Hora Říp je dobrý tip na rodinný výlet

  • rotunda hora říp

Každý z nás by alespoň jednou v životě měl vystoupat na tuto horu, odkud praotec Čech promluvil. Pro ty z vás, kdo sem pojedete autem, je nejlepší přístupová cesta z obce Rovné, kde necháte vaše auto za 50kč na celý den.

Pod Řípem je parkování i restaurace

Rotunda na Řípu je od parkoviště vzdálena asi 2 kilometry chůze. První část trasy je pohodová širokou alejí po asfaltu. Zákaz vjezdu na vrchol hned na začátku silnice asi mnoho lidí „nevidělo“, protože na konci asfaltové cesty před výstupem „do lesa“ již pár aut bylo. Nemůžu si pomoct, ale zase jen „pražáci“.

Na konci asfaltové cesty je rozcestník a několik laviček, koho tato část trasy unaví, může si zde odpočinout.

Druhá část trasy je opravdu do prudkého kopce, viděl jsem i ženy s kočárky, které jej tlačily nahoru a další zase stěží udržovaly cestou z kopce. Takže upozornění, pokud vám s kočárkem nepomůže manžel či přítel, radši kočárek nechte v autě, jinak vám cesta na Říp bude trvat 3x tak dlouho.

Přečtěte si kam ještě z Řípu vyrazit.

Mnoho lidí sem také chodí 1.1. na novoroční výstup. Rotunda Sv Jiří je fotogenická celoročně, sami se podívejte na video i obrázky níže, jaký je svět viděný z Řípu.

Vystoupali jsme k dalšímu odpočívadlu, děti si tam sednout musely :) Místo se jmenuje Mělnická vyhlídka a pěkný výhled je logicky na město Mělník a jeho okolí. Odtud to je už je pár set metrů k restauraci na Řípu, pokladna pro ty, kteří chtějí navštívit rotundu i zevnitř a vpravo je samotná rotunda – Národní kulturní památka.

Pokud ji obejdete, půjdete lesní cestou a budete se držet vpravo, dojdete k Roudnické vyhlídce. Jaké město odtud uvidíte je jasné, v dáli pak i mé rodné – královské město Litoměřice.

Na Řípu jsme byli v letní slunný den, což jsem rád, že se povedlo i díky tomu udělat pěkné fotky s modrou oblohou.

Také sem někdy zavítejte, určitě se vám zde bude líbit.

Foto galerie

Ubytování

Levné ubytování v okolí Řípu rezervujte zde

 

Může se hodit

Hora Říp wikipedie

Mapa ((kdo hledá, kde se nachází tato hora)

Sdílejte článek s přáteli
  • 10
  •  
  •  
  •  
By |2018-05-17T17:57:02+00:00Září 9th, 2015|České středohoří, Tipy na výlet, Turistika|

Napsat komentář