Emirát Ajman – dovolená v SAE


Letos v létě jsme se s kamarádkou opět rozhodly navštívit Spojené Arabské Emiráty, a to konkrétně emirát Ajman. Léto sice není úplně ideální období, ale pokud stejně jako nám ani vám nevadí horké počasí a chcete využít výhodnější ceny zájezdu, v tom případě lze vyrazit na dovolenou do této destinace i v tomto ročním období.

Ajman je menší emirát poblíž Dubaje. Své vlastní letiště nemá, ale většina hotelů v této destinaci samozřejmě již v ceně zájezdu zajišťuje i transfer z letiště v Dubaji.

Dovolená v Ajmanu v SAE

Valná část hotelů v Ajmanu je na pláži. My zvolily skrze německou cestovní kancelář pětihvězdičkový hotel Ajman, což byl původně hotel z řetězce Kempinski. Už to samo o sobě bylo zárukou kvality. Ubytování bylo skvělé. Měly jsme pokoj s výhledem na moře, čistý a útulný.

TIP: Zájezdy do Spojených Arabských Emirátů.

Samozřejmostí byl hotelový bazén s lehátky, bezplatné zapůjčení ručníků a všudypřítomný ochotný personál. Vzhledem k tomu, že v ceně zájezdu jsme měly jen snídani, mohu s potěšením říci, že snídaně byly také v nadstandardní úrovni.

Emirát Ajman - dovolená v SAE

Teplé moře s pozvolným vstupem do vody

V letním období nebývá v hotelech moc turistů, takže pokud máte raději klid a pohodové relaxování, je tato destinace vhodná volba. Z hotelu na pláž je to co by kamenem dohodil, moře je příjemně teplé, čisté a s pozvolným vstupem do vody. Oproti například emirátu Ras Al Khaimah byly větší vlny a moře bylo díky tomu “živější”. Průzračně čistá voda bez chaluh či jiného nepořádku.

Nákupní možnosti a tipy na výlet

Vzhledem k tomu, že tento emirát je menší a klidnější, je pro výlet vhodné zvolit například jednodenní cestu do Dubaje. Většina hotelů zajišťuje bezplatnou dopravu klimatizovaným autobusem přímo do Dubaje, kam dojedete asi za 30-40 minut, a kde už o zábavu a zážitky rozhodně není nouze! Za sebe doporučuji návštěvu nejvyšší budovy na světě Burj Khalifa, rozhlednu Dubai Frame nebo samozřejmě obří nákupní centra.

Pokud nechcete většinu času trávit pouze na hotelu, můžete v Ajmanu procházet místními uličkami, navštívit obchůdky či nějaká restaurační zařízení.

Čtěte také

| Rubriky Exotika, SAE