Hotel Blue Jay Řecko Kos


Při plánování Vaší letní dovolené na řeckém ostrově Kos je jednou z alternativ i tento pěkný menší hotel v letovisku Marmari. Řecko s dětmi navštěvujeme rádi a zde jsme díky cestovce Firo tour strávili příjemnou dovolenou v létě 2012.

Cesta na hotel trvala z letiště 25-30 minut. Je to jen 12km. Dojeli jsme do městečka – letoviska Marmari. Hotel Blue Jay je kousíček od pláže.

Strašně tu fouká až vše lítá, ale zase to hned uschne – plavky a osušky. Moře má tedy neuvěřitelně velké vlny, ale to děti hrozně baví.

Řecko Kos letovisko Marmari pláž

Moře Marmari Řecko Kos

Tak jsme to tedy zčásti v neděli prošli a odpo šli k moři se koupat. Včera po snídani jsme šli do bazénu – je tu jeden dětský a jeden velký a tam se děti vyblbnou vždy řádně.

Bazén - hotel Blue Jay - Řecko Kos

Blue Jay hotel - Marmari Řecko Kos

Hotel Blue Jay v Řecku na Kosu

Hotel je dvoupatrový, v klidném prostředí, ideální pro toho, kdo nehledá zábavné  každodenní hlučné večery jako v jiných větších komplexech a také rodiny s dětmi zde prožijí klidnou dovolenou, ať už kvůli pěknému bazénu vhodnému i pro děti, ale i díky nedaleké písčité pláži, na tuto dojdete ani ne po 100 metrech.

Letovisko Marmari na ostrově Kos

Hotel se nachází v letovisku Marmari, na konci dlouhé ulice, v podstatě zde je několik menších hotelů vedle sebe, ale tento se nám zdál objektivně nejzajímavější, jiné například neměly bazén, samozřejmě ne každý jede k moři, aby se koupal v bazénu, ale když Vám polovinu dovči z moře fouká opravdu velký vichr rádi se v bezvětří u bazénu osvěžíte :)

Vítr zde fučel opravdu dost, v srpnu, ale paní delegátka říkala, že před týdnem než jsme přijeli  zde bylo bezvětří, takže to je asi jak kdy. Dovolená na ostrově Kos se vydařila.

Pokoj máme v 1.patře a tak, že nám sem ráno nesvítí sluníčko, takže je tu prakticky tma až dokud neroztáhneme a neotevřeme dveře na balkon.

Blue Jay hotel - Řecko Kos 2

Slunce zapadá poměrně brzo, něco kolem 19-19:30h. Máme pokoj číslo 103 a po příjezdu nám bylo řečeno, že můžeme čekat až do 14h. Naštěstí jsme ho měli už v 11h připravený.

Blue Jay hotel - Řecko Kos 3

Z vybavení je tu klimatizace, malá lednička, fén.

TIP: Sovereign Beach Hotel na Kosu

Ani komáři tu nějak moc nejsou. Navečer zapínáme do zásuvky Biolit a opravdu nic. Hodně tu fučí, tak tu asi moc nejsou. Pan majitel je starší děda. Prý převážně nevrlý, ale pán-kluk v restauraci s paní jsou super. Nic není problém.

Blue Jay hotel - Řecko Kos 4

Venku při pohledu z balkónu je asi 20 olivovníků, ale moc oliv tam na nich není.

Hotel Blue Jay - Marmari Řecko Kos

V hotelu je poměrně dost Čechů, asi nejvíc. Pláže jsou písčité, občas oblázkové, moře teplé. Večer tak fouká, že ten písek štípe do nohou.

Jídlo v hotelu

Měli jsme polopenzi, snídaně jsou od 7:30 do 9:30h, večeře jsou od 19 do 21h. Snídaně jsou bez jogurtů, ale dá se to.

Včera jsme k večeři měli špagety s rajčatovou omáčkou a trochu mletého asi. Vždy je též polévka – zatím pokaždé vynikající s „osmaženým chlebem“ na kostky. A poté je vždy ovoce, obvykle meloun nebo hruška. Pití se musí u večeře vždy platit. Tak si dáme občas 1,5L vody chlazené za 1,5€, tatík pivo Mythos malé za 2€, džus taky za 2€. Taky jsme si dali v týdnu Mojito a bylo vynikající a půllitr Mythos též. Džus pomeranč stál pro děti jeden 2,5€, což je víc než cola, ta je za 2 Eura.

Obden nebo dle potřeby nám vyměňují prostěradla, polštáře i prostěradla na přikrytí. A ručníky samozřejmě. Za chvíli jdeme na večeři. Bylo mleté maso s hranolkama a rýží. Salát plus meloun. Hranolky ale nejsou malé a přesmažené, ale velké a akorát. Trošku měkčí, ale dobré.

Tak teď po poledním klidu a po obědě v restauraci u pláže, kde jsme si dali výborný kuřecí gyros, jdeme plavat. Na chvíli k bazénu a potom do moře. 5€ za 2 lehátka a slunečník.

Informace od delegátky + výlety

V neděli v 15h přijela delegátka, informovala nás o možnosti fakultativních výletů a jak to tu chodí. Prý tu pršelo naposledy v květnu. Večer fouká opravdu tak, že se nedá ani koupat. Dnes jsme chtěli v 10:15 jet vláčkem na okružní jízdu, ale bylo nás jen 7, takže se výlet nekonal. Snad v 18:15 bude lidí víc nebo nám vrátí peníze 2×10€.

Tatík objednal auto Hyundai Getz na 2 dny za 77€ plus něco bude stát benzín.

Letovisko Marmari, pláž a nákupy

Pijeme pořád vodu a děti džus s vodou a tak jsme si dnes koupili Colu a Sprite. A něco málo sušenek a drobností v místním Supermarketu. Aspoň tam byla klimatizace. Měli tam spoustu krásných klobouků, náušnic, náhrdelníků – všeho. Upomínkových předmětů od každého něco. Nezapoměla jsme ani na 1 originální propisku.

Supermarket Konstantinos - Marmari Řecko Kos

Moře dnes opět fučelo a na lehátka jsme si sedli a nestihl přijít výběrčí poplatku, tak jsme ušetřili 5 Euro. Koupali jsme se asi 45 minut a protože foukalo, šli jsme radši do bazénu. Mašinka bohužel nejela ani teď večer a tak po krátké procházce jsme šli na pokoj a následně na večeři. Jsme dnes trochu utahaní a tak po večeři nebyla procházka na pláž (kde je aspoň pidi klouzačka), protože tady v Marmari bohužel není žádné hřiště ani houpačka. Pro děti prostě nic.

Zkratka – cesta k pláži

Cesta k pláži - Marmari Řecko Kos

Počasí je pořád stejné, ani nám nepřijde, že je třeba 35C, protože pořád fouká. Obloha není ani moc modrá, spíš světle šedá jakoby mlha. Kvůli tomu větru. Dnes je první den, kdy se dá říct, že skoro nefouká. Ani večer ! Vždy to fučelo tak, že se ani nedalo jít po pláži, jak písek „lítal“ do nohou.

Moře v Marmari na Kosu v Řecku

Jsou tady na ostrově obchody Carrefour a Lidl a také místní něco jako Konstantinos. Dalo by se říct jako v ČR Kaufland.

Ceny: Co kolik stojí na Kosu.

Dnes jsme zašli na oběd opět k Smileys (ke Smailíkům) – zde vlevo.

Smileys restaurace - Marmari Řecko Kos

Na pizzi hawaii, schnitzel chicken – byl dobrý, ale naše strouhanka to teda nebyla :) Spíš jen obaleno v mouce a vajíčku, ale byly v tom hranolky, rýže, obloha . rajče a tzatziki s černou olivou, ty jsou teda vynikající.

Internet v hotelu jde v recepci a po celé ploše u restaurace, před dveřmi do pokoje, ale v pokoji už ne :)

Zítra a ve čtvrtek máme to půjčené auto, takže pojedeme po památkách a na tu nejkrásnější pláž Paradise Beach. Tak se snad i vykoupeme.

Zájezdy a dovolená Kos Řecko

Fotogalerie

Výlety autem po řeckém ostrově Kos popisuji ve stejnojmenném článku.

Více o tomto hotelu se můžete dočíst na partnerském webu popisující řecký ostrov Kos, výlety, ceny a mnoho dalšího.

Další oblíbené hotely jsou Archipelagos, Atlantis, Archipelago, Boheme Apollon, Ionikos , Princess of Kos, Sovereign Beach hotel, Valynakis Beach a Tigaki Gaia Village.

Související:

Napsat komentář