Frankfurt nad Mohanem je New York Evropy


Frankfurt nad Mohanem je výborná volba, pokud máte rádi cestování, rádi prozkoumáváte města a chcete vycestovat někam kousek od České republiky.

Jde o město v severní části Německa, v Hesensku. Dokonce je to i páté největší město našeho souseda. Němci ho rádi přezdívají „Big Ebble“, což má být narážka na New York, kterému je velmi podobné. Jak už napovídá samotné jméno města, Frankfurt leží na řece Mohan.

Frankurth nad Mohanem

Sídlí zde mnoho finančních poboček, které mají světový význam. Jedná se také o velmi významné místo z pohledu dopravy, kvůli mezinárodnímu letišti, kam létají linky z celého světa. Frankfurt vznikl zhruba v 8. století, během 2. světové války byl kompletně zničen. Nyní je ovšem velmi moderní a krásné. Město je známé také díky mnohým výstavám a veletrhům, které se zde každoročně konají. Zajímavostí je, že jde o místo, kde se nachází nejvíce single domácností. Narodili se zde osobnosti jako Henri Nestlé, Anna Frank nebo Hans Zimmer.

Frankurt nad Mohanem – co zde vidět a navštívit

Co tedy stojí za to navštívit? Rozhodně se nejedná o město, kde je spousta historických památek a kde musíte od rána do večera chodit, abyste stihli všechno navštívit! V tomto městě sice uvidíte několik pamětihodností, ale především zde můžete navštívit německé trhy, luxusní i více dostupné obchody a můžete relaxovat v místních parcích či lázních.

Rozhodně navštivte katedrálu sv. Bartoloměje, což je krásný červený kostel. Jeho stavba začala již před rokem 680, ale pokračovala až do 19. století. Od katedrály projdete k náměstí Römerberg, kterému dominuje typicky německá radnice Römer.

Radnice - Frankurth nad Mohanem

A obhlídku města můžete zakončit u kostela sv. Pavla, blízko bývají již zmíněné německé trhy, kde si můžete nakoupit čerstvé potraviny nebo si vychutnat německé pivo a klasickou klobásu či jiný pokrm z místní nabídky. Také doporučuji navštívit Palm Garden neboli Palmovou zahradu. Jde o neuvěřitelnou botanickou zahradu. Je velmi rozlehlá, především v létě se tu konají hudební i divadelní akce.

Palm Garden - Frankurth nad Mohanem

Ostatně celý Frankfurth je velmi zelený a kamkoliv půjdete, tam narazíte na park, kde si můžete odpočinou a relaxovat. Bez čeho rozhodně neodjíždějte je návštěva Main Tower, to je mrakodrap, kam můžou turisté vyjet výtahem a pokochat se výhledem.

Main Tower - Frankurth nad Mohanem

Vyjedete do 54 patra na vyhlídkovou terasu a opravdu si připadáte jako v New Yorku. Cena za výjezd nahoru se pohybuje okolo 7,50 € pro dospělé. Rozhodně si nenechte ujít procházku kolem řeky a v přilehlých uličkách, narazíte na nádherné kostelíky, typické německé domy i příjemné kavárny a restaurace.

Jestliže holdujete nákupům, tak si vyhraďte jeden celý den pro tuto činnost. Nejen že se zde nachází značky jako Dior, Louis Vuitton či Prada. Ale najdete zde také veliký Primark! Já osobně mohu doporučit nasednout na vlak a dojet do Bad Homburku.

Bad Hamburk

Navštívila jsem zde čínské lázně Taunus Therme. Pokud potřebujete relax není nic lepšího. Je zde spousta vířivek, masáže, sauny, plavecký bazén i odpočívárny. Jediné, co jsem nečekala bylo, že skoro do všech částí se chodí bez plavek, což je poněkud zvláštní a u nás moc nevídané. Rozhodně to ale stálo za to, a to včetně procházky po nádherném lázeňském městě Bad Homburk.

Do Frankfurtu se dostanete za poměrně nízké ceny letadlem i autobusem z Prahy (pokud si vyberete autobus – velmi levná varianta, počítejte, že pojedete přes noc). Doprava po samotném městě je pak velmi jednoduchá a i levná. Můžete jezdit metrem, což doporučuji nejvíce, je velice rychlé, ale především se snažte všude dostat pěšky, užijete si tohoto místa mnohem víc.

Ubytování

Ubytování (booking) seženete za dobrou cenu v penzionech nebo hotelech. Doporučuji najít si ubytování u vlakového nádraží. Jedná se o velice klidnou čtvrť, máte blízko do centra a kam blízko nemáte, tam můžete metrem přímo z vlakového nádraží.

Jídlo v Německu je o něco dražší, ale o dost kvalitnější, poznáte to i na obyčejném pití. Zkuste místní kuchyni, ale i asijskou nebo třeba indickou. Opravdu zde najdete gurmánský požitek.

Pokud tedy chcete zažít kousek New Yorku blízko od nás, chcete se toulat německými uličkami, zažít si dochvilnost všech dopravních prostředků a zcela fungující město, pochutnat si na výborném jídle, nakupovat a odpočívat, je toto místo ideální pro vaši dovolenou!

Související: