Exotická dovolená v Dominikánské republice


Už si nepamatuji kdo se rozhodl pro exotické dálavy Dominikánské republiky, ostatně to není ani důležité. Výběr cestovní kanceláře a hotelu jsme přenechali na intuici a celkové ceně s ohledem na poskytované služby. Tato země nabízí ubytování formou All Inclusive, takže se připravte na opravdový komfort.

Dominikánská republika dovolená

Zájezdy vybírejte na Invia.cz, Dovolena.cz

dominikánská republika dovolená

Náročný let se dá zvládnout

Asi největším strašákem pro mnoho cestovatelů jsou modré hlubiny Atlantiku, který se pod letadlem rozprostírají více jak 7 hodin. Celková doba (délka letu) je stanovena dle typu letadla, pod hranici devíti hodin se však dostanete jen velmi těžko. Pokud cestujete poprvé, určitě doporučujeme zvolit letiště Punta Cana, odkud je proslulá Bavaro Beach pouze 20 minut autobusem. Po náročném letu to oceníte. Ze San Dominga je nutné ještě absolvovat dvou hodinovou cestu.

První seznámení s klimatem

Při výstupu z letadla se připravte na opravdový klimatický šok, na který je nutné chvíli přivykat. Vzduch je horký, vlhký a dusný, vítejte v tropickém ráji obklopeném palmy, přívětivými lidmi černé pleti a pocitem, že s vámi jednají jako s milionářem. Dle tamních obyvatel je každý, kdo si může dovolit pobyt v Dominikánské republice zámožný, proto očekávají za vše tuzér.

Senzační zázemí hotelových resortů

Zapomeňte na všechny All Inclusive pobyty a dovolené, které jste doposud absolvovali. Zde je to úplně jiná liga, stoly se prohýbají po celý den, neexistují prázdné mísy, vše se neustále doplňuje a na výběr je z desítek jídel celosvětové kuchyně. Čerstvě vylisované džusy, střídají typické domácí alkoholické nápoje, kde se rumem rozhodně nešetří.

dominikánská republika pláž

Pláže jako z plakátu

Také vás někdy dopálí kvalita HD fotografií, které předkládají cestovní kanceláře na podporu svých služeb? Po příjezdu na místo určení vás čeká úplně něco jiného, než je deklarováno v katalogu. U Dominikánské republiky to neplatí, modré průzračné moře, jemné zrnka bílého písku. Vše je tak, jak je prezentováno na fotografiích, které nepotřebují žádný retuš. Do tohoto exotického ráje se určitě minimálně ještě jednou vrátíme.

Dominikánská republika zájezdy, recenze, hotely

Zobrazit recenze hotelů v Dominikánské republice.

Vyhledat last minute zájezdy od všech cestovek na Invia.cz, Dovolena.cz

Najít levné letenky na Letuška.cz

Praktické rady

Mapa – kde leží a je na mapě Dominikánská republika

Aktuální předpověď počasí

Zajímavosti

Wikipedie – hlavní město, měna, časový posun a časové pásmo, ceny, bezpečnost

Dominikánská republika je krásná po celý rok, nejčastěji se sem ale cestuje v listopadu, prosinci, lednu, únoru a březnu. Zájezd sice není nejlevnější, ale určitě zde celá dovolená byla super.

Související:

Bayahibe: Zakus pravou chuť Karibiku

| Rubriky Exotika