Grappoli di Sole – ubytování v Itálii nedaleko Říma

Uděláte si letos prázdniny v Římě? Pakliže máte v plánu vydat se v horkém létě za architektonickými klenoty italské metropole, zajisté také oceníte ubytování, které vám po dni plném poznávání památek dokáže nabídnout útulné místo na nocleh i relaxaci, klidnou a pohodovou atmosféru a nádherný výhled do krajiny.


Ubytovací zařízení Grappoli di Sole všechny tyto požadavky splňuje.

Doprava

O tomto na první pohled nepříliš nápadném malém paláci se dá říct, že je jako vzácný klenot. Nenaleznete ho tak snadno – jako hotely v rušném centru velkoměsta. Stojí totiž až za Římem, v blízkosti vlakové stanice Pomezia – Santa Palomba. Pro návštěvníky, kteří přicestovali do Itálie vlastním autem, je tedy doprava do ubytování otázkou asi 10-15 minut jízdy z centra. Nicméně do Pomezie se z nádraží Roma Termini můžete snadno dostat též vlakem – jedná se pouze o jednu stanici a cesta trvá také zhruba 15 minut. Odměnou za toto krátké „dojíždění“ vám bude pobyt ve skutečně krásné oblasti, dokonalý odpočinek a zážitek, na který jistě budete dlouho rádi vzpomínat.

Grappoli di Sole – jak se tam bydlí

Řím Itálie ubytování

Grappoli di sole je soukromý pozemek – jedná se o jakýsi komplex vinic, ubytování typu B&B a též restaurace a parku, v nichž se čas od času konají různé kulturní akce, oslavy narozenin nebo svatby. Majitelé – mladý manželský pár – jsou velmi milí a přátelští a rádi vám s čímkoliv poradí či pomohou, pokud je třeba.

Systém B&B znamená nocleh a snídani (bed and breakfast) – a zde si můžete být jisti, že snídaně bude opravdu výtečná.

Každé ráno vás v jídelně v přízemí čeká sladká i slaná varianta, čerstvé ovoce, džusy a koláč, který pekla sama paní domácí. Milovníci kávy si mohou u snídaně též dopřát pravé italské cappuccino.

Itálie Řím - ubytování Grappoli di Sole - domácí koláče a cappuccino

Ubytování samotné je nabízeno formou dvoulůžkových pokojů (+ jeden třílůžkový) s vlastní koupelnou. Penzion rovněž disponuje dvěma terasami nabízejícími krásný výhled do okolí – např. na nedaleké Castelli Romani.

Itálie Řím - ubytování Grappoli di Sole - terasa

K návštěvě Říma jistě neodmyslitelně patří i návštěva místa Castel Gandolfo, známého jako letní sídlo papežů. Z Grappoli di sole to sem opravdu není daleko. A pokud se rozhodnete projít i po malém městečku, které sídlo obklopuje, nemůžete minout křišťálově čisté jezero Lago Albano.

Jezero Lago Albano - Itálie

Opačným směrem od Grappoli zase leží známý zábavní park a aquapark Zoomarine, kde se patřičně zabaví především rodiny s dětmi.

Ubytování v Římě

Přečtěte si ještě jaké byly 3 dny v Římě v Itálii.

Související:

Napsat komentář