Hotel Beverly Playa Mallorca

V roce 2013 jsme se rozhodli strávit dovolenou na Mallorce, protože nás tento španělský ostrov vždy lákal, jen jsme si ho nemohli dovolit finančně. Šetřili jsme celý rok, abychom si mohli splnit další z našich snů…až přišel náš vytoužený den a sen se stal skutočností.


Beverly Playa hotel Mallorca

Cestovali jsme charterovým letem z Bratislavy a za dvě hodinky jsme přistáli na letišti Palma de Mallorca, které je hlavním městem ostrova Mallorka na Baleárských ostrovech. Tam nás už čekala průvodkyně cestovní kanceláře, paní Jana, která nás navigovala k autobusu a vydali jsme se přímo do hotelu. Po cestě jsme měli menší přestávky, neboť někteří spolucestující byli ubytovaní v jiných hotelech jako např. Ipanema Playa, náš hotel byl poslední. Cesta z letiště do našeho hotelu – Beverly Playa trvala asi hodinu i s těmi přestávkami a konečně jsme dorazili do cíle.

Mallorca hotel Beverly Playa 8

Čekalo na nás milé překvapení, protože už na první pohled se nám hotel velmi líbil. Jelikož už bylo hodně hodin a my jsme byli unavení z cesty, tak jsme se příliš nekochali krásou hotelu a okolí, ale šli se rovnou ubytovat. Pokoj byl útulný, čistý, s balkónem a pěkným výhledem na moře a pláž.

Mallorca hotel Beverly Playa 2

Druhý den ráno jsme šli do jídelny na snídani a také na nás čakalo další milé překvapení – jídelna hotela byla prostorná, plná různých dobrot i nápojů. Po vydatné snídani a chutné kávičce jsme vyrazili na pláž, která byla hned vedle hotelu, ušli jsme jen pár metrů a už jsme se mohli slunit na pláži.

Moře bylo příjemně teplé a písek čistý a měkký.

K dispozici byla i lehátka se slunečníky, ale ty už za poplatek. Nebyl ale problém ležet na dece, bylo to pohodlné a slunečník nahradil menší klobouček či kšiltovka.

Počasí Mallorca nabídla nádherné, tento rok bylo velmi teplé léto i na Slovensku, teploměr se vyšplhal až na 40 stupňů, no u moře jsme to horko tak nevnímali, protože od moře foukal příjemný větřík a když jsem měli chuť, tak jsme se šli osvěžit do vody.

Mallorca hotel Beverly Playa 6

Součástí hotelu byl i bazén s lehátky a slunečníky, které byly k dispozici pro hotelové hosty a blízko bazénu byl bar, kde jsme měli všechny nápoje zdarma – v ceně all inclusive. Kousek od pláže vedla cestička k obchodům a stánkům s různými suvenýry a dárkovými předměty.

Mallorca hotel Beverly Playa 1

Cestovní kancelář nabízela i fakultativní výlety, které byly lákavé a zajímavé, ale příliš drahé a některé podmíněné počtem zájemců. Zjistili jsme, že výhodnější je pro nás půjčit si auto na celý den a na výlet vyrazit sami. Přímo v hotelu jsme si zarezervovali malé autíčko Hyundai i10 na celý den výhodně za poplatek cca 35 eur s plnou nádrží a tak jsme ho měli i večer vrátit a vyrazili jsme na cesty.

Last minute zájezdy na ostrov Mallorca vybírejte zde >>

Najprve jsme se vydali po stopách polského hudebního skladatele období romantismu Frederyka Chopina, který na Mallorce strávil určitý čas spolu s George Sandovou a jejími dětmi. Na tomto ostrově tězce onemocněl na plicní chorobu. Navštívili jsme také kartuziánský klášter Valldemossa, kde je dnes muzeum Fryderyka Chopina a dodnes je tam vystavený klavír, na kterém Chopin skládal svoje úžasné skladby – preludia a nokturna. Mohli jsme nahlédnou i do cel, ve kterých kartuziánští mniši přežili velkou část svého života. Toto místo dýchalo historií a vzpomínkami…

Mallorca hotel Beverly Playa 3

Potom jsme se zastavili v blízké kavárně pod kartuziánským klášterem, kde sice byly ceny kávy vysoké /jedno presso okolo 5 eur/, ale neodolali jsme tomu, abychom neochutnali domácí presso, které bylo vynikající. Odtud jsme se přesunuli do hlavního města Mallorcy, už vzpomínané Palmy de Mallorca, kde jsme se šli podívat na známou katedrálu La Seu.

Mallorca 2

Zastavili jsme se i v městečku Inca, které je známé ruční výrobou kožených výrobků, které prodávají ve velké prodejně přímo ve městě. I když jsme si tam nic nekoupili, protože ceny byly závratné, no užili jsme si alespoň na okmažik příjemnou vůni kůže….a takto příjemně naladěni jsme se vrátili večer do hotelu. Cesty jsou tam velmi zajímavé tím, že jsme jeli téměř stále po serpentýnách, jednou jsme prudce stoupali a jindy prudce klesali k moři, výhled byl nádherný.

Mallorca hotel Beverly Playa 4

Strávili jsme na tomto ostrově celým osm dní a čas nám velmi rychle uběhl. Bylo nám smutno po tom prostředí, po moři, pláži, teplu, ale i po hotelu. I vzhledem k tomu, že náš hotel Beverly Playa byl „jen“ tří-hvězdičkový, užili jsme si v něm dokonalý komfort, zaměstnanci hotelu byli velmi milí, vstřícní, ochotní poradit, pomoci. Každou středu večer byla v hotelu zábava pro všechny a různé atrakce a program pro děti. Tato destinace je podle mě vhodná pro všechny věkové kategorie, od mladých lidí až po rodiny s dětmi a také seniory. Dovolená na ostrově Mallorca (Malorka) je super.

Mallorca hotel Beverly Playa 7

Naše očekávání se splnilo a sen se uskutečnil. Odjížděli jsme s nádhernými pocity a vzpomínkami na příjemné prostředí, krásnou přírodu a milé, dobrosrdečné lidi. Není mým zvykem se vracet na místa, které jsem už jednou navštívila, ale v případě Mallorky, bych si ještě jednou dala říct, ale jen do toho stejného hotelu – výborné jídlo, nápoje, příjemné ubytování a maximální spokojenost se službami personálu.

Mallorca

Zájezdy do Španělska a na Mallorcu, recenze, hotely a ubytování

Zobrazit recenze hotelu Beverly Playa a nejlepších hotelů ve Španělsku.

Vyhledat zájezdy Španělsko a Mallorca od všech cestovek na Invia.cz.

Vybrat ubytování na Booking.com.

Zde si objednejte letenky, protože letecky je dovolená nejlepší.

Také se může hodit

Ostrov Malorka mapa (Mallorca)

Dlouhodobá předpověď počasí (Malorca)

Napsat komentář