Farnham, historické místo jen hodinu od Londýna


Dnes bychom vám rádi představili „menší“ britské městečko, Farnham. Je to místo, o kterém někdo z vás nanejvýše slyšel z brožurek au-pairských agentur. Pojďme se tedy společně podívat na jeho zajímavá místa a historii.

Farnham město v Anglii

Historie tohoto kouzelného místa sahá až do doby kamenné. Zhruba před 7000 lety se objevuje první osídlení a pokračuje dobou bronzovou a železnou. O římském osídlení svědčí i množství nalezených mincí a keramiky. Během římské nadvlády zde byly dokonce vystaveny i římské koupele. Bohužel dnes je možné shlédnout už jen jejich ruiny.

Farnham se stal střetem nabídky a poptávky. Již v daleké minulosti se hovořilo o tom, že město mělo druhý největší trh po londýnském. Příkladem toho je zmínka slavného spisovatele Daniela Defoa. Během 17.století se na místním tržišti prodávaly především produkty vyrobené z keramiky, vlny a látek. Samozřejmě nechyběla ani mouka, slad a populární nápoj té doby, pivo.

Ve Farnhamu je k vidění celá řada atraktivních domů, historických budov a překrásných zahrad a parků. Za zmínku určitě stojí navštívit i Farnhamský hrad.

Nejsnáze se dostanete do Farnhamu vlakem z Londýna. Cesta trvá zhruba hodinku. Samozřejmě, že do této oblasti můžete  jet také autobusem. Moc ale tuto variantu nedoporučujeme. Je příliš zdlouhavá a celkem nezajímavá. Nejbližší letiště je London Heathrow. Tam létá z Prahy například letecká společnost British Airways a pokud se rozhodnete si koupit letenky s předstihem, mohou být koupeny za celkem rozumnou cenu.

Jestli se rozhodnete do toho méně známého městečka nezavítat, podívejte se alespoň do naší obrázkové galerie. Věříme, že se vám Farnham zalíbí.

Ubytování Farnham

Fotogalerie