Drašnice je oblíbená lokalita v Jižní Dalmácii

Drašnice vás přivítá svým klidem, takže zamilované páry a rodiny s dětmi si toto přímořské letovisko opravdu oblíbí.


Drašnice Chorvatsko

Toto místo v Dalmácii najdete poměrně snadno. Pojedete z Makarské Riviéry pořád na jih, protože v Makarské najdete hlavu na hlavě a vy si chcete odpočinout. A když opustíte Igrane, protože město už také praská ve švech, dorazíte do Drašnice.

Drašnice má asi 340 obyvatel, pár restaurací, obchůdků, zmrzlinu a obchod s potravinami a chlazeným Karlovačkem. A nádherný kostel. Jako ostatně všude v Chorvatsku.

Západ slunce

Na procházku se můžete vydat podél hlavní pláže nebo si projděte malebné uličky a zákoutí starého města. Takové procházky snad nikdy neomrzí. My jsme bydleli v příjemném apartmánu nad restaurací Plaža a cesta k moři nám trvala asi tak 2 minuty, protože jsem jen sešli schody, ocitli se na molu a skákali rovnou mezi rybky do křišťálově průzračné vody. Pokud budete bydlet někde jinde, pořád to bude k vodě kousek, Drašnice je spíše dlouhá a prázdninové domečky a apartmány lemují pláž.

Ubytování v Drašnici rezervujte na Booking.com

Drašnice výlety a sportovní vyžití

Možná, že se tu po nějaké době začnete nudit. Stačí sednout do auta a zajet do ruchu Makarské a nebo si vypůjčit loď tak jako my a prozkoumat pobřeží Hvaru. Ostrov Hvar je ta pevnina, kterou uvidíte z pláže. Celodenní výlet na malé a pomalé loďce bylo příjemné povyražení mezi ospalými a línými dny na pláži.

Pokud chcete něco více adrenalinového, zkuste parasaling, ale to už bude stát poměrně víc než vypůjčení lodě.

TIP: Živogošče Chorvatsko – perfektní místo pro velkou rodinu

Malé útesy na začátku města, ze kterých se dá skákat do vody nás hnedka dostaly. Pokud rádi skáčete do vody, měli byste si na tyto kameny udělat čas. Jo a nezapomeňte si obuv do vody. Ani ne tak kvůli ježkům, ale útesy jsou velmi ostré.

Milovníci západů slunce ocení kopce nad městem, kam se dá vyšlapat pěšky a milovníci historie a tajemna určitě navštíví starou Drašnici. Nad hlavní silnicí naleznete staré opuštěné a polorozpadlé město. Návštěva tohoto místa nás nadchla. Prozkoumávali jsme každé zákoutí, fotili jako o život a u toho nám výhledy na Jadranské moře braly dech. Rozhodně doporučuji!

Ubytování

Z nabídky ubytování v Chorvatsku v městečku Drašnice si vybere každý. Doporučuji levné apartmány, které sice ale zamluvte včas.

Zajímavá místa v okolí:

Napsat komentář