Go Parking – parkování u letiště Praha. Recenze, jak to zde chodí


Je mnoho možností, kde u letiště Václava Havla zaparkovat. Protože jsme tentokrát a vlastně poprvé letěli s cestovní kanceláří Fischer, parkovali jsme v obci Tuchoměřice, v ulici Ke kopanině, kde je velké parkoviště Go Parking.

Zde už jsme naše auto několikrát nechávali po dobu dovolené, takže jsme zde nebyli poprvé. V případě, že sem ale pojedete poprvé, určitě se budou hodit informace, jak to zde chodí a jak parking u letiště Václava Havla funguje.

Parkování u letiště Praha (Ruzyně) – Go parking

U cestovky máte často při zakoupení zájezdu parkování zdarma, nebo se slevou. Díky tomu vám přijde voucher a ten stačí ukázat obsluze u vjezdu na parkoviště. Je zde opravdu mnoho zón, snad od A až do I, my stáli tentokrát na D2 (naštěstí ne na D8 cestou sem v pondělí ráno). Po chvíli k vám přijede mikrobus VW Transporter, naloží vaše kufry i vás, případně další „dovolenkáře“ a odveze vás na letiště.

Po příjezdu vás naloží na stejném místě, není nutné nikam volat jako dříve, kdy jste se museli ohlásit, že jste přiletěli. Těch dodávek jezdí dost, a když by bylo plno, nebojte, brzy přijede další.

Takže toť vše.

Go parking - parkování u letiště
Go parking – parkování u letiště

Co jsme se bavili s řidičem, tak zde je prý více než 5000 míst, takže pro majitele asi slušná výplata a rozhodně skvělý podnikatelský záměr, což je vidět, protože konkurence tady vyrůstá každým rokem dost.

Ale proč byste chtěli mít auto u někoho na zahradě „ve stodole vedle traktoru“ a platit o „50“ kč méně, když zde to máte s mnohem větším komfortem.

Pozn:

Po příletu z dovolené se sešly 4 letadla současně na letišti s turisty, kteří se vraceli a opravdu dost jich využilo Go parking, takže fronta vypadala takto a ještě jednou tolik lidí bylo na druhou stranu (mimo záběr).

Go parking - parkování u letiště - fronta
Fronta na stanovišti Go parking na letišti

Čekali jsme cca 20 minut, těch dodávek mají celkem dost. Problém byl v tom, že jezdily poloprázdné, asi každá rodina chtěla sedět v autě sama..

V dalších článcích popíšu, jaké potraviny si můžete vzít do letadla a jak probíhá odbavení na letišti v Praze.