Drážďany, jak je neznáte. Navštivte památky a zajímavosti


Drážďany jsou u nás známé hlavně díky svým tradičním vánočním trhům a štole s marcipánem. Pro někoho to může být i místo spojované s nákupy, dlouho tam byl pro některé návštěvníky nejbližší Primark. Další velmi známou doménou Drážďan je staré město, kde se nachází mnoho památek.

Drážďany památky

Drážďany Německo

Některé z nich byly zničeny během bombardování za druhé světové války a znovu obnoveny. Nejznámějšími jsou Zwinger, což je galerie starých mistrů, nebo třeba kostel Frauenkirche či Katedrála nejsvětější trojice. Drážďany ale nabízejí i mnohem víc, než nákupy a památky.

Neustadt Drážďany

Nové město Drážďan nabízí mnohé pro fanoušky umění, alternativního životního stylu i pro ty, co si chtějí odpočinout od davů turistů. Přejít Labe z Altstadt do Neustadt je jako přejít do jiného vesmíru.

Umění a zajímavosti

Asi nejznámější atrakcí, co může Neustadt nabídnout je Kunsthoffpassage. Jedná se o pasáž věnovanou menším obchůdkům, kavárnám a odpočinkovému prostoru. Nejzajímavější jsou tu ale určitě fasády, které jsou vytvořené v různých stylech. Nejzajímavější je fasáda na Dvoře elementů, která je pokryta trychtýři, ty pak za deště hrají a dávají tak nečasu nový rozměr.

Kunsthoffpassage Neustadt Drážďany Kunsthoffpassage Neustadt Drážďany 2

Ale to není vše. Neustadt je také královstvím pouličního umění. Grafitti najdete téměř na každém domě. Po místním street artu vede i několik tras, abyste o ty nejlepší kousky nepřišli.

Co ještě dělat v Drážďanech

Je třeba dát zapravdu, že staré město je překrásné. Ale jen z druhého břehu jsou ty nejkrásnější výhledy na celé panoráma a Neustadt k tomu nabízí hned několik parků na břehu, které vám dodají tu správnou atmosféru. Můžete zkusit procházku Rosengarten, v kterém se nachází přes 100 druhů růží, nebo Staudengarten u budovy státního koncilu.

TIP: Romantická plavba lodí do Drážďan

Nejvýraznější domimantou Neustadt je pak pomník saského kurfiřta a polského krále Augusta Silného, který sedí na zlatém koni. Tento pomník je pomyslným majákem, který příchozím po Augustusbrücke dává najevo, že jsou na území Neustadt.

Pomník Augusta Silného Drážďany Německo

Ubytování v Drážďanech

Kam dál na výlety:

| Rubriky Německo