Green Bay Hotel Thassos Řecko – recenze


Hotel Green Bay je dle recenzí u jedné z nejhezčích pláží na ostrově Thassos v Řecku. Nachází se poblíž letoviska Limenaria.

Moje video hotelu, jak vypadá aktuálně

Hotel Green Bay Thassos recenze z roku 2023

Téměř na den stejně jsme po 5 letech vyrazili na Thassos a opět do stejného hotelu, kde se nám minule moc líbilo. Pokud vás zajímá, co se za ty roky změnilo, určitě vám doporučuji tyto aktuální informace, ale i ty starší, protože mnoho věcí zůstalo stejných.

Green Bay Hotel Thassos

Minule jsme měli děti menší a tak jsme měli rodinný pokoj. Letos jsme si pokoje vzali dva, pro děti a pro rodiče a určitě to bylo skvělé rozhodnutí. Kdo máte doma puberťáky, jistě mi dáte za pravdu. V podstatě jsme ale na pokoji trávili jen noci, jinak jsme jezdili po výletech nebo byli na pláži.

Hotel je rekonstruovaný, ale ne vše se podle mě povedlo na 1. Pravda, původní nábytek byl snad ze 70-tých let, nyní už je nový. Děti měly pokoj v 1 patře, výhled na hotel naproti, takže nic moc, ale zase měly v noci klid. My rodiče jsme bydleli v pokoji ve 3 patře (na 1 fotce vlevo nahoře), s výhledem na moře a bazén, což se může zdát fajn, ale zdání klame.

Green Bay Hotel Thassos 2

V noci je velké vedro, klimatizace funguje, ale někdo při tom hluku má problém spát, takže je fajn si otevřít třeba v 11 večer okno. Bohužel je zde nový bar, kde se hosté mohou celý den občerstvovat, ale není u něj reproduktor, ten je u bazénu, přesně pod balkonem, kde jsme měli pokoj. Logicky to k tomu baru není slyšet a tak ta hlasitost byla často neúnosná, takže jsem několikrát žádal o ztlumení, čemuž naštěstí vždy vyhověli.

Green Bay Hotel Thassos 3

Větší problém byli Rumuni, kterých je na ostrově opravdu mnoho, prý to mají kousek a velmi si to zde v posledních letech oblíbili. Delegátka cestovky říkala, že jezdí nebezpečně po silnicích, s tím jsme se naštěstí nesetkali, ale stejně jako „naši čeští rumuni“, jsou i tito velmi hluční, nerespektují to, že ráno v 8 se do bazénu neleze a v 9 večer taky ne, takže tam byli skoro od tmy do tmy, řvali, skákali do vody, do výtahu chodili v mokrých plavkách, od rána tito pánové byli na baru, aby si udrželi hladinku, co si budeme povídat, hodně by si s nimi někteří Češi v tomto rozuměli.

No, ale to byla asi ta jediná chybka na jinak parádním hotelu skoro u pláže, v klidné oblasti ostrova, my si s manželkou a dětmi vždy program vymyslíme, auto jsme měli letos na 4 dny, absence obchodu v okolí nám nevadila, nakoupili jsme si zásoby v supermarketu.

Jinak je hotel skoro stejný, jako byl během naší první návštěvy. Co se týče jídla, snídaně klasika jak popisuji níže a večeře na výběr ze 2 jídel, vždy se ráno zeptají, co kdo bude chtít na véču. Chutné to bylo tentokrát vždy, minule to nebylo nic moc, takže za mě palec nahoru za kuchaře :)

Ještě jedna věc nás spíše rozesmála než naštvala, protože jsme už z řeckých dovolených zvyklí na jejich přístup. V koupelně se nám zevnitř zasekly dveře a nešly z této strany otevřít. Kdyby nikdo nebyl na druhé straně, nevím jak by se manželka dostala ven. Požádali jsme tedy o to, zda by se na závadu nemohl někdo podívat. Majitelka hotelu, která mimochodem umí několik vět česky, nám odkývala, že tam někdo přijde, ale po týdnu to nikdo neopravil. Takže asi tak. Radši jsme si pak už v koupelně nezavírali, mít pokoj společný s dětmi, nevím, nudisti nejsme :D

Green Bay Limenaria – jak to probíhá po příjezdu

Green Bay Hotel Thassos Řecko
Foto hotelu z roku 2018

Přijeli jsme k hotelu v 18:30h, což je čas, kdy se začínají podávat večeře. Na recepci ukážete pasy / občanské průkazy (jelikož je Řecko v Shengenu, můžete na občanku bez problémů cestovat) a dostanete kartu od pokoje.

INFO: Pokud jedete do zahraničí s dětmi, nezapomeňte i pro ně na cestovní doklady.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - karta k pokoji

Od roku 2018 je nutné zaplatit poplatek – hotelová taxa – u tohoto typu *** hotelu to je 1,5€/pokoj/noc. Měli jsme pobyt na 7 nocí, takže 10,5 €. Platí se hned při příjezdu na recepci.

V roce 2023 jsme platili už 3,5€ za pokoj a noc.

Jak vidíte, jako platidlo se v Řecku používá Euro.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - recepce 2

Hotel Green Bay Řecko Thassos – recenze z roku 2018

Hotel se nachází v klidné části letoviska Limenaria, v krásné udržované zahradě.

Thassos Green Bay Hotel Řecko

Youtube video zde.

Green Bay Hotel Thassos Řecko 4

Je zde bazén, relaxační zóna na trávě, houpací síť – pro děti a na čtení super.

Green Bay Hotel Thassos Řecko 3

Také několik zvířat, jako králík a kanárek – když neřvou cikády, řve on :)

Thassos Green Bay Hotel Řecko - kanárek

Thassos Green Bay Hotel Řecko - králík

Nechybí ani posilovna ve sklepě.

Green Bay Hotel Thassos Řecko 1

Majitelé hotelu

Hotel je rodinný a vlastní jej rodina, kde je „kápo paní domu“ :) Pan manžel se stará o technický chod, bazén a zahradu. Mají dvě děti, syna a dceru – ta umí i několik slov česky, takže třeba při objednávání můžete nějaká česká slovíčka použít.

Vybavení pokoje

Po počátečním zmatku, kdy nás ubytovali do pokoje pro 2, a mladý pár dostal pokoj pro 4, jsme to vyměnili a mohla začít dovolená.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - pokoj

V pokoji byla velká manželská postel, dvě rozkládací pohovky, lednička, varná konvice, skleničky, hrnky, vidličky, talíře, už chybí jen sporák :)

Ale jelikož zde není v okolí hotelu žádný obchod (nejbližší 3km v Limenarii), pak asi ani tu vybavení neužijete.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - skříň a lednice

Nechybí lcd tv, kde najdete jen řecké tv programy, prostorný balkon ideální na sušení mokrých věcí a v koupelně kromě standardní výbavy najdete též sprchový kout.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - koupelna

Wi-fi internet

Wifi je zdarma k dispozici pouze na recepci, resp. v jídelně a u bazénu. My měli pokoj v 1 patře, zde je net také, ale pouze za poplatek. Takže logicky všichni seděli na tomto gauči u recepce :)

Thassos Green Bay Hotel Řecko - recepce

Green Bay hotel Thassos bazén

Bazén je ideál pro děti, malý má hloubku 0,70m a ten větší je 120-150cm hluboký.

Green Bay Hotel Thassos Řecko - bazén

Lehátek v okolí dosti, pokud byste si neměli kam sednout, stačí si dát třeba frapé „v baru“ a můžete zde také sedět.

Ráno v 7 sem nikdo na lehátka ručníky nedává, asi sem jezdí rozumní turisté, ne jako do hotelu Summertime na Korfu.

Green Bay Hotel Thassos Řecko - bazén 2

Restaurace

Z recenzí na internetu na webech Invia a Tripadvisor  se dočtete, že jídlo není nic moc, snídaně se stále opakuje a večeře taky nic moc (pokud máte polopenzi).

Thassos Green Bay Hotel Řecko - restaurace

Nám celkem chutnalo, potom, co jsem si přečetl ty hrozné recenze, čekal jsem něco podobného a byl jsem i s rodinou celkem překvapen. Ale pravda, večeře jsou servírované a není možné si zvolit, co si dáte a navíc se nápoje večeře platí.

Snídaně

Ke snídani není sice výběr tak velký v případě polopenze, jako když máte all inclusive stravování, ale dá se přežít :)

Co je na výběr:

Chléb, salám, sýr, marmeláda, nutela, mléko, kukuřičné lupínky, ovocná šťáva, káva, čaj, ovoce / meloun. Občas řecký jogurt, palačinky, buchta / perník nebo vajíčko natvrdo. Chyběly mi párky nebo míchaná vajíčka, občas by si je člověk dal potom co jí dokola skoro každý den to samé. A jelikož i doma snídáme musli, zde byly jen lupínky (celozrnné, čokoládové).

  • Snídaně: 8 – 10 h
  • Večeře: 18:30 – 20 h

Thassos Green Bay Hotel Řecko - restaurace 2

Informace

Informační tabule pro hotelové hosty je vedle výtahu dole u recepce. Jak vidíte, jsou zde hlavně hosté z České republiky od Čedoku a z Polska z cestovky Itaka.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - informace

Kdo nebude mít svoji mapu ostrova, může se podívat na tu, co zde visí.

Thassos Green Bay Hotel Řecko - mapa ostrova

Půjčovna aut

Pokud byste si chtěli sami půjčit auto a cestovat po ostrově, pak si jej musíte půjčit až v Limenarii. I když to nedělám skoro nikdy, tentokrát jsme využili služeb slečny delegátky a auto nám objednala. Bylo to tak nějak jednodušší.

Nejlepší je auto zamluvit před dovolenou na internetu na RentalCars.

Okolí hotelu

Hotel je, dalo by se říct, na opuštěném místě, což může mnohým vyhovovat, protože tady je opravdu klid.

Green Bay Hotel Thassos Řecko 2

Pláž

Pláž Trypiti poblíž hotelu je písčito oblázková, sice je na začátku, když přicházíte písek, ale pak menší oblázky. V moři už je ale zase písek a občas nějaké větší kameny. Ale jak se podívejte na několika foto, je opravdu nádherná, je zde málo lidí a prostě paráda. A hlavně, kdo má rád šnorchlování, ten si zde užije vrchovatě.

Trypiti beach - Limenaria Thassos Řecko

Trypiti beach - Limenaria Thassos Řecko 2

Navíc při příchodu od hotelu k této pláži je ještě jedna menší, u které je jeskyně, kterou můžete proplavat.

Průplav do moře - Limenaria Thassos Řecko

Občerstvení na pláži

Na té větší pláži je beach bar, kde se můžete najíst (mají saláty – ovocný, řecký, hot dog (ten byl super) atd..)

Ceny v beach baru najdete brzy v článku, kde popisuji, co kolik na Thassosu stojí.

Beach bar Trypiti pláž - Limenaria Thassos Řecko

Je zde i rybí restaurace u té menší pláže s průplavem – Taverna Pirofani.

Taverna Pirofani - Limenaria Thassos Řecko

Také jsme vyzkoušeli a jídlo dobré a ceny přijatelné, lepší než u Aliki beach.

Vyberte si dovolenou – zájezd do hotelu Green Bay