Farma-park Blaník nabízí mnoho originálních atrakcí v malebné krajině


Farma-park Blaník je volnočasový areál nacházející se pod Velkým Blaníkem. Spojuje atrakce zábavního parku typu trampolína, hrad, skluzavky s farmářskými zážitky v podobě pozorování a krmení zvířat a jezdectvím.

Areál je velký a nabízí tak i příjemnou procházku loukou s výhledem na okolní svahy a Velký Blaník. Součástí areálu je i restaurační část, kde je možnost dalšího vyžití včetně herny pro děti. V místě je možné ubytování. Park také pořádá různé akce – např. svatbu oslů.

Farmapark Blaník Soběhrdy je zábavní park pro celou rodinu

Farma-park Blaník

Rodiny s dětmi, které již navštívily více zábavních parků v naší republice, ocení originální hrací prvky a dekorace jako jsou domečky pro skřítky či hledání pokladu v podobě barevných sklíček.

Parkování

Velké parkovací plochy jsou umístěny před vjezdem do areálu. Není proto problém ani s parkováním obytných vozů.

Kudy k Farma-parku

Farma-park Blaník se nachází v Ostrově č. p. 1 v Louňovicích pod Blaníkem. Má vybudovaný navigační systém cedulí z hlavních tahů.

Při příjezdu z Prahy po dálnici D1, je třeba na 49. km odbočit na Vlašim a dále přes Vlašim dle navigačních cedulí FARMA BLANÍK do Ostrova.

Kratší je cesta přes Benešov. Z Benešova je třeba pokračovat ve směru na Vlašim a od zámku Jemniště následovat navigační cedule FARMA BLANÍK přes Postupice a Velíš do Ostrova. Tato cesta z Prahy je dlouhá 65 km.

Cesta po D1 ve směru od Brna je stejná jako výše popsaná. Další navigační cedule vedou k parku z Louňovic.

Recenze

Areál Farma-parku Blaník se rozprostírá na 10 hektarech pod Velkým Blaníkem. Skýtá příjemnou procházku loukou mezi výběhy pro koně a atrakcemi, na kterých se vyřádí mladší členové rodiny.

Zhruba uprostřed parku je vybudován kopec s Blanickou vyhlídkou a jeskyní blanických rytířů. Od vyhlídky je možné sjet dolů poměrně dost prudkou skluzavkou.

Farma park Blaník 3

V blízkosti se nachází obří nafukovací trampolína a dřevěný keltský hrad – velká prolézačka pro děti a romantický vesnický dvorek s kačákem, holubníkem a množstvím drůbeže.

Farma park Blaník 4

Hned vedle Pohádková minivesnička a o kousek dál Dráha šlapacích traktorů. V areálu je malý amfiteátr, který je určen ke konání nejrůznějších akcí.

Šestileté dceři se hodně líbila jízda na poníkovi, protože jízdy probíhají ve velkém výběhu s bílým pískem. To už přeci jenom je jezdecký zážitek oproti jízdě na poníkovi na pouti v kruhovém výběhu.

Farma park Blaník 2

Dětem se nejvíce líbily originální atrakce, paradoxně takové, které jsou na pořízení nesrovnatelně levnější, než velké atrakce jako jsou trampolíny. Zaujaly je chaloupky nočních skřítků – malé roztomilé domečky na kmenech stromů – ty se staly i inspirací pro domácí výrobu – a hledání pokladu skřítků – barevných sklíček a korálků.

Farma park Blaník 5

Dobrodružná byla výprava k druidovi v mokřadu v údolí.

Větší děti jistě zaujme zase možnost jízd v areálu či rybaření a dospělé i restaurace. Od loňského roku je v areálu i vodní svět, což je v létě vždy vděčná zábava. V budovách, kde je restaurace i celé zázemí parku je také umístěna herna a Dětský svět, kam je možné se schovat za nepříznivého počasí.

V areálu je několik možností ubytování včetně ustájení koní.

Krátké shrnutí na závěr:

Farma-park Blaník spojuje přírodu, jezdectví a herní atrakce pro děti. Jednotlivé atrakce nejsou nahuštěny jedna na druhou, a tak si dospělí užijí i procházku krásnou přírodou s výhledem na protější stráně a Velký Blaník. Řada originálních atrakcí zabaví i rodiny, které mají za sebou návštěvy mnoho volnočasových parků. V parku je co objevovat.

Cena vstupného odpovídá hladině cen u nás – 440 Kč za rodinu (2 + 2).

Návštěva parku je minimálně na půl dne i víc, pokud přijedete v době konání nějaké akce. Ačkoliv jsou i dispozici i indoorové aktivity, je park venkovní atrakcí, vhodný k návštěvě za hezkého počasí.

Návštěvu parku je možné spojit s výstupem na Velký Blaník (cca 2 km na parkoviště pod Blaníkem) nebo s návštěvou Vlašimi, kde je zámek a krásný zámecký park s Čínským pavilonem, Starým hradem a dalšími stavbami.

Web: www.farmablanik.cz

Ubytování v okolí