Dovolená v Rakousku


Běžně jezdíme na dovolenou k moři, ale jednou jsme okusili výlet do hor a nějak se nám toto prostředí zalíbilo a tak jsme začali moře a hory střídat. Tentokrát jsme se vydali na hranice Rakouska. Naše dovolená začala vzpomínkou na Adolfa Hitlera, protože jsme navštívili Orlí hnízdo, které dostal jako dárek k narozeninám.

Rakousko dovolená a výlety

Škoda jen, že musíte nejprve nahoru vyjet speciálním linkovým autobusem, projdete pěší tunel k lanovce a až poté jste nahoře a jediné co vás čeká je předražená restaurace. Ale zklamání nahrazují krásné výhledy do okolí, avšak jen v případě, že vám vyjde krásné počasí.

rakousko dovolená 1

Grossglockner – nejvyšší hora

Další den nás čekala další hora, tentokrát ta nejvyšší z celého Rakouska, tedy Grossglockner. Cesta nahoru je už tak velmi zajímává a my jsme jí měli o to zajímavější, protože jsme měli štěstí a čistou náhodou jsme natrefili na závody veteránů, kteří také jeli nahoru. Odtud máme zajímavé fotografie, ale také nějaké suvenýry, které jsme dostali od štědrých závodníků zdarma. Nahoře na Grossglockneru nás čekalo další milé překvapení. A to byli svišti, kteří byli velmi přátelští a dokonce natolik, že se dali krmit českými tatrankami. Mimo jiné jsme se mohli z dalekohledů podívat i na kamzíky. Hned pod Grossglocknerem je výšina Franze Josefa, kterou jsme také museli navštívit, abychom se na vlastní oči přesvědčili, že ledovce opravdu pracují.

Zde můžete vybírat z nabídky ubytování v Rakousku.

rakousko dovolená 2

rakousko dovolená 3

rakousko dovolená 4

rakousko dovolená 5

Čtěte: Rakouský Gröbming nabídne turistiku i lyžování.

rakousko dovolená 6

Krimmelské vodopády – nejvyšší v Rakousku

A abychom jsme neměli jen samé vrcholky, tak jsme si po cestě také připravili odpočinkový výlet na Krimelské vodopády. Údajně jde o nejvyšší vodopády v Rakousku, což poznáte podle našlapaných kilometrů, které opravdu stojí za to, protože si odnesete opravdovou vzpomínku a krásné fotografie. A když jsme odtud odjížděli, měli jsme opět štěstí. Přes cestu nás pasáci poslali krávy. Nejprve jsme byli trochu podráždění, že ztrácíme čas, ale potom jsme zahlídli, že se jedná o dožínky, které jsou doprovázeny krásným průvodem. Takže jsme nakonec byli šťastní, že nás zdrželi, protože průvod byl opravdu originální. Nikdy jsme neviděli auta, která by byla tak vyzdobena. Totiž každé auto či traktor představovali nějaké řemeslo, například bylo auto, na kterém byly pradleny, pak jsme viděli vozík s domácí pálenicí a podobně, což se nám hrozně líbilo.

Pěkné jsou i vodopády v Gamingu.

rakousko dovolená 10

rakousko dovolená 9

Dovolená v rakouských Alpách v létě

Oblíbená letní rodinná dovolená s dětmi je u jezer. Najdete jich zde několik, mezi nejznámější jezera patří ta v horním Rakousku.

rakousko dovolená 8

Přečtěte si, že v Rakousku je krásně v létě i v zimě.

rakousko dovolená 7

Soutěska Lichtensteinklamm je nezapomenutelná

Vzhledem k tomu, že jsme byli z vodopádu nadšeni, tak jsme jeli opět za vodou a navštívili jsme soutěsku Lichtensteinklamm. Odtud jsme si domů také dovezli krásné vzpomínky, protože na dřevěné konstrukce mezi skálami, kde pod vámi proudí divoká a průzračná voda se nedá jen tak zapomenout.

Za návštěvu stojí i Medvědí soutěska ve Štýrsku. (říká se jí i Medvědí stezka)

rakousko dovolená 11

Město Hallstatt na seznam Unesco patří zaslouženě

A poslední den jsme si mysleli, že se od přírody odtrhneme a podíváme se do města, a tak jsme navštívili Hallstatt (někdo jej píše i Hallstadt). Ovšem toto město je na velkém jezeru a je opravdu nádherné. A vůbec se nedivím, že patří na seznam UNESCO, protože to si to opravdu zaslouží. Zde jsme navštívili i netradiční kostnici, kde je zajímavosti, že lebky byly barevně malovány, většinou měly věnce, ale na některých najdete i jiné znaky anebo jen data. Je to sice maličká místnost, ale je to zajímavé.

rakousko dovolená 12

rakousko dovolená 13

Tak jsme prožili krásnou dovolenou a díky shodě náhod byla ještě krásnější, než jsme čekali.

Dovolená může začít už nyní výběrem ubytování

Navštivte Rakousko, vyberte si kempy, pensiony, hotely či apartmány.

rezervujte ubytování

 

Cestou zpět do Čech se můžete navštívit Zoo Vídeň, tak také stojí za to.