Hlavní město ostrova Korfu Kerkyra a pláž Glyfada

Od vyhlídky na letadla v Kanoni jsme pokračovali do města Kerkyra. Jak město vypadá a co zde uvidíme jsem si pamatoval od minulé dovolené na Korfu, ale dnes jsem se chystal pár míst prozkoumat podrobně.


Kerkyra – hlavní město Korfu – Greece

Kerkyra Corfu Greece

Pokud pojedete také od Kanoni až do Kerkyry a moře a pevnost budete mít vpravo, pak zde na „promenádě“ zaparkujete zdarma a do centra města dojdete po pár set metrech. Já jsem chtěl jet co nejblíže centra, takže jsme se samozřejmě zasekli v zácpě a popojížděli krokem skrz celé centrum až k přístavu, kde je po levé straně velké parkoviště (četl jsem včera na webu že cena je 1,5€), ale asi to byly staré informace, protože nyní se jak zde, tak i v centru vedle náměstí Esplanada, kde ale bylo plno, platí 3€ za auto. Cena je ale za celý den, což ujde.

Kerkyra - Řecko Korfu 1

Vydali jsme se tedy směr Nová pevnost (New Fort), kde ale snad není vstup, takže jsme kolem tržnice přes město a známé náměstí s kavárnami Esplanade dál pokračovali do Staré pevnosti, zde je vstup 6€ dospělý a 3€ dítě.

Kerkyra - Řecko Korfu 21

Výhledy parádní, výstup ale také, šel jsem bez dětí a manželky, ty raději zůstali na dětském hřišti, které je hned vedle pevnosti.

Kerkyra - Řecko Korfu 24

Když už navštívíte město Kerkira, určitě sem také zajděte, není lepší místo, odkud Kerkyru a jeho okolí vyfotit. A dokonce dohlédnete skoro až k letišti Kanoni. Kdo se pozorně díval na fotky z předchozího článku, pak kouř od přistávací dráhy uvidíte až z této pevnosti, ale značně větší.

Tipy, co v hlavním městě ještě navštívit

 • Archeologické, byzantské  a muzeum asijského umění
 • Náměstí Esplanade
 • Trh
 • Artemidin chrám
 • Muzeum bankovek
 • Benátská kašna Kardaki
 • Radnice
 • Ostrov Vidos kousek od města
 • Zámeček Mon Repos
 • Zámeček Achillion

Kerkyra mapa a plán města (local map)

Po ochutnání zdejších zmrzlin a procházce centrem jsme se, na žádost dětí :), vypravili objevovat pěkné pláže na ostrově.

Pláž Glyfada

Doporučena nám byla pláž Glyfada poblíž obce letoviska Pelekas, které je „vodorovně“ na mapě souběžně s hlavním městem, takže náš cíl mířil tam.

Pravidlo, čím horší cesta, tím lepší pláž, se potvrdilo i zde. Po čím dál víc klikatějších úzkých silničkách jsme dojeli z kopce až k pláži, které je rozdělena na levou a pravou část, my jeli vpravo, auta parkovala všude podél cesty, ale po příjezdu na malé parkoviště jedno místo volné bylo. Což potěší, ale když přijedete po 16h, nic neobvyklého. I na pláži bylo pár lehátek volných, cena za 2 lehátka se slunečníkem obvyklých 6€.

Pláž Glyfada Řecko Korfu 2

Celá pláž je písčitá, v jedné části jsou hned po vstupu oblázky, takže kdo nemáte boty do vody nebo kameny ve vodě nemáte rádi stejně jako naše rodina, jděte raději úplně doprava, kde je sice také pozvolný vstup do vody, ale písek i ve vodě a ne kameny.

Líbilo se nám zde, i když letos teplota moře nebyla obvykle vysoká, ale jen osvěžující, takže se moc lidí dlouhodobě nekoupalo, ale jen se každý smočil a šel se slunit, což zde je super a když přijedete včas dopoledne, najdete místo i na několika lehátkách, která jsou kousek výše na trávě.

Navštivte také pláž Porto Timoni

Pro turisty závislé na internetu je zde wifi zdarma z přilehlého hotelu, je ale nutné vyplnit váš e-mail. Tyto maily asi sbírají, aby mohli posílat spam, takže doporučuji zadat nějaký „testovací e-mail) :)

Od této pláže do našeho hotelu Summertime jsme dojeli po necelé hodině, aby vaše jízda netrvala 2h, musíte jet po červených silnicích, jak popisuje na konci tento článek, a projedete vlastně přes hory celý ostrov ze západu na východ a pak pokračujete na sever.

Řídit v Řecku mě baví, ale je třeba si na to zvyknout, že vše není tak jako v Čr, ale je to, i ve městě, takový organizovaný chaos, kde nikdo nebourá.

Dovolená a ubytování na Korfu

Zájezdy do Řecka na tento ostrov hledejte na Invia.cz

Ubytování rezervujte na Booking.com

Poslední článek o cestování autem na Korfu popíše letovisko Paleokatritsa, kudy na hrad Angelokastro a aquapark v Acharavi.

2 komentáře u „Hlavní město ostrova Korfu Kerkyra a pláž Glyfada“

 1. Dobrý den,
  skvěle popsané cesty… ;-) Dnes v noci jsme se vrátili z dovolené na Korfu přímo v Glyfadě :) Na 10 dnů jsme měli půjčené auto, takže jsme ty „cesty“ sjezdili dokonale, někdy to bylo opravdu o propocené tričko :D Ale Korfu je opravdu nádherný ostrov, v Kerkyře jsme strávili včera 8 hodin…fotek mám milion :) Glyfada nejkrásnější pláž a moře…..určitě se jednou vrátíme!

 2. Magdo, jsem rád, že se článek líbil. Jen pro info, jaké jste měli auto a kolik stálo půjčení v tomto roce?

Napsat komentář