Drážďanská vyhlídka na Děčínském Sněžníku

Drážďanskou vyhlídku určitě nevynechejte cestou na Sněžník, takový krásný pohled na Česko-Saské Švýcarsko se vám málokde naskytne.


Drážďanská vyhlídka Děčínský Sněžník
Drážďanská vyhlídka na Děčínském Sněžníku

Parkování

Kde zaparkovat jsem již popisoval v článku o Děčínském Sněžníku, ale zopakuji to znovu. V obci Sněžník je vedle restaurace u křižovatky velké parkoviště, cena za celý den je pouze 30 kč.

Kudy na Drážďanskou vyhlídku

Od parkoviště jděte kolem restaurace a poté po silnici mezi loukami do kopce. Cesta to je relativně do ne moc prudkého kopce. Po cca 500 metrech dojdete k prvnímu odpočívadlu u Blátivky, kde jsou dvě velké lavičky, takže odpočinek pro nejmladší a nejstarší turisty může být právě zde.

Dále pokračujte stále po silnici asi další půl kilometr než dojdete k této vyhlídce.

Drážďanská vyhlídka u Děčínského Sněžníku - cesta
Cesta k vyhlídce

Je vlevo a šipka vás k ní dovede.

Drážďanská vyhlídka u Děčínského Sněžníku - odbočka
Odbočka a odpočívadlo u Drážďanské vyhlídky

Opět zde nechybí velké lavičky, kde můžete posvačit a přitom se pochat pohledem, jaký vidíte na na fotkách.

Drážďanská vyhlídka - panorama
Drážďanská vyhlídka – panorama

Naskýtá se pohled na Tiské skály, vzdálené odtud cca 5km. Pokud pojedete stejně jako my od Ústí nad Labem, také kolem pojedete. Dále z Drážďanské vyhlídky uvidíte nejen České Švýcarsko, ale i Saské Švýcarsko, kde určitě musíte navštívit i Bastei – skalní most a Kenigštajn – pevnost.

Perlou Českého Švýcarska je skalní útvar Pravčická brána. Abyste viděli i tu, je třeba si popojet do Hřenska (cca 30km). A protože jsme byli nedávno i v Jetřichovicích, které jsou také součástí této krásné oblasti, určitě doporučuji i ty navštívit a „vylézt“ na Mariinu a Vilemininu vyhlídku.

Dále z Drážďanské vyhlídky pokračujte zpět k autu, což by byla ale škoda, proto doporučuji pokračovat na rozhlednu Děčínský Sněžník.

Plánujete-li zde zůstat déle, rezervujte si ubytování v Českém Švýcarsku dostatečnou dobu dopředu. Oblast je velmi populárním místem, kam vyrazit na dovolenou.

Drážďanská vyhlídka u Sněžníku – video

Mapa

Napsat komentář