Drvenik v Chorvatsku – místo pro vaši klidnou dovolenou u moře


Drvenik v Chorvatsku je malá vesnička s klidnou atmosférou, kde najdete několik hotelů a apartmánů, vám může nabídnout krásnou pláž, horskou túru, ale především příjemné místo pro strávení letošní letní dovolené v páru nebo s dětmi.

Drvenik Chorvatsko – z rybářské osady oblíbeným letoviskem

Dříve byl Drvenik malou rybářskou vesničkou, kde bydlelo jen pár rodin. Dnes je letovisko na Makarské riviéře velmi vyhledávaným místem pro letní dovolenou. V Drveniku jsou dva zálivy, z nichž jeden slouží jako menší přístav pro trajekty.

Drvenik Chorvatsko

Trajekt z Drveniku je mnohem levnější než trajekt ze Splitu a také na něj nemusíte dlouho čekat. V případě, že jedete autem například na ostrov Hvar, zvažte, zda se nevyplatí popojet po magistrále jižněji a využít trajektovou dopravu z Drveniku.

TIP: Brist Chorvatsko: malé město v oblíbené oblasti

Pokud se rozhodnete strávit letní dovolenou zde, můžete se těšit na velmi klidný pobyt a především nádhernou pláž, která doslova vyplní chorvatské heslo: nohy ve vodě, břicho na slunci, hlava ve stínu.

Menší rodinný hotel, to je to pravé

Komu se nelíbí rušná a neosobní atmosféra velkých hotelových komplexů, ať zamíří do druhé zátoky. Do zátoky ze které trajekty neodplouvají a která slouží jen pro lenošení, koupání a opalování. Tam najde nádherný, moderní a příjemně malý hotel Antonija. Nadchne vás nové vybavení hotelu, luxusní zařízení koupelen i příjemná venkovní terasa, která slouží jako bar.

Drvenik Chorvatsko 2

Pan majitel je pohodový motorkář a vždy se snaží vyhovět přáním svých hostů. Pokud si na dovolené chcete opravdu odpočinout v klidném prostředí, pak je hotel Antonija to pravé pro vás a vaši rodinu.

Drvenik Chorvatsko 3

Drvenik pláže

Těsně pod promenádou začíná dlouhá pláž z drobných oblázků. Není příliš široká a to je velkou výhodou. Budete mít naprosté soukromí a dokonce i své stálé místo na pláži po celý týden.

Drvenik Chorvatsko 4

Protože je Drvenik opravdu menší vesničkou, nemusíte se obávat, že se na pláži budete cítit v obležení ostatních hostů.

Drvenik Chorvatsko 5

Drvenik výlety

A když vás ležení na pláži začne nudit? Vyrazte na túru! Z Drveniku vede značená stezka k pohoří Biokovo, kde cestou poznáte i kus z místní historie.

V okolí je také mnoho zajímavých městeček a letovisek, namátkou třeba Podgora, Tučepi, Makarska, Promajna, Baška Voda nebo také Zaostrog a Gradac.

Ubytování v Drveniku

Oblíbené:

Hotel Adria, Antonija, Depandance Oliva, Hani, Ivando

Villa Delic, Gary, Kamena, Star, Stina