Dovolená v Saint Tropez na jihu Francie


Nevíte kam na dovolenou? Lákají vás bílé pláže, průzračné moře, slunečné počasí a jedinečná atmosféra? Navštivte jedno z turisticky nejvyhledávanějších míst v Evropě – Saint Tropez!

Saint Tropez

Toto neveliké městečko o rozloze 11 km2 se nachází na jihu Francie v oblasti Francouzské riviéry. Počet obyvatel sahá k pěti tisícům. Svému současnému názvu vděčí mučedníkovi sv. Tropézovi, který byl dle pověsti popraven římským císařem Nerem. Ten mučedníkovo mrtvé tělo poslal spolu s kohoutem a psem loďkou po vodě, jež doplula až do St. Tropez. Později v historii bylo město významným komerčním přístavem a již začátkem 20. století se stalo centrem světové módy.

Saint Tropez Francie

Azurové moře a již zmíněné nekonečné bílé pláže jsou lákadly pro turisty z celého světa. Proč ale Saint Tropez a ne například Nice? Toto v mnoha směrech bohaté město vám totiž může nabídnout mnohem více, než jste očekávali. Turisté považují za velice atraktivní Staré město, které bylo postaveno někdy v 16. století. Pro tuto část jsou charakteristické vysoké budovy s barevnými fasádami. Unikátní je i řada typicky francouzských restaurací, které nabízejí spoustu specialit. Jako dezert by vás mohl oslovit tzv. tarte tropézienne (typický koláč ze St. Tropez). Jistě se nebojte ochutnat charakteristický nápoj – aperitiv – pastis (druh anýzového alkoholického nápoje).

Především dámské osazenstvo jistě očarují obchůdky a butiky, kterých je zde nespočet. Pokud by vás nudilo opalování, koupání a relax na pláži, můžete si zahrát Francouzi velmi oblíbený pétanque nebo bowling či tenis. Noční život je zde velice bujarý. Nabízí se nespočet restauračních zařízení, klubů, kaváren nebo kulturních či hudebních akcí obvykle přímo na pláži.

Pohoda, slunce, modrá obloha a krásné ženy. Scéna velice podobná té titulní z filmu Četník ze St. Tropez. Přiznejte si, kolik z vás se neubránilo myšlence na tento film, již při čtení nadpisu?!

Ovšem prvním filmem, který se zde inspiroval je dílo francouzského režiséra Rogera Vadima  „…a Bůh stvořil ženu“ s Brigitte Bardot v hlavní roli.  V Saint Tropez nenajdete železniční trať ani letiště a tak můžete ojedinělou atmosféru nasávat doslova plnými doušky.

Turistické zajímavosti

Pojďme si ukázat hned několik turistických zajímavostí, které můžete v Saint Tropez navštívit:

  • Pláže – nekonečné bílé pláže jsou symbolikou celého pobřeží (Tahiti, Les Clubs 55, Key West Beach, l´Escalet)
  • Policejní (četnická) stanice
  • Citadela – pobřežní opevnění ze 17. století
  • Přístav – nejživější místo ve městě
  • Muzea  – Museé de l´Annonciade (muzeum francouzského moderního umění)
    – Museé de la Marine et l´Histoire (muzeum námořnictva a historie)
  • Nejstarší památka – věž La Tour Guillaume

Kdy jet do Saint Tropez

Nejvhodnější dobou k návštěve je co se týče počasí květen až září, kdy se teploty pohybují od 15 do 25 °C.

Ubytování

Ubytování v Saint Tropez nepatří mezi nejlevnější záležitosti. Celé město je jedním velkým symbolem luxusu, tudíž je třeba připravit si větší obnos. Pětihvězdičkovým hotelům vévodí Hotelo Byblos či Villa Belrose. Cena za noc se v takových apartmánech pohybuje od 700 euro na noc. Ovšem nádherné a naprosto nesrovnatelné s českými jsou i hotely nižších kategorií, kde se cena pohybuje již od 100 euro na noc. Jinou možností jsou priváty nebo kempy. Veškeré ubytování je z kapacitních důvodů nutno domluvit předem.

rezervujte ubytování

Pokud byste se v Saint Tropez přeci jen začali nudit, můžete podniknout cestu, do některého z přilehlých měst. Za zmínku stojí například Nice, Cannes nebo Monako.