Dzwirzyno v Polsku – pohodová dovolená u moře


Chystáte se na pohodovou dovolenou k moři? Váháte, zda zvolit Španělsko či Itálii? Jeďte na sever Polska! Představíme vám okouzlující oblast jménem Dźwirzyno.

Dźwirzyno Polsko

Dzwirzyno Polsko

Toto, navzdory turistické popularitě, poklidné místo najdeme na severozápadu Polska. Leží 280 km od Berlína, z Čech je to dále.

Na co se můžete těšit?

Hned po příjezdu vás udeří směs pachů. Je to omamná vůně všudypřítomných borovic a mořský vzduch dodávající energii po příchodu z uspěchaného života. V Dźwirzynu se budete cítit jako v jiném světě. Třpytivé modré moře, záplava nekonečných borových lesů, bělostně čisté pláže a zářivá obloha. I v zimě se dočkáte teplot nad nulou a příjemného klimatu.

Kde se ubytovat

Skvělým místem pro ubytování je hotel Neptuno – Resort & Spa, jenž nabízí pohodu a klid, ale také sportovní vyžití. Resort leží v jedno z borových lesů, avšak na pláž je to jen pár kroků. Mezi stromy můžete načerpat energii v závěsných houpačkách nebo jen tak na dece.

Uvnitř hotelu vás příjemně překvapí vířivá vana, sauna nebo masáže.

Zachce-li se vám pohybu, Neptuno svým klientům zapůjčuje kola. V okolí je spousta stezek, kam můžete vyrazit na výlet a v létě si ho zpříjemnit osvěžením v moři.

Dzwirzyno Polsko pláž 2

Pochoutky všeho druhu

V případě, že jste gurmáni, na vás čeká rozmanitá kuchyně s pokrmy všeho druhu. K dostání jsou místní speciality, mořské plody v podobě různých druhů ryb, dále krevet, ústřic ale i chobotnic. Mají velký výběr salátů a polévek, takže si na své přijdou i vegetariáni či pescetariáni. K mání je dokonce typická česká kuchyně. Milovníky amerického životního stylu potěší hranolky či smažený sýr, které jsou na švédských stolech běžně k dostání.

Přečtěte si: Co vše si v Polsku můžete dát k jídlu a jaké dobroty nabízí zdejší restaurace.

Kam na výlet

15 kilometrů odtud na východ je město Kolobřeh, kde určitě doporučují navštívit maják nabízející krásný výhled na zdejší pláž, molo a část Baltského pobřeží. To můžete prozkoumat i pokud se z Dzwirzyna vydáte na západ do městečka Niechorze, to je vzdáleno cca 30km. Je zde park miniatur a také další pěkný maják, kterému se v Polsku říká Latarnia Morska, a ze kterého je snad ještě lepší výhled než v Kolobřehu.

Pláž Niechorze Polsko

Pro všechny

Ať se chystáte relaxovat, cestovat, koupat se, poznávat jiný kraj či plánujete prázdniny s dětmi, toto je přesně to pravé místo pro vás!

Ubytování – booking Dzwirzyno