Dřevěné bludiště v obci Cerhenice vám pomůže procvičit si českou historii


Dřevěné bludiště v Cerhenicích nedaleko města Kolín je ideální tip, kam na výlet s dětmi malými, ale i ty větší se zde parádně zabaví.

Cerhenice bludiště parkování

Bludiště najdete vedle krásné nové mateřské školky a zaparkovat lze hned vlevo za zatáčkou, je tu několik míst naproti rodinným domům. Než dojdete k nedalekému bludišti, můžete si prolézt několik pěkných dřevěných prolézaček a také vyjít na rozhlednu v parku Květoslavy Šátkové.

Park Květoslavy Šátkové Cerhenice 2

(Dříve zde na tomto místě byla skládka, ta ale byla rekultivována. V roce 2003 tady nalezli zavražděnou místní seniorku a právě na její počest se toto místo tak jmenuje).

Park Květoslavy Šátkové Cerhenice

Dřevěné bludiště Cerhenice

Bludiště zde jsou dvě, jedno opravdu malé pro ty nejmenší děti a druhé větší, stěny jsou vysoké více než 2 metry a opravdu se vám může stát, že se tu ztratíte a budete cestu ven hledat nějakou chvíli.

Dřevěné bludiště Cerhenice

Dřevěné bludiště Cerhenice 2

Když toto bludiště bylo nové, byly zde i dveře a u každých byla otázka z české historie, na kterou jste museli odpovědět správně, abyste prošli do další části. Jak vidíte, ty ovládací panely tu zůstaly, ale dveře už vandalové zničili.

Dřevěné bludiště Cerhenice 3

Škoda, mohla to být ještě zajímavější část.

Dřevěné bludiště Cerhenice 4

Každopádně jsme šli jak zleva tak zprava a pár minut nám trvalo, než jsme se z jedné části dostali na druhou. Cestou potkáte několik soch, podle kterých se dá dobře orientovat.

Sochu zde má Jan Ámos Komenský, Svatý Václav, Svatý Jan Nepomucký a Mistr Jan Hus.

Sochy - bludiště Cerhenice

Je to moc pěkné místo v klidné vesničce (resp. Cerhenice jsou městys) a pokud pojedete po dálnici z Prahy do Hradce Králové, určitě se zde stavte, pokud budete mít vlastní zásoby jídla, můžete zde posvačit na moc pěkných velkých dřevěných lavičkách a pak se projít kolem rybníka plného ryb.

Líbilo se nám tu dost.

Park Květoslavy Šátkové Cerhenice 3

Ubytování Cerhenice

Doporučujeme: