Francie – zámek Amboise, město Tours, Poitiers a Futuroscope zábavní park

Vysněná destinace mnohých dobrodruhů, ráj dobrého vína, módy a gastronomie. Co neodmyslitelně patří k Francii, jsou krásy jejího hlavního města. Jako v pohádce – posezení v kavárně hned pod Eiffelovkou, procházka po Champs-Élysées a večeře při svíčkách, se sklenkou vína a výhledem na Paříž.


Mona Lisa, Vítězný oblouk nebo Montmartre však nejsou jediná francouzská místa, která stojí za to navštívit.

Zámek Amboise

Zhruba dvě hodiny od Paříže, nedaleko Tours, leží město Amboise. Nad řekou Loirou se zde tyčí stejnojmenný zámek.

zámek amboise francie

Kromě magické atmosféry však disponuje daleko větším lákadlem. Na skonku života zde pobýval známý všeuměl Leonardo DaVinci. Turisty však ještě více než zámek, ve kterém tento významný vynálezce a vědec pobýval, zajímá kaple, ve které DaVinci navždy odpočívá.

leonardo da vinci na zámku amboise ve francii

Tours

Jedno z nejmalebnějších francouzských měst bylo dokonce za vlády Ludvíka XI. hlavním městem celé Francie. Možností, co zde navštívit, je nesčetně. Mezi místa, která je zkrátka povinností zařadit do prohlídky města, patří náměstí Place Plumereau, most Pont Wilson nebo katedrála St. Gatien. Za zmínku také stojí místní Musée des Vins de Touraine.

Poitiers

Přibližně hodinu cesty od Tours leží město Poitiers, jehož středověká atmosféra a brilantní architektura spolehlivě uchvátí každého. Kromě návštěvy honosné radnice, zdejší univerzity založené již v roce 1413 a mnoha monumentálních kostelů, by bylo téměř trestuhodné, nezastavit se u Notre-Dame la Grande. Jde o románský kostel z 11.století, který Vás jistě fascinuje dochovanými zdobením.

poitiers francie

Čtěte i další články o Francii.

Futuroscope

Návštěva tohoto zábavního parku na okraji Poitiers se vyplatí na celý den.

futuroscope zábavní park francie 1

Dynamická kina, zábava na horských drahách i vodních atrakcích, věda a technika, výšková kavárna a oblíbené pohádkové postavy.

futuroscope zábavní park francie 2

To vše ještě více na jednom místě. Futuroscope je ideálním místem pro celou rodinu.

Ubytování ve Francii

Související:

Napsat komentář