Horský hotel Kubát Benecko – recenze ubytování


Ubytování v horském hotelu Kubát v Benecku jsme získali za zvýhodněnou cenu přes slevový portál, přesto se k nám však chovali stejně, jako k ostatním hostům. Byť je hotel trochu zastrčený a činilo nám problém jej nalézt, jedná se o poměrně velký areál. Disponuje parkovištěm, dětským hřištěm, tenisovým kurtem a vlastní saunou (a vše nám bylo k dispozici).

Vybavení hotelu Kubát

Hotel patřil mezi starší, skoro by se dalo říci komunisticky vybavené zařízení. Nábytek byl zašlý, nicméně zcela funkční. Nová byla jen plastová okna. Co se týče samotného pokoje, nebyl příliš velký, měl však vlastní sociální zařízení a z okna byl nádherný výhled do krajiny. Byla zde i postarší televize.

Ubytování rezervujte na Booking.com

Jediný problém představovala koupelna, respektive voda. Ta neměla žádný tlak a tekla jen v čůrku. Velice dlouho také trvalo, než se ohřála, takže člověk byl nucen stát ve sprchovém koutu několik minut, než se mohl začít mýt.

Postarší bylo i vybavení jídelny, která však disponovala prosklenými stěnami s naprosto okouzlujícím výhledem do údolí. Personál nám přidělil vlastní stůl, na který jsme měli reservaci (restaurace totiž fungovala i pro neubytované hosty). Po domluvě nám jej dokonce vyměnili na jiný, bližší terase a tedy i krásnému výhledu.

Hotel Kubát Benecko

Jídlo

V ceně našeho ubytování jsme měli tři jídla denně. Snídaně probíhaly klasickou formou bufetu, oběd jsme si mohli předem vybrat ze dvou jídel, stejně tak i večeři. K teplým jídlům se navíc podával zeleninový salát a polévka. Ocenili jsme i možnost dostat namísto oběda cestovní balíček – ten obsahoval obložené pečivo, zeleninu, ovoce a balené sladkosti (sušenky či croissanty).

Jídlo bylo dobré, přesto však nešlo o žádný kulinářský zázrak. Povětšinou se jednalo o tzv. českou klasiku, která sice nikoho neurazí, ale ani příliš nezaujme. Co se týče porcí, byly dostatečně velké.

Za zmínku také jistě stojí, že po příjezdu jsme na uvítanou dostali zdarma kávu a domácí zákusek. Velmi dobré bylo také tamní pivo.

Personál

Od samého počátku jsme byli s chováním personálu spokojení. Všichni byli velmi milí a vstřícní. Na recepci nám dokonce pomohli naplánovat výlet, doporučili nám restauraci v blízkém městě a na požádání nám vyhledali i povětrnostní podmínky na horách. Tyto služby si proto nemohu vynachválit.

Ubytování – objednání pobytu

rezervujte ubytování

Celkově jsme zde byli spokojení, byť staré vybavení hotelu možná trochu kazilo dojem. I přesto však mohu s čistým srdcem tento resort doporučit každému, nepříliš náročnému cestovateli.

Mapa – kde tento hotel najdete

Výlety v okolí:

Související:

Napsat komentář