Harrachov


Harrachov jistě nemusíme představovat, je to asi nejznámější zimní středisko v Krkonoších. My jsme ho přesto vyzkoušeli v létě. A skoro bych řekla, že v létě je toho vyžití v Harrachově ještě více.

Harrachov

Harrachov skokanské můstky

Například terénní koloběžky na louce, která mírně klesá, takže to jede i když nechcete :), pokud máte menší děti, tak na této louce je spousta atrakcí jako houpačky, prolézačky, nafukovací skákací hrady – zvířata, trampolína atd.

Harrachov 4

Je tam rozmístěno i několik lehátek, takže nic nebrání tomu, aby jste zalehli a relaxovali. Je tam i občerstvení, tak spíše na kávičku.

Harrachov 5

Určitě nezapomeňte na úžasnou bobovou dráhu, kterou zvládnou i děti tak od 6 let, teda záleží na dětech, zda si troufnou, my jsme jezdili s dětmi na jedněch bobech.

Harrachov 8

Kolem bobové dráhy je takové malé lanové centrum – opičí dráha pro dětičky. Je zde samozřejmě i lanový park pro větší a velké děti – lanové centrum a Vertical park. A golf samozřejmě.

Je zde i mnoho turistických výletních míst, my jsme byli u Mumlavských vodopádů, tam se dětem moc líbilo, hlavně to, když si můžete šáhnout (šlápnout) do vody :). Jen procházka lesem plných borůvek je relaxace sama o sobě.

Samozřejmě jsme jeli i lanovkou na Sněžku, nebo na přestupní bod a poté pěšky na vrchol. V létě bylo dole 22 stupňů a nahoře jen 6 stupňů Celsia!! V roce 2018 už jsme jeli podruhé novou kabinovou lanovkou a na Sněžce bylo slunečno a 13C :)

Ubytovat se můžete v některém z mnoha tamních penzionů a hotelů, my byli velmi spokojeni v nekuřáckém Hotýlku u Hraběte Harracha.

Na doporučení jsme navštívili restauraci „Chaloupka“, která je sice skoro až na konci obce Harrachov (směrem k autobusovému nádraží), ale stojí za to, si sem zajít. A ze zahrádky této restaurace můžete koukat rovnou na skokanské můstky i ski areál Harrachov.

Web: www.harrachov.cz

Město Harrachov nabízí zajímavosti jako sklárna, lanovka, festival i wellness, které některé hotely v Harrachově poskytují při ubytování v soukromí. Dobrý tip na výlet je Mumlavský vodopád (který popisuji výše), pokud vás zajímá předpověď počasí on line, na webu Yr.no najdete aktuální info, web kamera online nesmí chybět, abyste viděli zda je například dost sněhu a pokud není, bobová dráha a ceník je také informace, kterou je dobré znáte ještě předtím, než Harrachov navštívíte.

Harrachov výlety

Zde je několik tipů na výlety v okolí Harrachova:

  1. Rýžoviště – toto údolí s množstvím kamenných balvanů a bloků bylo vytvořeno erozí a ledovcovou činností. Toto místo je vhodné pro pěší turistiku, cyklistiku a v zimě pro běžkování.
  2. Rovinka – je to velmi krásné údolí s malebnými horskými chatami a s panoramatickými výhledy do okolí. Je to ideální pro procházky, pěší turistiku a cyklistiku.
  3. Cyklotrasa od Harrachova na Polskou stranu – tuto cyklotrasu můžete absolvovat a projet se krásnou přírodou Krkonoš a podívat se např. na hraniční kámen mezi Českou republikou a Polskem.

Napsat komentář