Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce


Už dlouho jsme přemýšleli o tom, že ná Vánoce odjedeme někam do tepla a ty klasické české vánoční tradice vynecháme. A tak jsme se rozhodli utéct na svátky do Emirátů. Vzhledem k tomu, že veškeré dovolené plánujeme již bez cestovní kanceláře, ani Emiráty nebyly výjimkou.

Vánoce v Emirátech

Letenky do SAE jsme koupili asi dva měsíce předem a to na termín 23. prosince – 2. ledna.

Plán byl následující: přistaneme v Dubaji, autobusem pojedeme do Abu Dhabi, kde strávíme 6 dnů a poté se přesuneme do Dubaje, kde budeme až do konce pobytu.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce

Abu Dhabi

Před odletem, jsme si rezervovali v Abu Dhabi nádherný hotel Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana, který byl zrovna v akci a rozhodně stál za to. Víte, Vánoce v Emirátech mají také své kouzlo. Venku je skoro 30 stupňů, pak ale přijdete na recepci, kde se tyčí až ke stropu nádherný vánoční strom.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 1

Předem upozorňuji, že celý pobyt jak v Abu Dhabi, tak v Dubaji jsme měli bez jídla, takže bylo na nás, kde se přes den najíme.

Většinou jsme si k snídani a k obědu koupili jen tak něco do ruky a na večeři jsme zašli buď do restaurace, nebo do blízkého nákupního centra, kde jsme ochutnali spoustu zdejších arabských pokrmů.

Nejsme ten typ lidí, kteří si lehnou k bazénu a do odjezdu se od něj nehnou. My každý den procházeli Abu Dhabi a objevovali místní krásy. Musím uznat, že Abu Dhabi v období Vánoc je opravdu klidné a to i přes to, že Arabové Vánoce neslaví, a veškerá vánoční výzdoba je právě pro turisty, kteří sem přijeli strávit Vánoce. My tedy hotel viděli spíše ráno a večer, protože jinak jsme celý den pořád někde courali. Co ale musím konstatovat je, že ranní výhled z balkonu stál opravdu za to!

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 2

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 3

A co se nám v Abu Dhabi líbilo nejvíce?

Výlet k mešitě Sheikh Zayed Mosque. Pro mě to byl asi nejsilnější zážitek z celých Emirátů. Bylo to v den, kdy obloha byla jako vymetená a na nás zde dýchla typická arabská kultura. Při vzpomínce na tento výlet, mám ještě teď husí kůži. Taxíkem z hotelu nám cesta zabrala asi 10 minut a musím uznat, že pokud se do Emirátů chystáte, rozhodně místní taxíky využijte. Vyjdou levně a pokud vás jede víc, složíte se dohromady a cena vás opravdu bolet nebude.

Porovnejte ceny zájezdů na InviaDovolena.czTravelportal

K mešitě taxík nemůže, proto nás vyložil na parkovišti a my se k měšitě vydali sami. Museli jsme se obléknout do místních dlouhých šatů, které zakrývaly celé tělo a vlasy. U mešity jsme strávili asi dvě hodiny, protože kombinací barev budovy, a modré oblohy, jsme se na tuto krásu nemohli vynadívat!

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 4

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 5

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 6

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 7

Dubaj

Do Dubaje jsme z Abu Dhabi dojeli autobusem asi za hodinu a za pár korun. Hotel Premier Inn Dubai Silicon Oasis jsme si rezervovali z Dubaje. Ležel kousek o centra Dubaje a součástí služeb byl Shuttle bus, který jezdil několikrát denně do centra města a zpět na hotel zdarma. Dubaj je v zimě skvělá, protože díky tomu, že tam ještě není tak nesnesitelní horko, město můžete projít křížem krážem. V našem programu samozřejmě nechyběl ani výstup na mrakodrap Burj Khalifa – doporučuji koupit vstupenky s měsíčním předstihem přes internet. Vyjde to o nemalé peníze levněji!

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 8

U Burj Khalifi jsme strávili i Silvestr, který díky projekci, promítané na budově byl opravdu nezapomenutelný.

TIP: Emirát Ajman – dovolená v SAE

Jelikož jsme pro každé dobrodružství, nesměli jsme vynechat ani výlet na místní poušť. Nejprve Vás svezou džípem na dunách, a poté můžete povečeřet v místní pouštní vesničce a nasát tuto pouštní atmosféru. Musím konstatovat, že západ slunce na poušti je něco, co nejde vyjádřit ani slovy a myslím, že tento zážitek by neměl chybět pokud budete do Dubaje, nebo celkově do Emirátů cestovat.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 10

A tak jak nám dovolená rychle začala, tak i rychle skončila. A musím říct, že dodnes nelitujeme toho, že jsme jedny Vánoce doma vynechali a zažili jsme něco úplně jiného!

Ubytování v Dubaji

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář