Finsko Helsinki – zajímavá místa, která musíte navštívit


Chystáte se do Helsinek – hlavního města Finska? Nejdůležitější památky už máte určitě podrobně nastudované. Za návštěvu určitě stojí oba velké chrámy: pravoslavná Katedrála Zesnutí Bohorodičky i známá Evangelická katedrála (Tuomiokirkko).

Finsko Helsinki

Finsko Helsinki – památky a zajímavá místa

Stejně tak vám skvělý zážitek zajistí pevnost Suomenlinna.

Finsko Helsinki - Suomenlinna pevnost

Rozkládá se na několika malých ostrovech. Ty jsou spolu propojeny mosty. Pevnost postavili ji v osmnáctém století. Měla sloužit k obraně Helsinek. Dávná, a tak trochu tajemná atmosféra z ní jen sálá. Kromě ní si užijete také plavbu lodí a nádherné výhledy na moře.

Finsko Helsinki - přístav

Vedle těchto profláklých míst ovšem existuje i mnoho dalších. Která tři byste rozhodně neměli minout?

Tržnice

Helsinská tržnice se nachází přímo u přístavu. Nejedná se o žádnou obyčejnou tržnici. Bloudění mezi stánky si užijete. Co si můžete koupit? Asi vás nepřekvapí, že mnoho stánků nabízí hromady suvenýrů – trička s tematickými nápisy, vlaječky, pohledy, hrníčky apod. Potkáte také mnoho prodejců tradičních předmětů.

Finsko Helsinki - tržnice

Jelikož ale láska prochází žaludkem, pravé kouzlo helsinské tržnice objevíte teprve tehdy, až dojdete k úseku s jídlem. I když se na první pohled mohou zdát jako obyčejné fast foodové stánky, není tomu tak. K dostání jsou zde ty nejlepší pokrmy z ryb a jiných mořských živočichů. Přímořské státy si na ně potrpí. Určitě se zde zastavte a vychutnejte si finské pokrmy. Jedna porce vyjde přibližně na deset až patnáct euro.

Malé varování na závěr: Dávejte si pozor na racky. Jejich choutky na ryby jsou ještě větší než vaše. Proč by se obtěžovali lovením v moři, když mají maso naservírované na vašem tácku?

Botanická zahrada Kumpula

Rádi byste po jídle vyrazili na procházku do přírody? Líbit se vám bude v botanické zahradě Kumpula. Nachází se v blízkosti nádraží Pasilla nedaleko centra. Zahrada je rozdělená podle jednotlivých kontinentů. K obdivu zde jsou rostliny ze všech koutů světa. Vstup je, vzhledem k finským cenám, sympaticky levný. Dospělý zaplatí šest euro, zvýhodněné vstupné stojí polovinu.

Hospoda Vltava

Co bychom byli za Češi, kdybychom nešli na výletě na pivo. A proč nevyrazit do české hospody? Restaurace Vltava se nachází vedle historické budovy hlavního nádraží. Pro české vlastence je to opravdu úžasné místo. V nabídce jsou česká piva a naše oblíbená jídla. Kachna, vepřové, knedlíky a tak dále, vše, na co si jen vzpomenete. Českou atmosféru doplňují citáty z české literatury.

Finsko Helsinki - restaurace Vltava

Šťastnou cestu a příjemný pobyt.

Ubytování v Helsinkách

Související:

Napsat komentář