Hotel Bezděz Staré Splavy a recenze ubytování

Jak bylo na dovolené v hotelu Bezděz ve Starých Splavech u Máchova jezera popisuje další moje autorská recenze.


Kde najdete hotel Bezděz Staré Splavy

Je jedno, zda pojedete autem nebo vlakem, protože cesta od vlakové zastávky Staré Splavy je podél silnice, po které dojdete nebo dojedete až k hotelu, který se nachází na místě zvaném Lázeňský vrch.

Podívejte se na Booking.com kde kromě rezervace ubytování najdete i více fotografií hotelu a jeho hodnocení.

Hotel se stejným názvem najdete i v nedalekém městečku Doksy, takže si dobře zjistěte, kde máte ubytování.

Kde zaparkovat

Parkování je možné buď přímo u hotelu – zde ale spíše jen pro naložení a vyložení, nebo na parkovišti A přes silnici naproti.

Recenze hotelu

Než jsme sem jeli, díval jsem se na internetu na recenze a často si lidé stěžovali na to, že bydleli v pravé straně hotelu (při pohledu zvenku na vchod) a měli výhled pouze na popelnice. Takže jsme se na to u recepce hned zeptali a bylo nám řečeno, že náš pokoj je ve 3.patře s číslem 333 a tím pádem na druhé straně.

V několika recenzích jsem se také dočetl, že vybavení pokojů je hodně staré a dost pamatuje. Pravda, když vejdete do recepce, tak kdo pamatuje socialismus, skoro nepozná, že je rok 2016. Nevím jak ostatní pokoje, ale ten náš byl vybavený celkem dobře, takže nedejte na vše, co kdo na netu napíše. Mnohdy za tím může být i konkurence.

Postele byly pohodlné, výhled z okna parádní, balkón zde také byl.

V hotelu bylo plno nejen Čechů, ale i dost cizinců, hlavně z Holandska.

Je zde také vnitřní bazén, takže kdo si rád zaplavete, pak to je další důvod, proč právě do tohoto hotelu vyrazit na dovolenou. Bazén je ale placený i pro hotelové hosty, což se skoro nikde nedočtete, sice je to 35kč/hod, ale mohl by být zdarma.

Restaurace a stravování

Snídaně klasicky formou švédského stolu, na výběr jak pro milovníky sladkého, tak i pro ty, kteří si hlídají figuru :) Obědy jsme neměli, chodili jsme do restaurace, protože jsme měli polopenzi. Můžete si zde ale také oběd dát. U večeře byl výběr z 5 jídel, z toho jedno byla studená mísa. Podívejte se do fotogalerie, kde jsem vyfotil aktuální nabídku.

Ubytování – hotely, pensiony, apartmány i kempy

Ubytování v hotelu Bezděz můžete rezervovat zde, ale podívejte se i na další možnosti v lokalitě Staré Splavy – Máchovo jezero – Doksy.

rezervujte ubytování

Hotely

Hotel Berg, na Pláži, Pasáž, Port nad jezerem, hotel Borný, Karel Hynek Mácha, U jezera, hotel Bellevue, Grand, Passage Doksy, Poslův mlýn, zotavovna Máj, rekreační středisko Intergast, Harmonie

Penziony

Penzion Mlýn, Diana, Nový mlýn, penzion Sportcentrum, na slunci, Zuzana, Fami, penzion Almi, ve statku, Rut, u rybníčku, penzion u lípy, Sklípek, Rybníček, Vila Terezie Doksy, penzion a restaurace Na rybníčku (ubytování v soukromí osobně preferuji také)

Kempy na Mácháči

Holiday camp, kemp Borný Doksy Staré Splavy, Autokemp Klůček, kemp Andrea, Březňák, Barbara, kemp Pohoda, Ima, Jachta, Karolínka, kemp Bílý kámen Doksy, Chatová osada Racek, Elite, Jachta u Máchova jezera (chatky jsou oblíbené a v chatkách to je levné ubytování), chata Máchovo jezero

Okolí hotelu, koupání a výlety

Ubytování bylo prima a hlavně i okolí. Máchovo jezero (Mácháč) pár kroků od hotelu nabízí super koupání, je zde i akvapark, jen to vstupné 150kč dospělý a 100kč dítě, pokud se chodíte koupat denně, celkem provětrá peněženku :)

Jak jsem psal na v úvodu článku, vlaková zastávka je kousek od hotelu, cca 10 minut z kopce, takže jsme ji také několikrát využili a jeli na výlety v okolí. Zastávka Doksy je pouze 3 minuty jízdy ze Starých Splavů. Hlavní pláž je kousek právě od této zastávky.

Věděli jste, že Máchovo jezero je rybník?

Cyklisté zde využijí pěkné cyklotrasy, žádné kopce, samá rovinka, takže v pohodě i pro děti.

Pokud přijedete na konci srpna, pak asi bude vaším důvodem akce hudební festival Mácháč. My zde byli právě v době, kdy končil, ale skoro to v hotelu v noci nebylo slyšet.

Fotogalerie

Kam v okolí a také s dětmi

Důležité odkazy

3 komentáře u „Hotel Bezděz Staré Splavy a recenze ubytování“

 1. Když jsme tam byli my (což ale bylo ještě několik let před vámi, v letech 2010 a 2012, jestli se nepletu), byl vstup do aquaparku v ceně ubytování, což bylo fajn. Vždycky jsme jen na recepci nafasovali vstupenky. Ale teď (2019) už to tak není a koupání podražilo – 190 Kč za dospělého a 120 Kč za dítě (ev. 500 Kč rodinná). Vstup do hotelového bazénu je pro hosty v ceně. Jinak hotel naprosto v pohodě, pokud člověku nevadí, že to není supermoderně zařízené. Spí se tam dobře a přes den je člověk stejně u vody nebo někde na výletě :-) Snídaně formou švédského stolu – klasika, jinak jídlo standardní kvalita. Parking taky v ceně. Z pokoje jsme měli vždycky výhled do borového háje. K vodě je to pár kroků (což je největší plus tohohle hotelu).

 2. My jsme se z Mácháče vrátili včera , ubytování v hotelu Bezděz celkem v normě ,
  pro nenáročné klienty idélní.
  V rámci korona opatření nebyl prováděn úklid na pokojích, což se dá týden vydržet , ale co mi vadilo , že nebyl prováděn úklid ani sociálek – tam jsme očekávali tedy v rámci těchto opatření aspoň dzinfekční mýdlo , nebo jiné dezinfekční prostředky .
  Z balkonu výhled na borový les , kteým prosvítalo jezero , naprostá paráda :-)
  Stravu jsme měli snídaně a večeře a tam patří veká pochvala , výběr byl dostačující , domácí pečené bábovky a jiné sladkosti , večeře výběr ze 4 jídel , chutné a výběr i pro mne , coby celiatika :-)
  Co mi trochu chybělo bylo ovoce, za celý týden byly jednou pomeranče a jednou jablka , což v této době , kdy zraje letní ovoce mi přišlo málo.
  Zeleniny naopak bylo dostatek jak u snídaně , tak u večeře , moc nám tam chutnaly jejich zeleninové saláty :-)
  Další velká pochvala patří obsluze v jídelně , rychlost , vstřícnost a usměvavost :-)
  Cena vstupu do aquaparku 190,-Kč se nám zdála být dost velká na to ,že uvnitř se ještě vybíralo za VC a za lehátka :-(
  Ale dá se tam najít spoustu jiných a levnějších pláží :-)
  Celkově se nám tam moc libilo , toto naše malé České moře a jeho krásné okolí určitě všem doporučuji :-)

 3. Na pokoji mi vadila neexistující lednice,nejde dodat ani za poplatek.Dále WI-FI funguje stále na hraně fung.-nefunguje.Ve sprše byl ulomený držák sprchy+vadná hadice,kolem které protékalo vic vody neš šlo do sprchy.Ve 3.pat. ráno běžně neteče voda.K vodě je to dost daleko,pokud nechcete platit za drahý aguapark.

Napsat komentář