Dovolená v Primoštenu v Chorvatsku


Rád bych vám představil moje oblíbené místo v Chorvatsku. Je to městečko Primošten. Je vzdálený od města Šibeník 30Km a 70Km od Splitu.  Městečko Primošten vás na první pohled zaujme svoji strukturou, která se často nevidí.

Chorvatsko Primošten

Městečko je umístěné na poloostrově a s pevninou ho spojuje úzká cesta, která vede do historické části. Jakmile vstoupíte do historické části města vdechne vás kouzlo křivolakých uliček, tradičních venkovských staveb a nádherně upravených plážích okolo města. Jakmile projdete historickou uličkou až na horu, narazíte na kostel svatého Jiří. Od kterého je nádherný výhled na celé širé moře, pokocháte se výhledem na starověké městečko.

Primošten Chorvatsko

Při pohledu na moře si určitě všimnete obrovského památníku Panny Marie Loretánské, která je ochránkyně celého městečka Primošten. Je to největší památník na světě. Toto nové poutní místo je velkým lákadlem pro všechny návštěvníky města. Po náročném výšlapu směrem k Panence Loretánské vás čeká odměna v podobě neuvěřitelného výhledu na celé městečko a vzdálené okolí. Velkým zážitkem je také východ i západ slunce.

Primošten Chorvatsko 2

Pláže, sporty, atrakce

Primošten také nabízí spousty zábavných atrakcí i poznávacích plaveb na lodi. Na pláži okolo městečka Primoštenu narazíte na velkou vodní atrakci. Je to vodní skákací hrad. Je to nově postavená atrakce, která láka spousty dětí, ale dokáže zaujmout a potrápit rodiče. Na první pohled se to nezdá, ale nějaký překážky dokážou být pěkně náročné, velikou zábavou jsou pády, kterým se nevyhne nikdo, na každého čeká někde nějaká překážka, která ho porazí, užijete si u toho spousty zábavy a je to opravdu náročné.

Primošten Chorvatsko 3

Pokud vyznáváte raději adrenalinové sporty, můžete si vybrat hned z pěti možných sportů. Jako jsou vodní lyže, nebo pokud máte rádi jiné nafukovací atrakce, můžete si vybrat vodní banán nebo vodní křesla. Pokud byste chtěli, můžete si zapůjčit i vodní skútr, na kterém si užijete spoustu zábavy. Kdyby byl někdo vyznavatel leteckých zážitků, může si vybrat let padákem, který je tažený za lodí. Máte krásný výhled na městečko a také na všechny malé ostrůvky a ostrovy, které jsou na moři.

Pro zájemce, kteří by se rádi podívali na moře, je k dispozici možnost půjčení loďky, kterou si můžete půjčit na celý den a obeplout okolí městečka. Je to velký zážitek a uvidíte městečko úplně z jiné strany.

Nebo rádi poznáváte okolí? Můžete se přihlásit a zaplatit si plavbu na vzdálené ostrovy. V Primoštenu máte dvě možnosti, kam vyrazit na výlety.

Národní park Kornati a Krka

První možností jsou Kornati. Kornati nabízí podívanou na 147 holých ostrovů, ostrůvků a útesů. V roce 1980 vznikl národní park Kornati. Mezi zajímavosti patří, že při plavbě narazíte na pozůstatky římských sídel. Některé ostrovy jsou výbornými místy na kotvení, a proto byly před staletími využívány hodně piráty. Piráti zde měli výborné strategické podmínky. Určitě vás zaujme celý NP Kornati, ukrývá spousty tajemství, který musíte objevit. Jako druhou možností je Národní park Krka, který vám nabídne soustavu kaskád, peřejí a vodopádů pod kterými se můžete vykoupat. Určitě pojedete výletní lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopáduRoški slap a na ostrůvek Visovac, kde se nachází františkánský klášter a museum. Na Národní park Krka byste neměli zapomenout, je to krásné zpříjemnění dovolené.

Primošten Chorvatsko 4

Navštivte také město Trogir a vesničku Rogoznica

Okolní městečka a vesničky stojí také za návštěvu, jsou to historicky vybudované města, které vás vtáhnou do dřívější doby a vy si užijete spoustu zábavy vnitru měst. Mezi oblíbené městečka patří 40 kilometrů vzdálený Trogir nebo 10 kilometrů vzdálená vesnička jménem Rogoznice, za návštěvu stojí také určitě město Split,  je to Dalmatské přístavní město plné slunce vás nadchne kouzlem starobylých památek a zároveň mnoha možnostmi moderní rekreace. Čisté pláže, lesopark Marjan, čilý ruch v přístavišti Matejuška, či unikátní rybí trh.

Primošten Chorvatsko 5

Chorvatsko stojí určitě za návštěvu. Je to moje nejoblíbenější destinace na dovolenou. Věřím, že si najde každý, to co si přeje od dovolené, dokážete si krásně odpočinout na krásných plážích nebo zažít spoustu dobrodružství.

Ubytování v Primoštenu

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář