Frenštát pod Radhoštěm


Frenštát pod Radhoštěm je město ležící na úpatí Moravskoslezských Beskyd a je protkáno turistickými trasami, které vedou dále do hor. Nejbližšími kopci nacházející se nad městem je Radhošť a Velký Javorník a protékají jím řeky Lubina a Lomná. Je oblíbeným turistickým centrem a koná se zde několik akcí ročně.

Hojně navštěvováno je nejen v letních měsících díky horským tůrám, ale také v zimních, kdy z Frenštátu vyjíždějí lyžaři lanovkou na Pustevny, aby lyžovali na sjezdovkách, které leží na hoře Radhošť.

Zajímavosti

Při procházce městem spatříte budovu Radnice, postavenou v novorenesančním slohu, v jejím vestibulu stojí původní socha boha Radegasta. Dále pak dva starodávné kostely, Kostel Sv. Martina a Kostel Sv. Jana Křtitele, na náměstí Sochu sv. Floriána a Kašnu s Neptunem. V okolí města najdete také několik pěkných dřevěných kostelíků.

Na náměstí si můžete prohlédnout měšťanské domy ze 17. – 19. století nebo poblíž stojící staré zdobné dřevěné hotely Vlčina a Stará Vlčina. Návštěva místního muzea je také zajímavá, spatříte zde, jak žili lidé v Beskydech v dávných dobách.

Konají se tady také různé kulturní akce, jako je Martinský trh, Gulášové slavnosti, Horečkyfest, soutěž Po medvědích tlapkách a Beskydská pivní stezka, což je cesta po okolních pivovarech s degustací.

Frenštát pod Radhoštěm

V okolí města můžete navštívit několik hradů – Starý Jičín, Hukvaldy a Štramberskou trůbu.

Horské túry

Hlavní turistické trasy z Frenštátu pod Radhoštěm jsou na horu Radhošť a Pustevny. Můžete se vydat také na túru na Velký Javorník, na vrcholu stojí dřevěná rozhledna a chata, s občerstvením a ubytováním.

Z Pusteven se můžete vydat také na Tanečnici a dále směrem ke Kněhyni a Čertovu mlýnu, kde není tolik turistů a najdete tam krásnou přírodu. Na Čertově mlýně se nacházejí jeskyně, které jsou opředeny mnoha pověstmi.

Naučná stezka Beskydské nebe stojí v oblasti poblíž města zvané Horečky a najdete zde dřevěnou lávku ve výšce 16 metrů, na kterou můžete vystoupat a pozorovat život v korunách stromů.

Ubytování