Hotel Sirocco Beach Mahdia Tunisko


Recenze hotelu Sirocco Beach v letovisku Mahdia v Tunisu, někdy je označován i jako Blue Star Sirocco Beach.

Sirocco Beach hotel a ubytování

Při příjezdu do hotelu jsou mezi účastníky zájezdu rozděleny klíče od pokojů. Pokud máte štěstí (nebo pokud necháte recepčnímu odpovídající bakšiš), získáte výhled na moře. V opačném případě bude váš pokoj obrácený do města, ani to ale není žádná tragédie.

Vybavení pokoje je postarší. Kromě manželské postele s nočními stolky je na každém pokoji i přistýlka, a to bez toho, abyste si o ni museli požádat. V pokoji je také kosmetický stolek se zrcadlem a vestavěná skříň s několika ramínky.

V koupelně je mimo umyvadla pouze vana, která se dá eventuálně použít jako sprchový kout, protože je u ní nainstalovaný plastový závěs. Jak koupelna, tak i WC, měly své rezervy, co se čistoty týče. Vybavení bylo staré, dlaždice místy oprýskané a vana se loupala.

Z pokoje se dá vyjít na balkon, na kterém jsou dvě plastové židle a skládací sušák na prádlo. Balkonové dveře se dají zamknout a součástí vybavení každého pokoje jsou i závěsy, které nepropouští světlo.

Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 01
Pohled do pokoje
Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 02
Pokojové vybavení
Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 03
Výhled z pokoje na město

Služby hotelu a stravování

Uklízečky chodí každý den dopoledne. Vždy bylo ustláno, vytřeno a koupelna byla umytá. Nikdy se nám nic neztratilo, nicméně všechny věci jsme měli vždy zamčené v kufrech a na kraji postele jsme nechávali bakšiš.

V případě All inclusive probíhá stravování v jídelně formou švédských stolů. Kromě snídaně, oběda a večeře jsou mezi jídly ještě dvě svačiny, které se však podívají na baru. Alkohol se podává až od určité hodiny (tuším, že to byla jedenáctá hodina dopolední).

Jídlo bylo dobré, nicméně každý den je stejné.

U snídaně se podávala káva a čaj a u každého jídla sladké sirupy a tamní víno (voda byla k dispozici celý den na baru). Kromě toho sladké pečivo, vajíčka či studené omáčky.

V nabídce obědů a večeří bylo např. kuřecí či hovězí maso, masové kuličky a ryby, co se příloh týče, často byla rýže a brambory. Pokaždé bylo k dispozici mnoho tepelně upravené zeleniny (mrkev, květák, lilek…), studených zeleninových salátů, ovoce (hlavně melouny) a sladké dezerty.

Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 04
Nabídka jídel
Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 04
Jíst se dalo buďto uvnitř v jídelně nebo venku na terase s výhledem na moře

Líbí se Vám tento hotel? Kupte si zájezd a užívejte sluníčka třeba již tento víkend.

Pláž a moře (Mahdia beach)

Pláž byla čistá a od hotelu vzdálená jen kousíček, k dispozici byla i lehátka (ale když jsme si přispali, žádná už nebyla). V 19:00 se kvůli bezpečnosti zavíral vstup na pláž, nicméně dostat se na ní dalo uličkou vedle hotelu.

Na pláži se kromě půjčování lehátek žádné služby hotelu nerealizovali, byť v prospektu byl slibován plážový bar. Naopak zde obcházeli různí prodejci, kteří se nám snažili vnutit šátky, velké mušle či tamní cigarety.

Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 06
Pláž u hotelu
Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 07
K dispozici byla stará dřevěná lehátka s matrací
Hotel Blue Star Sirocco Beach Mahdie Tunis 08
Pohled na hotel od pláže

Tunis počasí a měna

Důvodů, proč vyrazit na do Tuniska na dovolenou, je několik. Dovolená Tunisko (např. ostrov Djerba) je skvělá v létě i v zimě, sice od ledna do března je teplota mezi 18-20C, ale to je jediná nevýhoda. Kdo nemá rád velká vedra, v tyto měsíce počasí Tunisko nabídne příjemné. Koho zajímá, čím se platí v této zemi, tak Tunisko měna je dinár, jeden má hodnotu asi 15kč. Pokud budete hledat na internetu před dovolenou počasí Tunis, tak doporučuji web Yr.no.

Další recenze hotelů v Tunisu

1 komentář u „Hotel Sirocco Beach Mahdia Tunisko“

  1. Pěkně vypadající hotel i okolí, asi lepší volba v současnosti než Řecko.

Napsat komentář