Jak bylo na dovolené v hotelu Bezděz ve Starých Splavech u Máchova jezera popisuje další moje autorská recenze.

Kde najdete hotel Bezděz

Je jedno, zda pojedete autem nebo vlakem, protože cesta od vlakové zastávky Staré Splavy je podél silnice, po které dojdete nebo dojedete až k hotelu, který se nachází na místě zvaném Lázeňský vrch.

Podívejte se na Booking.com kde kromě rezervace ubytování najdete i více fotografií hotelu a jeho hodnocení.

Hotel se stejným názvem najdete i v nedalekém městečku Doksy, takže si dobře zjistěte, kde máte ubytování.

Kde zaparkovat

Parkování je možné buď přímo u hotelu – zde ale spíše jen pro naložení a vyložení, nebo na parkovišti A přes silnici naproti.

Recenze hotelu Bezděz

Než jsme sem jeli, díval jsem se na internetu na recenze a často si lidé stěžovali na to, že bydleli v pravé straně hotelu (při pohledu zvenku na vchod) a měli výhled pouze na popelnice. Takže jsme se na to u recepce hned zeptali a bylo nám řečeno, že náš pokoj je ve 3.patře s číslem 333 a tím pádem na druhé straně.

V několika recenzích jsem se také dočetl, že vybavení pokojů je hodně staré a dost pamatuje. Pravda, když vejdete do recepce, tak kdo pamatuje socialismus, skoro nepozná, že je rok 2016. Nevím jak ostatní pokoje, ale ten náš byl vybavený celkem dobře, takže nedejte na vše, co kdo na netu napíše. Mnohdy za tím může být i konkurence.

Postele byly pohodlné, výhled z okna parádní, balkón zde také byl. V hotelu bylo plno nejen Čechů, ale i dost cizinců, hlavně z Holandska.

Je zde také vnitřní bazén, takže kdo si rád zaplavete, pak to je další důvod, proč právě do tohoto hotelu vyrazit na dovolenou. Bazén je ale placený i pro hotelové hosty, což se skoro nikde nedočtete, sice je to 35kč/hod, ale mohl by být zdarma.

Restaurace a stravování

Snídaně klasicky formou švédského stolu, na výběr jak pro milovníky sladkého, tak i pro ty, kteří si hlídají figuru :) Obědy jsme neměli, chodili jsme do restaurace, protože jsme měli polopenzi. Můžete si zde ale také oběd dát. U večeře byl výběr z 5 jídel, z toho jedno byla studená mísa. Podívejte se do fotogalerie, kde jsem vyfotil aktuální nabídku.

Ubytování – hotely, pensiony, apartmány i kempy

Ubytování v hotelu Bezděz můžete rezervovat zde, ale podívejte se i na další možnosti v lokalitě Staré Splavy – Máchovo jezero – Doksy.

rezervujte ubytování

Hotely

Hotel Berg, na Pláži, Pasáž, Port nad jezerem, hotel Borný, Karel Hynek Mácha, U jezera, hotel Bellevue, Grand, Passage Doksy, Poslův mlýn, zotavovna Máj, rekreační středisko Intergast, Harmonie

Penziony

Penzion Mlýn, Diana, Nový mlýn, penzion Sportcentrum, na slunci, Zuzana, Fami, penzion Almi, ve statku, Rut, u rybníčku, penzion u lípy, Sklípek, Rybníček, Vila Terezie Doksy, penzion a restaurace Na rybníčku (ubytování v soukromí osobně preferuji také)

Kempy na Mácháči

Holiday camp, kemp Borný Doksy Staré Splavy, Autokemp Klůček, kemp Andrea, Březňák, Barbara, kemp Pohoda, Ima, Jachta, Karolínka, kemp Bílý kámen Doksy, Chatová osada Racek, Elite, Jachta u Máchova jezera (chatky jsou oblíbené a v chatkách to je levné ubytování), chata Máchovo jezero

Hotel Bezděz fotogalerie

Okolí hotelu, koupání a výlety

Ubytování bylo prima a hlavně i okolí. Máchovo jezero (Mácháč) pár kroků od hotelu nabízí super koupání, je zde i akvapark, jen to vstupné 150kč dospělý a 100kč dítě, pokud se chodíte koupat denně, celkem provětrá peněženku :)

Jak jsem psal na v úvodu článku, vlaková zastávka je kousek od hotelu, cca 10 minut z kopce, takže jsme ji také několikrát využili a jeli na výlety v okolí. Zastávka Doksy je pouze 3 minuty jízdy ze Starých Splavů. Hlavní pláž je kousek právě od této zastávky.

Věděli jste, že Máchovo jezero je rybník?

Cyklisté zde využijí pěkné cyklotrasy, žádné kopce, samá rovinka, takže v pohodě i pro děti.

Pokud přijedete na konci srpna, pak asi bude vaším důvodem akce hudební festival Mácháč. My zde byli právě v době, kdy končil, ale skoro to v hotelu v noci nebylo slyšet.

Kam v okolí a také s dětmi

Důležité odkazy

Máchovo jezero – mapa

Webkamera – online kamera

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •