Dovolená ve Španělsku v Calella a hotelu Fergus Espanya

Mezi nejoblíbenější letní oblasti, které jsou hojně navštěvovány turisty z celé Evropy, jednoznačně patří i Divoké pobřeží, známější pod původním pojmenováním Costa Brava.


Toto více než 200 kilometrů dlouhé pobřeží Katalánska nabízí řadu letovisek, v nichž strávíte příjemnou dovolenou; jmenujme Tossa de Mar, Lloret de Mar, Malgrat de Mar či Pineda de Mar.

Dovolená Španělsko

Cílem naší dovolené se však stalo městečko Calella, jež se nachází cca hodinu jízdy autobusem či vlakem od centra Barcelony. Rozhodně nejpříjemnějším způsobem, jak se do této destinace dostat, je doprava letecká, díky níž jste za cca dvě hodiny zde, resp. na letišti v Gironě, odkud Vás autobus dopraví k hotelu. Můžete zvolit i cestu autem, ale ne každý si troufne odřídit přes 1 700 km.

Španělsko lodě

Místo naší dovolené – hotel Fergus Espanya – se nachází na třídě Anselm Clavé 80 paralelně se vinoucí s písečnou pláží. Mezi třídou a pláží prochází železniční trať, obavy z hluku jsou ale zbytečné, spíš je třeba si dávat pozor při jejím přechodu, obzvlášť půjdete-li s malými dětmi.

španělsko callela výhled na hotelový bazén fergus espanya a hory

Pláž

Pláž? Dostatečně dlouhá (téměř tři kilometry) a široká, aby pojala sta a sta turistů milujících moře a sluníčko. My jsme nevytáhli paty bez slunečníku, který si zde pochopitelně můžete za několik euro pronajmout. Velmi jsme ocenili řadu stánků s občerstvením (pozdní oběd či večeře nebyly problémem), uklizené pláže a já osobně pravidelně rozmístěné sprchy se sladkou vodou (zdarma) umístěné na dřevěné podlážce.

španělsko pláž v calelle 1

V ranním či podvečerním čase doporučuji procházku kolem skály ohraničující pláž na jižní straně k vyhlídkové restauraci Far Calella, u níž se nachází maják.

večerní calella

Pěkné místo s dalekým rozhledem.

Nenechte si též ujít po ránu trhy se zeleninou či mořskými plody. I když jako jste jako turista odkázán na hotelovou restauraci, vaše oko to potěší.

Byli jsme ubytováni ve dvoulůžkovém pokoji s přistýlkou, s koupelnou, malým balkonem, z něhož jsme bohužel (byli jsme tuším ve třetím patře) nic moc neviděli, protože výhled nám znemožňovala zeď končící mezi třetím a čtvrtým patrem. Ale když máte last minute, tak musíte něco přetrpět.

Ubytování a stravování

Poněkud skromnější pokoj vyvážila prostorná jídelna, v níž si i někdy příliš puntičkářský český turista musí přijít na své. Nikdy jsme (na rozdíl od jiných 2* i 3* hotelů kladoucích důraz spíše na kvantitu než kvalitu) zde nestály dlouhé fronty, strava byla pestrá (zeleninový bufet, ovoce, omáčky, salámy, někdy i mořské plody), průběžně doplňovaná. Poprvé jsem zde ochutnal studenou zeleninovou polévku gaspacho.

Ostatní vybavení pokojů a hotelu? Hotel nabízí wifi, TV-SAT, velkou společenskou místnost, kavárnu, klimatizaci ve společných prostorách, lehátka a slunečníky, bazén s dlažbou na střešní terase (od něhož máte nádherný výhled na město i pláž a moře), vířivku, malou zahradu a dětské hřiště. Kromě toho taneční večery, animační programy, plážový volejbal, nonstop restauraci a bar. Někteří turisté ocení i úschovnu zavazadel, babysitting, směnárnu nebo prádelnu. Hotel je bezbariérový. Kvůli některým turistům měl hotel občas problém s dodržením deklarovaného klidu v nočních hodinách.

Českými turisty je v této lokalitě také velmi oblíbený hotel International.

Další oblíbené hotely v letovisku Costa Brava

Fergus Mar Mediterrania
Santa Monica
Boix Mar
Beverly Park
Surf Mar
Golden Taurus Park
Mar Blau
Caprici Verde

Co hledat v okolí hotelu?

Vydáte-li se po ulici Carré de Sant Josep (kolmou na Anselm Clavé), dostanete se hlavní ulici Cerrer de Sant Jaume s mnoha obchody a zastávkami autobusu. V obou jmenovaných a dalších máte celou řadu restaurací a barů (pizzeria Casa Nostra, restaurace La Roda…), poštu a hlavně stromy zastíněné korzo, které oceníte v podvečerních hodinách. Byli jsme zde dokonce svědky spontánně zatančeného flamenca! Zkrátka, na co si vzpomenete, máte do pěti deseti minut chůze od hotelu k dispozici. Záleží jen na Vás!

ulička v calelle

Fakultativní výlety

Protože nás nebavilo trávit čtrnáct dní pouze na pláži, u CK jsme si zakoupili dva výlety – jeden do Barcelony (proslulá třída La Rambla, olympijský vrch Montjuic – toho času částečně zchátralý, budova koridy, pomník Kryštofa Kolumba, chrám Sagrada Familia, L´Aquárium a Nou Camp) a druhý do vodního světa Marinelandu.

Celkem nás dovolená v Calelle přišla na 35 000. – včetně výletů (Marineland, Barcelona), ubytování pro dva dospělé a jedno dítě, letenek a polopenze formou švédských stolů.

Dovolená ve Španělsku se vám bude líbit !

zájezdy

španělsko pláž v calelle 2

Napsat komentář