Gotický chrám v Panenském Týnci

Panenský Týnec na Lounsku a zdejší nedostavěný gotický chrám doporučuji navštívit každému, kdo bude mít cestu kolem. Je to zajímavé místo.


Gotický chrám

Každý rok plánuji několik míst, kde jsme ještě s rodinou nebyli. Minulý rok to byla Pravčická brána v Českém Švýcarsku, na letošní rok mám dalších několik cílů a právě tento chrám v Panenském Týnci je první na seznamu :) V polovině února vyšel jeden krásný slunečný víkend, tak jsme vyrazili na první „trojvýlet“, kromě tohoto chrámu jsme navštívili i rozhlednu Stradonka a také vystoupali 140 schodů na rozhlednu Lísky. Ale o tom si brzy přečtete.

Parkování v Panenském Týnci

Kde zaparkovat je jednoduché, místa je zde u chrámu dost nebo můžete auto nechat v postranních uličkách, případně hned u silnice, ze které je toto místo dobře vidět.

Proč sem lidé jezdí na výlet

Chrám prý má léčivé účinky, díky zdroji energie měl by být „lékem na depresi“, léčba vlivem silné pozitivní zóny, na které tento klášter a kostel stojí, by měla přinášet dobrou náladu i optimismus a pobyt zde je doporučován pro osoby trpící maniodepresemi, nedostatkem sebevědomí, lidem přecitlivělým i těm se sklony s sebevraždě. Tento problém zatím nikdo v rodině nemáme, takže na nás asi pobyt zde nepůsobil jako na ostatní návštěvníky, kteří zde strávili nehybně opravdu desítky minut.

Otevírací doba

Otevřeno je 24 hodin – po celý rok.

Vstupné

Vstup je možný celoročně a zdarma. Můžete ale stejně jako my přispět do kasičky u vstupní brány.

Foto galerie

Bylo téměř nemožné vyfotit chrám bez lidí, ale nevadí, i tak to je krásné místo.

V okolí je dětské hřiště i několik laviček, kde se na chvíli také můžete zastavit. Je zde takové zvláštní ticho, někdy až mrazivé, ale asi právě proto má toto místo ty léčivé účinky.

Mapa

Web: www.panenskytynec.cz

Co dál navštívit v okolí:

Kamenný pastýř – největší menhir v Čechách

Napsat komentář