Hora Říp je dobrý tip na rodinný výlet


Každý z nás by alespoň jednou v životě měl vystoupat na tuto horu, odkud praotec Čech promluvil. Pro ty z vás, kdo sem pojedete autem, je nejlepší přístupová cesta z obce Rovné, kde necháte vaše auto za 50kč na celý den.

Pod Řípem je parkování i restaurace

Rotunda na Řípu je od parkoviště vzdálena asi 2 kilometry chůze.

Parkování - hora Říp

První část trasy je pohodová širokou alejí po asfaltu.

Cesta od parkoviště na horu Říp

Zákaz vjezdu na vrchol hned na začátku silnice asi mnoho lidí „nevidělo“, protože na konci asfaltové cesty před výstupem „do lesa“ již pár aut bylo. Nemůžu si pomoct, ale zase jen „pražáci“.

Pod Řípem

Na konci asfaltové cesty je rozcestník a několik laviček, koho tato část trasy unaví, může si zde odpočinout.

Druhá část trasy je opravdu do prudkého kopce, viděl jsem i ženy s kočárky, které jej tlačily nahoru a další zase stěží udržovaly cestou z kopce.

Cesta na horu Říp

Takže upozornění, pokud vám s kočárkem nepomůže manžel či přítel, radši kočárek nechte v autě, jinak vám cesta na Říp bude trvat 3x tak dlouho.

Přečtěte si kam ještě z Řípu vyrazit.

Mnoho lidí sem také chodí 1.1. na novoroční výstup. Rotunda Sv Jiří je fotogenická celoročně, sami se podívejte na video i obrázky níže, jaký je svět viděný z Řípu.

Youtube video

Vystoupali jsme k dalšímu odpočívadlu, děti si tam sednout musely :) Místo se jmenuje Mělnická vyhlídka a pěkný výhled je logicky na město Mělník a jeho okolí.

Mělnická vyhlídka - hora Říp

Odtud to je už je pár set metrů k restauraci na Řípu, pokladna pro ty, kteří chtějí navštívit rotundu i zevnitř a vpravo je samotná rotunda – Národní kulturní památka.

Restaurace - hora Říp

Pokud ji obejdete, půjdete lesní cestou a budete se držet vpravo, dojdete k Roudnické vyhlídce.

Roudnická yhlídka - hora Říp

Jaké město odtud uvidíte je jasné, v dáli pak i mé rodné – královské město Litoměřice. Na Řípu jsme byli v letní slunný den, což jsem rád, že se povedlo i díky tomu udělat pěkné fotky s modrou oblohou.

Také sem někdy zavítejte, určitě se vám zde bude líbit.

Může se hodit:

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář