Eraclea Mare – malé klidné městečko v Itálii

V oblasti Veneto, neboli Benátsko, se nachází malé městečko jménem Eraclea Mare. Hlavní doménou tohoto městečka je piniový háj, jehož součástí je sportovní stezka. Je vhodný na procházky ve stínu, když si chcete odpočinout od rozžhaveného slunce. Městečko i přes svou malou velikost nabízí vše, co pro svou dovolenou potřebujete.


Eraclea Mare pláž a zázemí

Pláže jsou zde udržované a čisté. Najdete zde několik plážových barů, kde si můžete zakoupit občerstvení či nápoje. Tyto bary jsou zastřešené, takže se zde schováte před poledním sluníčkem, a zároveň si zde můžete dát oběd. Menu zde tvoří převážně hranolky, smažený sýr, řízky, hamburgery aj. V okolí těchto barů se nachází dětská hřiště, která jsou perfektně vybavená pro děti všech věkových kategorií, ale přes většinu dne bohužel nepoužitelná, protože jsou atrakce rozpálené. Dále na plážích najdete zázemí pro převlékání, sprchy a WC. Důležitou součástí pláže jsou i budovy označené křížem, kde najdete lékaře.

Pláž tvoří část s plážovým servisem a volné pláže. Volné pláže jsou přímo u moře a můžete si zde dát vlastní slunečníky či lehátka.

Plážový servis je rozdělený dle barev a na základě toho poznáte, ke které půjčovně patří. Cena plážového servisu je cca 20 Eur/den a tvoří jej 2 lehátka a 1 slunečník. Moře je zde rozděleno vlnolamy a jednotlivé úseky hlídají plavčíci.

Pláž v Eraclea Mare v Itálii

Při horkém dni Vám přijde vhod pojízdný stánek s nanuky. Naopak prodejci, kteří Vám budou nabízet vše od bižuterie po boty a zapletené copánky, vám dokáží den otrávit. Nejlepší způsob, jak je odradit, je nekoukat se na ně ani na nabízené zboží. Jakmile totiž vidí, že jste si zboží začali prohlížet, už se jich jen tak nezbavíte.

Večerní život

Večerní život v Eracle Mare je rušný zejména na hlavní promenádě. Zde se na malém náměstí konají různé koncerty či představení pro děti.

Eraclea Mare Itálie

Na hlavní promenádě jsou koncentrovány veškeré restaurace a obchody. Najdete zde 2 menší markety, obchody s oblečením, lékárnu a také klub Long John Pub, který láka zákazníky na karaoke večery, velkoplošné obrazovky či koncerty.

Eraclea Mare Itálie 2

Výlety

Městečko Eraclea Mare je vhodné zejména pro ty, kdo si chtějí užít klidnější dovolenou, a pro rodiny s dětmi. Ale zároveň pro ty, kdo mají rádi trochu oživení a chtějí mít ve své blízkosti různé možnosti, například pro případ horšího počasí. V dojezdové vzdálenosti do 30km od městečka se nachází několik dalších měst, která nabízí různé druhy zábavy.

Za zmínku jistě stojí Lido di Jesolo, kam si můžete zajet na větší nákupy, do mořského světa Sea Life, vodního světa Aqualandia či jen tak na procházku.

Dále městečko Caorle, které láká na historickou věž, promenádu kolem pláže s vytesanými obrázky v kamenech či vodní park Aquafollie. Zároveň se v tomto městečku nachází pohotovost, kde mluví většina personálu velmi dobře anglicky. S Caorle je Eraclea Mare propojenou cyklistickou stezkou, kterou můžete využít i pro in-line brusle. Uprostřed cesty mezi těmito městečky pak naleznete camp Pra´delle Torri, kde si můžete zahrát golf.

A pro milovníky módy je zde Noventa di Piave, kde se nachází obrovský outlet všech značek, na které si jen vzpomenete. Výlet do tohoto outletu doporučuji naplánovat minimálně na celé odpoledne.

V městečku Lignano pak můžete navštívit překrásnou ZOO.

Eraclea Mare ubytování

Související články:

Napsat komentář