Hotel Cephalonia Palace Funtazie klub recenze


Hotel Cephalonia Palace Funtazie klub je jeden z nejlepších hotelů, kde jsme během našich řeckých dovolených byli. Proč jet právě sem a co vše si zde za své peníze užijete, to popíše má recenze.

Cephalonia Palace – Řecko Kefalonie – recenze hotelu

Cephalonia Palace hotel Řecko Kefalonie

Jak to chodí po příjezdu

Pokud vaše delegátka bude fungovat výborně jako na naše, už v autobuse cestou z letiště Kefalonie si vyplníte přihlašovací papíry a ušetříte čas na recepci. Zde dostanete pouze modrý náramek na ruku – znamení all inclusive služby. Kdo měl polopenzi, měl zelený.

Pak už stačí jen karta od pokoje a můžete se ubytovat.

Pozor: Jednou se nám stalo, že jsme pomocí této magnetické karty nemohli otevřít pokoj. Na recepci nám sdělili, že když je karta delší dobu vedle mobilu, může ji to znefunkčnit. Ale vyměnili nám ji a pak už problém nebyl.

Přijeli jsme po 17h, takže byl pokoj již volný. Obvykle se dá ubytovat od 14h (check-in) a pokoj musíte opustit do 12h (check-out).

Dostali jsme i mapu celého areálu hotelu.

Hotel Cephalonia Palace - kefalonia Řecko - mapa

Měli jsme rodinný pokoj v přízemí, zde byly hlavně rodiny s dětmi. Spali jsme na 2 postelích ala letiště a děti na palandě.

Cephalonia Palace hotel - postele

Fotil jsem to při odjezdu, protože jako vždy při příjezdu jsem na to zapoměl, takže tam je trochu neustláno…

Cephalonia Palace hotel - palanda

Nechyběla tv (po celou dobu nám hrálo řecké „Óčko“,ale jsou tu i jiné stanice), úložných prostor je také dost, v koupelně je nezvykle místo sprchového koutu vana.

Cephalonia Palace hotel - tv

Na Wc se toaletní papír nedává do koše vedle, ale splachuje se jako v Čr do wc. To je ale první řecký hotel, kde to tak bylo.

Bazén

Bazén nás překvapil, je velký a hlavně z poloviny hluboký, takže si parádně zaplavete.

Cephalonia Palace hotel 6

Pro malé děti tady je „brouzdálko“. Ale měl k večeru snad 30C, takže se dalo ochladit jedině pod nedalekou sprchou.

My ale často byli dopoledne v bazénu a odpoledne u moře, takže to ještě nebyl tak vyhřátý (někdy teda až moc).

Ty kopule u lehátek nemají chybu, naklopíte si je podle sebe, jak chcete mít stín, to by měli mít všude.

Cephalonia Palace hotel 4

Ad rezervace lehátek od 7 ráno, jako jinde… Zde to mají vyřešeno cedulí v angličtině, že pokud si někdo lehátko bude rezervovat, personál hotelu mu jej odebere. No, sice to bylo lepší než v jiných hotelech, ale stejně kdo si tam nechal ručník od rána i když tam byl, pak si zašel na oběd, poté k moři a v 6 se jednou smočit do bazénu, měl stále „rezervaci“. Nebudu jmenovat, ale byla zde jedna rodina – babička s dědou a vnoučaty a ti to tak dělali denně. Holt Češi a asi neuměli anglicky (těch ale bylo víc, kteří nerozuměli pokynům zde napsaným, jako třeba Němci, kteří se koupali už v 9, ale bazén byl „přístupný“ až od 10h).

Restaurace

Jídlo nám chutnalo po celý pobyt, výběr velký a vše dobře ochucené.

Na snídani klasika pečivo, salámy, sýry, vajíčka samotná i míchaná, párky, zelenina, sladké, slané pečivo, jogurty, musli, mléko, cereálie, chutnala nám i rýžová kaše v malé mističce, ta byla každý den, z nápojů na výběr kdo co chtěl, ovocné limonády, džus, ale i obyč. voda (tu jsem pil nejradši). Z teplých nápojů káva, čaj.

Oběd byl „slabší“, ale hlady nikdo netrpěl. V těch vedrech si stejně nechcete dát svíčkovou se šesti (tu tady naštěstí nikdo nedělá a proto jsou tu všichni hubení – skoro :)) Saláty, ryby, maso na několik způsobů, to zde ale bylo vždy. A kdo rád sladké, ten si rozhodně ze zákusků vybral.

Já se snažím nejíst sladké a trochu zhubnout, zde to teda lákalo dost, dobrot tu byl plný stůl, ale třeba dva druhy melounu potěšily jak u oběda, tak i u večeře.

Večeře byly asi nejpestřejší jídlo dne, „pekáče byly plné“ a stoly hostů se prohýbaly. No ne u každého, ale někdy jsem se divil, kolik toho jeden člověk může sníst. Výběr jako u oběda, ale více druhů od všeho. Doporučuji si dát ale od každého jídla jen kousek a pak si dojít přidat, protože ne vždy jídlo chutná tak, jak vypadá.

Jen jednou nás zarazila kombinace fazole a ryba, jiná příloha nebyla, naštěstí už se ti jindy neopakovalo. A také bramborové kaše, která vypadala jako česká, ale ochucená česnekem a sýrem, no hnus velebnosti. A navíc byla studená.

Děti samozřejmě ocenily mnoho zákusků a zmrzlinu, a protože jak všichni rodiče víme, moc tomu jídlu mnohdy nedají, hranolky a špagety zde byly vždy pro všechny případy. Oblíbené byly rybí prsty, ty ale nebyly každý den.

Otevírací – provozní doba restaurace

  • Snídaně: 6:45 – 9:30h
  • Oběd: 12:30 – 14h
  • Večeře: 19-21:30h

Pokud máte all inclusive, pak můžete jíst a pít co hrdlo ráčí. Mimo otevírací hodiny restaurace můžete zavítat do plážového baru.

Plážový bar

Dopoledne nebo odpoledne při pobytu u bazénu se můžete občerstvit od 10h v plážovém baru.

Cephalonia Palace hotel 3

Je zde jak neomezené nabídka pití – limo, pivo, tak i třeba crosaint, bábovka, ovoce nebo káva či horká čokoláda. Jako sváča to stačí.

Dětský klub Funtazie

Pro rodiče menších dětí ideální volba, jak si na dovolené odpočinout, protože zde jsou dvě slečny Češky, které se vám o děti postarají v dětském klubíku, děcka mohou i posnídat bez rodičů nebo se naopak navečeřet a dopřát rodičům klid :)

Naše děti 9 a 13 už byly na tuto zábavu velké, byli zde prckové od 4 let, to je minimální věk až do cca 7-8 let, větší už neměly zájem :)

Aktivity a sport

Sportovci zde mají také celkem vyžití, je zde vedle plážového baru ping pong, vedle něj dětské hřiště a pak také možnost zahrát si tenis.

Cephalonia Palace hotel - tenis

Ale znám jen málo lidí, kteří by zde v tom vedru tak intenzivně sportovali (modří už vědí).

Po večeři jsme si ale pinčes občas dali.

Cephalonia Palace hotel 5

Venkovní šachy nás také bavily.

Cephalonia Palace hotel - šachy

Z hotelu je to na pláž Xi jen kousek, stačí jít tudy.

Cephalonia Palace hotel 2

Parkoviště velké dost.

Cephalonia Palace hotel 7

Jak se můžete podívat na fotkách, kde jsem se snažil zachytit hotel přesně tak, jak vypadá, je to parádní místo na dovču, je tu klid i hotely v okolí neruší třeba hlasitou hudbou, jídla dost, pláž vedle, půjčovna aut také naproti, autobusová zastávka také hned u hotelu, takže kdo stále vybírá zájezd k moři a chce do Řecka, hotel Cephalonia musím určitě doporučit.

Levná dovolená a zájezdy

Čtěte také:

Koupit zájezd na Dovolena.cz

Napsat komentář