EKOpark Liberec – recenze volnočasového areálu


Pokud stále ještě hledáte místo, kde můžete bez obav vypustit své děti s jistotou, že si užijí hodiny nezapomenutelné zábavy v příjemném přírodním prostředí, rozhodně se nebudou nudit a zároveň se zde budou moct zrelaxovat i rodiče, pak už dále nehledejte, protože jste ho právě našli!

O parku

Tohle kouzelné místo se jmenuje EKOpark Liberec. Jak název napovídá, nachází se v Liberci a to kousek od centra města, tudíž se snadno dopraví i rodiny bez auta. Jakmile do EKOparku vstoupíte, necháte ruch a stres města za sebou a ocitnete se v oáze klidu a pohody.

TIP: Kryštofovo Údolí je skvělé místo na výlet

Park o rozloze téměř 5000 m2 je jedinečným místem, kde najdete nespočet přírodních atrakcí, které zabaví všechny věkové kategorie. Při vstupu každý návštěvník obdrží plánek parku, který obsahuje 63 stanovišť.

Aktivity

Největším lákadlem pro děti jsou jednoznačně stanoviště označená názvy Blátoviště, Blátivá kuchyně, Vodní stěna a Malování blátem, kde se děti mohou maximálně vyřádit. K dispozici jsou hromady bláta, litry vody a neskutečný výběr kuchyňských potřeb. Nechybí ani voda k následnému umytí, je však namístě upozornit rodiče, že většinou je nutné dítě převléct od hlavy až k patě.

Starší děti zase zabaví Přírodní bludiště, Stezka pro chůzi naboso, Tvořivé dílničky nebo Přírodní posilovna.

KAM: Na výlet do Liberce a okolí

Rodiče a všichni, kteří si do EKO parku přišli oddychnout, ocení především množství relaxačních a odpočinkových zón, ve kterých se třeba můžete s výhledem na zeleň pohoupat v síti nebo navštívit Kavárnu v korunách stromů a dát si něco dobrého.

Vstupné a otevírací doba

Vstupné na celý den je pro všechny bez rozdílu stejné – 80,-, avšak za drobný příplatek, který se podle aktivity pohybuje mezi 10,- až 50,- se můžete zapojit do některé z doprovodných aktivit, jako je Rodinná dobrodružná hra za pokladem, Naučná stezka, vyrobení výrobku v EKOdílničce, krmení koz a mnoho dalších. Otevřeno je od jara do podzimu.

Fotogalerie

Web: https://www.ekoparkliberec.cz/