poprvé autem k Baltu na dovolenou a přesně tak dlouho mi trvalo, než jsem sám sebe (i rodinu) přesvědčil, že by to mohla být prima dovolená. Jsme jako rodina zvyklí každý rok cestovat letecky do Řecka, což je naše milovaná země, kde je vždy hezké počasí, moře teplé a lidé skvělí.

Od letošního roku ale budeme snad muset cestovat k moři častěji.

V Polsku záleží vše hodně na počasí ( ale to i třeba v Itálii nebo Chorvatsku, kam jezdí podstatně více Čechů). Zde nám vyšlo parádně, pár dní bylo vedro kolem 30C, pak teplo a příjemných 25C, kdy ale moře stále nebylo studené a mělo minimálně 22C, to je v pohodě. Vítr téměř nefoukal, ze 7 dní zde snad jen 2 dny více pofukoval, ale nic hrozného, aspoň byly trošku vlny :)

Hodně lidí, kteří si Polsko také zamilovali, mi psalo, ať je na webu článků o této zemi co nejméně, že jsou rádi, že sem doposud tolik Čechů nejezdí.

Nebojím se toho, že by můj cestopis z Mezizdrojů přinutil všechny ty milovníky Chorvatska a Itálie přehodnotit to, zda mají raději narvané pláže a češtinu všude nebo si radši užijí mnohem kratší cestu k moři Baltskému, kde je stále hlavním jazykem polština a němčina, nižší ceny než u moře Středozemního, ale celkově pohoda prostě větší.

Na kolik to celé vyšlo

Suma sumárum, kolik stála celá rodinná dovolená v Polsku:

11 500 kč ubytování (rezervováno již v zimě, v létě na Bookingu bylo podstatně méně nabídek) od soboty do soboty

600 kč městská daň + parkování na týden

15 000 kč vyměněno (takže cca 2500 zlotých, z toho nám ale ještě po dovolené více než 600 zl zbylo) takže z hotovosti utraceno 1900 zl = 11 500 kč (stejně jako ubytování)

V domnění, že nám to nebude stačit, jsem 2x platil kartou – jednou při tankování (150 zl) a jednou v obchodě (cca 50 zl). Takže celkem 1200 kč navíc.

Pokud dobře počítám, dělá to dohromady cca 24 800 kč. Pokud vezmu v potaz, že jsme denně někde jezdili autem, v Mezizdrojích navštívili a ochutnali :) vše co šlo a minimálně jednou denně byli v restauraci, pak musím zhodnotit, že to je dobrá cena a nejsem si jist, že v Čr by to bylo nižší, spíše naopak. Navíc jsme byli celý týden u moře.

Já jsem sem jel s pocitem, že se mi zde bude líbit (což jsem při první a asi poslední dovolené v Bulharsku neměl) a ten pocit byl správný.

Dovolená v Miedzyzdrojích v Polsku u moře neměla chybu a rozhodně si to někdy zase zopakujeme (třeba ve Svinoústí, tam bylo také krásně při našem autovýletu :))

Vyrazte v létě také do Polska k moři, nejlepší doba je konec července a začátek srpna.

Levné ubytování v Polsku u Baltu vybírejte zde