Duče u Omiše v Chorvatsku je oáza klidu


Pokud se chystáte do Chorvatska a hledáte pro dovolenou klidné místo s přístupem k pláži je to právě Duče neboli Duće v chorvatštině. Je součástí nádherné Omišské riviéry s táhnoucími se písčitými plážemi.

Duče – Omiš Chorvatsko

Toto historické středisko, které se nachází přibližně 3 km od Omiše nabízí mnoho zábavy, a přitom i klidnou dovolenou na pláži.

Duče Omiš Chorvatsko 2

Ubytování

Ubytování je zde především v podobě obytných vil s apartmány. Ty jsou moderní s možností vlastní koupelny, takže si nemusíte kazit dovolenou společnými sprchami nebo podobnými nepříjemnostmi, které se v některých jiných vilových rezortech objevují. Wifi a TV na pokojích jsou neodmyslitelnou součástí.

rezervujte ubytování

Kuchyně v apartmánech jsou zde samozřejmostí, ale pokud si nechcete kazit dovolenou vařením máte na výběr z mnoha špičkových restaurací a občerstvení. Tou nejnavštěvovanější je například restaurace Rečina. Ceny jídel tu nejsou až tak vysoké. Opak jsou však nápoje, za které si hodně připlatíte. Všechny menší nepříjemností vám však vynahradí noční pohádkový výhled na osvětlený ostrov Brač.

Písčité pláže

Duče se pyšní nádhernými písčitými plážemi, které jsou vhodné hlavně pro rodiny s dětmi. Moře zde není hluboké a pláž má pomalé a pozvolné klesání, právě proto jde o nejlepší výběr pro rodinnou dovolenou. Na každé pláži najdete několik menších barů nebo obchůdků se zmrzlinou. Pokud chcete vyrazit na vlastní pěst vstříc moři, můžete si tu vypůjčit šlapadlo nebo skútr. Během projížďky si stihnete prohlédnout ostatní pláže a užít si zábavu. Moře zde sice není nejhlubší, ale i milovníci potápění si zde naleznou své. Mořský život je kolem ostrůvků velmi živý.

Duče Omiš Chorvatsko

Život v Duče

Středisko není nějak vyhlášené nočním životem. Takže rušení nočního klidu nebo špatný spánek tu zažijete jen výjimečně. Lidé tu jsou vstřícní a milý. To potvrzuje například i obsluha v nedaleké samoobsluze, která nabízí většinu potravin a drogérii. Přímo v centru Duče se nachází směnárna, takže nemusíte mít strach o finance. Pokud stojíte o větší vzrušení můžete si zajet na výlet do Omiše. Autobus jezdí přímo do centra každou hodinu. Nebo se můžete vydat i na opačnou stranu do nedalekého Splitu.

Související:

Napsat komentář