Expedice Vltava 2005


V létě o prázdninách jsme vyrazili s partou přátel na vodu, konkrétně na Vltavu.

Expedice Vltava 2005 začíná

Cesta autem z Litoměřic v Severních Čechách sice trvala pár hodin, ale když máte kolem sebe skvělé lidi, tak to vždy velmi rychle uteče. Do Vyššího Brodu, odkud většina vodáků Vltavu sjíždí (a před lety jsme zde byli na rodinné dovolené v Pensionu Adam v nedaleké obci Horní Planá), jsme dorazili bez problémů, auta nechali také zde, lodě jsme již měly zamluveny a tak stačilo jen zaplatit a pro nás 8 si 5 lodí převzít.

Většina z naší skupiny jsme jeli vodu poprvé, takže v několika prvních kilometrech nebyla nouze o pády do vody, jak se ve vodácké hantýrce říká „udělat se“ :)

Já jel na lodi s Mírou (ano s velkým M, ono po zjištění, kolik barů a hospod u řeky je, jsem byl rád, že jedu s ním :D) a na dalších lodích jela hlavně jeho rodina, včetně táty, strýce, dvou bratranců, švagra a ještě jednoho kamaráda.

Nejvíce jsme se pobavili, když se starší posádka hádala, kdo mohl za to, že se zase udělali – na prvním kilometru snad 5x :D Holt ne všichni vodáci a Vltava jsou hned kamarádi :)

Expedice Vltava

Postupem času se nám ale pádlování a udržení stability celkem vedlo, že jsme si troufli i na několik jezů, které se nám podařilo zdolat, ale pravda, ten v Českém Krumlově nedal skoro nikdo, jak se můžete podívat na fotkách.

Jez v Českém Krumlově

Kdo nechcete spát ve stanu, kor když nevyjde počasí, rezervujte si ubytování zde, lze to i z mobilu.

Po prohlídce a obědě v tomto nádherném jihočeském městě jsme pokračovali dál směrem na České Budějovice, ale naše putování jsme ukončili dříve v obci Boršov nad Vltavou, cedule Poslední štace označuje cíl cesty většiny vodáků.

Český Krumlov - Expedice Vltava

Odtud jsme jeli vlakem zpět do „Vyšáku“ pro auta a hurá domů.

Dovolená to byla nezapomenutelná, užili jsme si spoustu srandy, počasí bylo skvělé, plavba po Vltavě se povedla, krajina vedoucí nádhernou jihočeskou přírodou nás za každou zatáčkou překvapovala svojí rozmanitostí, prostě paráda. Šumava je nádherný kus naší země.

Kdo jste „na vodě“ nikdy nebyl, určitě vyražte, sjízdných řek je u nás v zemi dost.

Napsat komentář