Gotický chrám v Panenském Týnci


Panenský Týnec na Lounsku a zdejší nedostavěný gotický chrám doporučuji navštívit každému, kdo bude mít cestu kolem. Je to zajímavé místo.

Gotický chrám

Každý rok plánuji několik míst, kde jsme ještě s rodinou nebyli. Minulý rok to byla Pravčická brána v Českém Švýcarsku, na letošní rok mám dalších několik cílů a právě tento chrám v Panenském týnci je první na seznamu :) V polovině února vyšel jeden krásný slunečný víkend, tak jsme vyrazili na první „trojvýlet“, kromě tohoto chrámu jsme navštívili i rozhlednu Stradonka a také vystoupali 140 schodů na rozhlednu Lísky. Ale o tom si brzy přečtete.

Parkování

Kde zaparkovat je jednoduché, místa je zde u chrámu dost nebo můžete auto nechat v postranních uličkách, případně hned u silnice, ze které je toto místo dobře vidět.

Proč sem lidé jezdí

Chrám prý má léčivé účinky, měl by být „lékem na depresi“, přinášet dobrou náladu i optimismus a pobyt zde je doporučován pro osoby trpící maniodepresemi, nedostatkem sebevědomí, lidem přecitlivělým i těm se sklony s sebevraždě. Tento problém zatím nikdo v rodině nemáme, takže na nás asi pobyt zde nepůsobil jako na ostatní návštěvníky, kteří zde strávili nehybně opravdu desítky minut.

Foto galerie

Bylo téměř nemožné vyfotit chrám bez lidí, ale nevadí, i tak to je krásné místo.

Gotický chrám Panenský Týnec 1

Gotický chrám Panenský Týnec 11

Gotický chrám Panenský Týnec 7

Gotický chrám Panenský Týnec 12

V okolí je dětské hřiště i několik laviček, kde se na chvíli také můžete zastavit. Je zde takové zvláštní ticho, někdy až mrazivé, ale asi právě proto má toto místo ty léčivé účinky.

Vstup je možný celoročně a zdarma. Můžete ale stejně jako my přispět do kasičky u vstupní brány.

Mapa

Web: www.panenskytynec.cz

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář