Fajnpark Chlumec nad Cidlinou – největší zábavní park ve Východních Čechách


Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou je zábavní park, kde je tolik atrakcí, že zde vydržíte opravdu celé odpoledne. My tady byli 4 hodiny, ale to nemáme děti malé, pro které je park hlavně určen. S nimi přidejte alespoň 2 hodinky navíc.

V první řadě bych napsal, že Fajn park je ideální na rodinný výlet hlavně s menšími dětmi. Synovi je 9, ten už byl tak „na hraně“, ale dceři skoro 13 a ta už se zde celkem nudila. Takže určitě asi ideální věk malých návštěvníků řekněme 5-8 let.

Kudy autem do Fajn parku

Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Tento zábavní park je výborně dostupný po hradecké dálnici D11. Z Prahy to je cca 45 minut, z Ústí nad Labem nám to trvalo ještě o hodinu déle. V Chlumci nad Cidlinou pokračujte ulicí Kozelkova směrem na Nový Bydžov. Fajnpark je odtud opravdu kousek.

Parkování

Na podobná místa doporučuji přijet ideálně dopoledne, protože pak může parkoviště vypadat takto.

Parkoviště - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Odpoledne při našem odjezdu už bylo celkem plno.

Otevírací – provozní doba

  • Otevřeno je od dubna do září
  • Víkend: 10-19h
  • O letních prázdninách 10-20h denně

Pro více info o otvírací době se podívejte na web Fajnparku.

Ceník – vstupné

Cena za rodinu je relativně vysoká, ale berte v potaz, že v areálu se již nic navíc neplatí, takže to je plus. Aktuální ceny najdete na webu – odkaz výše.

Fajnpark sleva

Na webu Slevomat je možné koupit voucher do Fajn parku a díky tomu získat slevy na vstupenky. Také jsem se na to díval před návštěvou, ale rodinné vstupné bylo vyprodáno. Takže to chce asi nakupovat dříve.

Fajn park recenze

Poté, co jsme v minulých letech byli skoro pravidelně v zábavním parku Mirakulum, což je podobné místo právě jako Fajnpark, mě napadlo navštívit i toto místo, než nám děti odrostou a budeme s nimi chodit jen do muzeí :)

Přijeli jsme v půl 11 a to zde ještě bylo celkem poloprázdno, takže si děti mohly vyzkoušet téměř bez front všechny atrakce.

Hned u vchodu na vaše děti čeká malý vodní svět a jezírko, kam i rodiče odpoledne v těch vedrech zavítaly.

Vodní svět - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Trampolíny nesmí chybět a děti si je jako vždy náramně užily.

Fajn park trampolína

Velký skákací hrad, resp. několik hradů v části Hopsálkov určitě žádné dítě nevynechá.

Hopsálkov - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Synek si užil i zorbing, ty velké nafukovací koule na „hřišti“.

Zorbing - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Vláčkem Fajnparkem

Poté, co jsme si dali oběd (popíšu na konci článku), jsme se vydali mašinkou na výlet areálem. Vláček jede 9 minut a stejně jako další atrakce zde se neplatí. Určitě doporučuji se vláčkem projet, protože uvidíte skoro celý Fajn park a budete vědět, kam jít nejdřív a co si nechat na konec.

Natočil jsem z „okénka“ i video, tak se můžete podívat, jak areál vypadá „v pohybu“.

Vláček vás doveze opět na původní místo, kde jste nastupovali, po cestě zastávky nejsou.

Vláček - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Autem se vždy projedu rád a asi to děti mají i po mě, takže jsme dále pokračovali na Safari cars, kde stačí jen šlápnout na plyn a už to jede. Syn svezl mě a dcera zase manželku a že jim to šlo parádně. Super zábava skoro jako na Safari ve Dvoře Králové, protože i tady cestou uvidíte zvířátka, ale ne živá.

Zábavné centrum Fajnpark jich tady má několik, nechybí žirafa, nosorožec, buvol, hroch, tygr a další.

Uffo cars jsme také navštívili, je to klasická pouťová atrakce.

Uffo cars - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Dále jsme šli po mapě vlevo k další atrakci Podium amfiteátr, kde se hrála pohádka pro malé děti. Vedle je stánek s občerstvením, takže si můžete dát třeba nanuka nebo zmrzlinu a poté se vydat na procházku další částí Fajnparku, což je Zvířátkov. Uvidíte zde hlavně kozy, oslíky, ale i beran se 4 rohy kolem nás prošel :)

Zvířátkov - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Poté přijdete zpět k tomu občerstvení a zde je Dinoprales.

Dinoprales - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Jako pěkný malý dinopark včetně zvuků, pokud máte hodně malé děti rozhodně se vás zde budou po celou dobu držet za ruku :)

TIP: Dinoparky v České republice.

Z dinopralesu dojdete na akátové hřiště, kde jsou pěkně dlouhé dvě lanovky a dále doporučuji pokračovat rovně, neboť tam na vás čeká Bosov. Stručně řečená bosá stezka, kde u vstupu necháte obuv a jdete naboso po písku, trávě nebo i kousek v potůčku.

Bosov - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

A cestou se určitě nezapomeňte vyfotit na této velké židli, vylézt na ní dá celkem práce, resp. pak z ní dolů :)

Židle ve Fajn parku

Hmyzákov je další část, kterou ve Fajn parku najdete a pokud jste se na začátku návštěvy tohoto rodinného zábavního parku svezli vláčkem, budete vědět, že tady uvidíte velké modely hmyzu a některé i ze zvukovým doprovodem.

Hmyzákov - Fajn park

Také jsem některé z nich natočil na video, tak se podívejte na Youtube kanál Autovýlet, kde jsou mimo tohoto videa i další zajímavá, tak nezapomeňte dát odběr, díky.

Fajnpark Hmyzákov – Asi nejvíce fotografovaná byla kudlanka, no nic moc v té velikosti.

Kudlanka - Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Pěkný je také Indiánov, kde si můžete zahrát na bubny a také zastřílet z luku.

Odtud jsme šli dále směr lanový park (opičí dráha) a pak vylézt na horu Kilimandžáro. I já jsem si dal jednu jízdu po klouzačce, protože některé atrakce jsou nejen pro děti, ale i jejich rodiče, tak na to pamatujte a buďte také hraví..

Kilimandžáro Fajn park

Strom Dřevínek – Mluvínek jsme asi přehlédli ale nevadí, vedle něj je pěkné Miniměsto a u něj vodní a vzduchová děla, tady bylo stále plno :)

Miniměsto Fajnpark

Tak to by byl prakticky celý souhrn atrakcí.

Restaurace

Restaurace Jedlíkov, kam jsme vyrazili na oběd, je hned vedle nástupní stanice vláčku.

Jedlíkov Fajnpark

Nabídka jídla je celkem pestrá, ale na internetu jsem na tu kvalitu moc chvály nečetl. My si dali 2x smažák a hranolky, čevabčiči a kuřecí roládu s brambory a nebylo to špatné.

Fajnpark Jedlíkov

Ve Fajnparku je několik míst, kde se občerstvit, např. i u nedalekých Safari autíček a zde měli trošku jiná jídla, např. navíc i ovocné knedlíky.

Mapa atrakcí a areálu

Fajnpark mapa areálu

Hodnocení

Jak jsem psal v úvodu, toto místo je hlavně pro děti menší, viděl bych to max. do 10 let. To z poloviny splňujeme a synkovi se zde líbilo. Na druhou stranu, když navštívíte místa v zahraničí, kde za skoro stejnou cenu máte 2x takový areál a je to z domova stejně daleko, pak asi je jasné, čemu dát přednost.

Ubytování v Chlumci nad Cidlinou